BİR DÖNEM BU DİYETLERİ YAPTILAR

Formda kalabilmek ve ince olabilmek için her kadın gibi onlar da çok çabalıyor. Ünlü isimler bir dönem yaptıkları diyetlerle kilo vermeyi başarmışlar. Peki ama kim hangi diyeti uygulamış, yeni yılda size de yol göstermesi dileğiyle…

JESSICA BIEL – PALEO DİYET

Jessica Biel,  her zaman spor yapmaya çalıştığını ve beslenmesine dikkat ettiğini, paleo diyet mantığının ona uygun sürdürülebilir olduğunu da eklemiş. Peki paleo diyeti menüsüde ne var? Paleo’da tüm tahıllar, süt ürünleri ve baklagiller diyetten çıkarılır. Taze balık veya tavuk ve sebze gibi yağsız et kullanarak çok fazla yemek yapabileceğiniz bir diyet sistemi.

SHARON STONE – ANTİ-AGING DİYETİ

90’lara damga vuran oyuncu, ilerleyen yaşına rağmen fit vücudunu korumaya devam eden ünlülerden. Anti-aging diyet uygulayan Stone, bu sayede vücudunun yaşlanmanın doğal süreçlerinden en az düzeyde etkilendiğini söylüyor. Bu diyet sistemi, karbonhidrat ve yağdan fakir, sebze, meyve ve proteinden zengin.  Balığı, yumurtayı, yağsız et  ve zeytinyağı mutfağında olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

NATALIE PORTMAN  – VEGAN DİYETİ

İki çocuk annesi Portman, yaşına  rağmen bu kadar fit görünmesinin sırrı vegan beslenmesi. Çoçukluğundan beri vejeteryan olmayı tercih etmiş. Ancak 2009’da farkındalığını artırarak veganlığa geçmişti. Hayvanları  ve doğayı çok sevdiğini ve bu nedenle hayvansal ürün tüketmediğini söylüyor.  Beslemesinde sebze, meyve, ekmek, makarna, pirinç ve zeytinyağı yer alıyor.

 

VICTORIA BECKHAM – ALKALİ DİYET

Beckham’ın günlük diyetinde ızgara balık, füme somon, sahanda yumurta, orkinos, suşi salatası ve yüksek omega 3 içeriği nedeniyle yaşlanmayı etkili bir şekilde kontrol eden yaban mersini smoothie’leri içeriyor.

Onun sırrı da alkali diyetmiş…  Diyetin % 80 alkali yani, meyve, sebze, kuruyemiş ve baklagiller  ve % 20’si asidik  yemeyi hedefleyerek vücudun pH seviyesini 7.35 ile 7.45 arasında tutmaya çalışmaktır. Alkali diyet bir diğer deyişle, size yiyeceklerin asiditesine göre, yani ne kadar asitli olduklarına, pH değerlerine bakarak seçim yaptırır. Alkali diyeti değişen yoğunlukta taze meyve, sebze, kökler ve yumru kökler, kuruyemişler ve baklagillere odaklanan bir beslenme yöntemi.

 

KIM KARDASHIAN – ATKINS DİYETİ

Kim, Atkins diyetiyle 11 ayda düğününe kadar yaklaşık 25 kilo kaybetmiş ve bunu hayatının en büyük mücadelesi olduğunu söylemiş. Karbonhidrat alımını ortadan kaldırarak avokado ve fındık gibi sağlıklı yağları yüksek olan, proteinden zengin besinler, yumurta, taze meyve ve sebze ve peynirden oluşan bir diyet uygulamış.

 

KATE MIDDLETON – DUKAN DİYETİ

Evlenmeden önce balık etli bir genç kız olan Middleton, evlendikten sonra ve hatta hamilelik sırasında bile az kilo aldı. Bunun nedeni uyguladığı özel beslenme programı. Gözdesi ise ”Dukan Diyeti.” Bu diyet, proteini yüksek, karbonhidrat oranı düşük bir beslenme sistemidir. Bu diyetine et ”plank” egzersizini de uyguluyormuş.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.