AH SEN NE GÜZEL BİR ŞEYSİN! SAMSUNG GALAXY Z FLİP

SAMSUNG GALAXY Z FLİP

Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy Z Flip katlanabilir yapısıyla dikkatleri çekiyor. Telefon birbirinden farklı pek çok etkileyici özelliği de sahip…Gelin yakından bakalım.  

 

2020 yılının katlanabilir ekranlı telefonların yılı olacağı söyleniyor. Samsung Galaxy Z Flip, katlanabilir gizli menteşeli ekran yapısıyla diğer katlanabilir ekranlı telefonlardan hemen ayrıldığını söylemeliyim. Özel bir ekran sistemi kullanıldığı için katlanabilir ekranlı telefonların ortak sorunu olan katlanan yerde yaşanan deformasyon Z Flip’te yaşanmıyor. Bu nedenle kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkartılacağı söyleniyor.

Galaxy Z Flip’in kompakt ve şık tasarımı farklı görünmeyi sevenler için tasarlanmış. Telefon dikey bir şekilde iken 6,7 inçlik ekranıyla kullanıcıyla buluşurken, kapatıldığında ise avuç içine sığan bir boyuta bürünüyor. Kapalı haliyle cebe kolaylıkla sığabilen bir tasarıma sahip olan telefonun, kıvrımlı köşelere sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Açılır kapanır bir cep aynasını veya pudra kutusunu anımsatan tasarımı çok feminen görünse de aslında cepte taşınabilir haliyle erkeklerin de ilgisini çekecektir.

SAMSUNG GALAXY Z FLİP

Gelelim fotoğraf kabiliyetlerine. Mobil moda fotoğrafçılığının Android temsilcisi olabilecek konumda olan Samsung Galaxy Z Flip, daha iyi öz çekim fotoğrafları için de özel sensörleri bünyesine katmış durumda.

Sayesinde artık selfie’ler daha da güzel. Normalde selfie çekerken telefonların ekranda kendinizi görmenizi sağlayan ön kameraları kullanılır ve çok da başarılı değillerdir. Galaxy Z Flip ana kamerası arka kamerası katlanadığında bir anda ön kameraya dönüşüyor ve bu sayede kapalı haldeyken de en güzel selfie’lere imza atıyor.  Ses komudu ile de çekim yaptığının altını çizelim. Bir yerlere basmakla uğraşmayıp, sadece ‘chesee ‘ veya ‘capture ‘dediğinizde fotoğrafınızı çeken bir telefondan bahsediyoruz.

SAMSUNG GALAXY Z FLİP

Esnek kullanım modu için Google ile birlikte çalışan Samsung, Galaxy Z Flip’le ana ekranı ikiye bölerek, farklı kullanım alanları yaratıyor.

Cihaz serbest dururken ekran otomatik olarak dörder inçlik iki kısma ayrılıyor ve böylece ekranın üst yarısında fotoğraf, yazı veya videolar görüntülenirken kullanıcı, ekranın alt yarısını kullanarak bu içerikleri kontrol edebiliyor. Yani siz yarıya katladığınız telefonunuzun üst ekranında you tube’dan videosu  izlerken altta kalan ekranda işten gelen mailleri kontrol edebiliyorsunuz.  SAMSUNG GALAXY Z FLİP-01

Gece çekimleri için özel bir kamera kurulumunu tercih eden Samsung, Gece Hızlı Çekim modu ile flaş kullanmadan etkili ışığa sahip fotoğraflara ulaşmanızı sağlıyor. Video tarafında ise sosyal medya platformları için en uygun 16:9 oranıyla videolar çekmenize olanak sağlıyor.

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.