RENKLİ IŞIK TEDAVİSİ: LED TERAPİ

Gençlik ışığı adı verilen LED terapi tedavisi son birkaç yılda popülaritesini artırdı.  Kardashian, Jenners , Kate Hudson ve Victoria Beckham  gibi bir çok ünlü de led maskelerle olan fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. İlk bakışta ürkütücü görünebilirler ancak  bu tedavi temiz, parlak, canlı  hatta filtresiz bir cilt vaat ediyor.. Peki bu tedavi ne kadar etkili? Nasıl kullanılıyor? Sizler için araştırdık.

Editör: Gizem Şakar

LED TERAPİ NEDİR?

LED terapisi 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.  Başlangıçta astronotların doku iyileşmesine ve onarımına yardımcı olması için geliştirildi. Günümüzde ise  akne, egzama, rosacea , kırışıklık ve güneş hasarının yol açtığı leke gibi cilt sorunları için kullanılan  ve son zamanlarda  popüler olan bir non-invaziv cilt tedavisidir. Cildi onarmak  için kullanılır. Uygulamanın en önemli özelliği, cildin yenilenme sürecini hızlandırmaktır. Gençlik ışığı adı da da verilen Led terapi,  dört farklı renk ışığından destek alıyor.

HANGİ CİLT PROBLEMLERİ İÇİN UYGULANIR ?

Her türlü doku yenilenmesinde  uygulanan Led terapi cilt bakımı, anti-aging ve derin kırışıklık tedavilerinde de kullanılıyor. Siğil ve akne  gibi cilt hastalıklarının tedavilerinde de oldukça başarılı olduğu gözlemlenmiş. Ayrıca güneş ve yaşlılığa bağlı cilt lekerinin giderilmesine de yardımcı oluyor, kan dolaşımını artırarak hücre yenilenmesine katkı da bulunması ise en etikili özelliklerinden biri.

Cilt görünümünde bir iyileşme fark etmek için   birkaç tedavi seansı almak gerekiyor. Genellikle en iyi sonuçlar düzenli yapılmış 4-5 seans sonrasında kendini gösteriyor.

PEKİ NASIL ÇALIŞIR?

Işık olduğu için bunu asla UV ile karıştırmayın. Cilde zararlı olabilecek UV ışınları içermiyor.  LED tedavisi düzenli kullanım için uygun bir tedavidir. Kimyasal peeling veya lazer tedavisinin aksine LED ışık tedavisi yanıklara veya tahribata neden olmaz. Tedavi ayrıca tüm cilt tipleri için de güvenli. Anlayacağınız ister bir merkezde ister ev kullanımı için olanlardan alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

MAVİ IŞIK; AKNE TEDAVİSİNDE GENELLİKLE MAVİ IŞIK KULLANILIR, CİLTTE OLUŞAN FAZLA SEBUM SALGISINI DENGELEMEYE YARDIMCI OLUR.

LED TERAPİDE HANGİ RENK IŞIKLAR KULLANILIR?

MAVİ IŞIK

Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır. Ciltte oluşan yağ üretimini azaltır, sivilce oluşumunu önler. Egzama ve sedef hastalığı için UV ışını içermeyen bir tedavi alternatifi  sunar.

KIRMIZI IŞIK

Kolajen üretimini arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Belirgin kırışıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir. Bu rosacea için tıbbi olarak onaylanmış bir tedavi olduğu için doğal hidrasyon seviyelerini arttırır. Kızaralıklık ve ciltte oluşan iltihabı azaltır, gözeneklerin görünümünü küçültür, yağ üretimini düzenler, dolaşımı iyileştirir.

SARI IŞIK

Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır.

YEŞİL IŞIK; CİLT HASSASİYETİNİ GİDEREREK FAZLA MELANİN ÜRETİMİNİ ENGELLEMEYE YARDIMCIDIR, LEKE TEDAVİSİNDE DE KULLANILIR.

YEŞİL IŞIK

Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde kullanılır.

TEDAVİ SÜRECİ

Tedavi süreci 4-8 hafta arasında, haftada 2 kez olmak üzere yapılır. Bu işlem her mevsim güvenle ve kolaylıkla yaptırılabilir.

GÜZELLİK YAYINDA ÖNERİYOR

EN İYİ LED CİLT BAKIM CİHAZLARI

1- Lebody Opera Milux Premium Yüz Led Maskesi

Yüz ve boyun bölgesinde kırışıklık, akne, ton eşitliği, leke gibi birçok sorun için tedavi sağlamaktadır. Kırmızı, Mavi ve Pembe olmak üzere 3 farklı led ışık bulunur. Ferah ve aydınlık cilt renginin oluşmasını sağlar. Cildin beslenmesini sağlar ve yara iyileşme sürecini kısaltır.

Fiyat: 4950 TL ( beymen.com) 

2- LIGHTSTIM Led Terapi Cihazı

Cildinizdeki akne problemlerinden şikayetçiyseniz bu cihaz tam size göre. Led ışıklı cilt bakım cihazı, farklı dalga boyutundaki ışıkları kullanarak daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. 

Fiyat: 2297 TL ( revolve.com) 

3- Led Terapi Golden Yüz Maske Cihazı

Kolajen üretimini destekleyen bu led terapi golden yüz maske cihazı güneşin cilde verdiği zararları gidererek cildinizde oluşan leke izlerini gideriyor. Pigmentasyon problemi ve kızarıklık gibi cilt sorunlarına da iyi gelen  bu maske, cildinizi yeniliyor.

Fiyat : 1799 TL ( amazon.com) 

Written By
More from Beril Yilmaz
MEVSİMİ GELDİ, PARLAMANIN TAM ZAMANI!
Aydınlatıcısız makyaj, makyaj değildir! Evet kabul edelim biraz abarttık. Ama makyajda aydınlatıcının...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir