HER KİRPİK TİPİNE UYGUN MASKARA FIRÇASI NASIL SEÇİLİR?

Ağzımız burnumuz maskeyle kapanınca bir tek geriye gözler kalıyor. İletişim kuracak, bizi temsil edecek ve de makyaj yapılacak tek yer. Bakışlarınıza anında anlam katmanın en hızlı yolu ise maskaradan geçiyor. Sizin için en iyi maskaraları listeledik, deneyip, kendinize en uygun olanı bulmak ise size kalmış.

Maskaradan ne bekliyorsunuz? Daha uzun kirpikler, taranmış tane tane veya daha yoğun hacimli kirpikler mi? Nasıl kirpikler isterseniz ona uygun fırça seçmelisiniz. 

Hadi gelin fırçalara yakından bakalım….

  • TARAK FIRÇA: Kısa ve az kirpileri olanlar için idealdir. Tarak formu sayesinde tüm kirpikleri tane tane tarayarak boyayacaktır.   
Maybelline The Falsies Push Up Angel maskara
  • SİVRİLEN FIRÇA: Uca doğru sivrilen bu fırça daha uzun kirpiklere sahip olmak  için tercih edilmelidir. Bu tür maskaraları 2’si 1 arada olarak düşünün. Maskaranızı normalde fırçayla yaptığınız gibi uygulayabilir, ardından çubuğu çevirip sivri ucu kirpik uçlarına ekstra bir uzama desteği vermek için kullanabilirsiniz.  
Benefit They’re Real! maskara
  • TOP UÇ :  Tipine bakıp bunu nasıl sürmeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz ancak kendisi ulaşılması en güç kirpiklere rahatlıkla ulaşacaktır. Özellikle de göz pınarına yakın yerdekilerden bahsediyoruz.  
Givenchy Phenomen Eyes Renewal maskara
  • İNCE FIRÇA: Kirpikleri belirginleştirmeye yardımcı bir fırçadır. Ne ekstradan hacim katar ne de uzatır. Var olan kirpiklerinizin görünümü güçlendirir. Varla yok arası makyaj sevenlerin ilk tercihi olmalıdır. 
NYX The Skinny maskaraNYX The Skinny maskara
  • JUMBO FIRÇA: Daha hacimli, volümlü kirpiklerin peşindeyseniz işte fırçanız. Ayrıca böyle kalın bir fırça tek hamlede kirpiklerinizi boyamanıza da yardımcı olacaktır. Tek sorun boya kirpiklere fazla gelip ağırlık yapabilir, öncesi kirpikleri kıvırıcı ile şekillendirmek ve fırçanın üzerindeki fazla boyayı sıyırıp öyle uygulamak gerekecektir.  
Bobbi Brown Eye Opening maskara
  • KUM SAATİ FIRÇA: Kesinlikle takma kirpik etkisi yaratacaktır. Too faced markasının bu fırçayı Marilyn Monroe’nun vücudundan ilham alarak  yarattığını biliyor muydunuz? Kirpiklere hacim kazandırmanın yanı sıra girintili yapısı yüzünden kirpikleri kıvırarak şekillendirmeye de yardım ediyor.   
Too Faced Better Than Sex maskara
  • PLASTİK FIRÇA: Günümüzün yükselen trendi plastik fırçalar, tarayarak kirpikleri boyayan ve aslında birden fazla özelliği olan fırçalar.  Klasik kıllı fırçalara göre çok daha az topaklanma yaptıklarını da ekleyelim.
Dior Diorshow Pump ‘N’ Volume maskara
Kirpiklerin bir makyajda ne kadar önemli olduğuna en güzel kanıt. Kenarlara doğru yoğunlaşan takma kirpikler ve en az onlar kadar önemli göz altlarındaki 3 uzun kirpik…Geçen yıl Met Gala’da Kendall Jenner  gösterişli kıyafeti kadar göz makyajıyla da ilgi çekmişti. 

BELKİ DE ARADIĞINIZ…

Farklı zamanlarda işinize yarayacak farklı özellikleri ve içerikleri olan maskaralara göz atmayı unutmayın!

SPORCU: Clinique’e ait Fit Workout serisinin maskarası, gündelik hayatta rahatlıkla kullanacağınız, sadece kirpikleri belirginleştirmeye yarayan bir maskara. Akmıyor, bulaşmıyor, sizi zorda asla bırakmıyor. Adı üzerinde 24 saat dayanıyor. 

Clinique  Fit Workout 24 Hour maskara 104 TL 

 ÇEVRECİ: İlhamını doğadan alan Kiko’nun Green Me serisinde maskara da yüzde 99 doğal içeriklerden üretilmiş.  Organik shea yağı ile zenginleştirilmiş formülü kirpikleri boyarken beslemeye de yardımcı.

Kiko Green Me Volume maskara 99,90 TL

DAYANIKLI: Hem suya dayanıklı hem de koni formlu fırçası ile tüm kirpikleri boyayacak kadar etkili. Lancome Hypnose serisi gelmiş geçmiş en başarılı maskaralar olarak kabul ediliyor, Doll Eyes ise adı üzerinde tane tane taranmış, uzamış ve boyanmış kirpikler yaratıyor.

Lancome Hypnose Doll Eyes Waterproof maskara  180 TL
http://ww.sevilparfümeri.com.tr

More from Gözde Atakoğlu
İSTANBUL’DA FRANSIZ BİR SAÇ ARTİSTİ: MANDY GUERİN
Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da yaşayan Fransız saç artisti Mandy Guerin’in Maçka’daki kuaför salonundaydım....
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir