BİTKİSEL SAÇ ONARIMINDA GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ!

Geleceğe hoşgeldiniz!

Editör: Gözde Atakoğlu

Aveda bunu hep yapıyor! Öyle bir yenilikle karşımıza çıkıyor ki dahası olamaz diyoruz ama oluyor. Daha yeni saça 72 saat nem veren Nutriplenish serisini deneyip hayran kalmıştık, bu sefer de karşımıza saçın üç katmanına da aynı anda onarım sağlayan, yeni vegan Botanical Repair ile çıktılar. Öyle bir bakım ki, durun daha detaylı anlatayım…

Botanical Repair serisini kısaca ‘saçı onarıyor’ diye anlatmak seriye süper haksızlık olacaktır zira bunu söyleyen, vaat eden bir dolu ürün var çevremizde.  ‘Botanical Repair’ tam tamına 6 yıllık bir araştırmanın eseri. Tüm bu zaman boyunca dünya çapında en güçlü bitkisel içerikler araştırılmış, farklı kombinasyonlar test edilmiş ve gerçek anlamda en etkili onarıcı bakımın bulunması hedeflenmiş. Sonuçta sacha inchi, avokado ve organik sertifikalı yeşil çay gibi çok güçlü antioksidanlar içeren güçlü bitkisel içerikler kullanılarak yüzde 93 gibi yüksek oranda doğal türevli olan seri yaratılmış. Serinin alameti farikası ise devrim niteliğindeki ileri bitkisel teknolojisi ile saç içinde onarım yapması, evet yanlış okumadınız saç kılı var ya işte onun içinde yeni bağlar oluşturarak saçı içten dışa onarıyor ve güçlendiriyor.

3 KATMANLI SAÇ ONARIMI NASIL ÇALIŞIYOR?

Botanical Repair™ serisinde saç kılını olabildiğince kuvvetlendirmek için, içten dışa adım adım hangi katmanda ne olduğuna bir bakalım…

1.Adım:

Saçın Korteksini Onarıyor: Korteks saçın gövdesinin içerisinde bulunur. Sıkıca bir arada bulunan makrofibrillerden oluşur. Bu bölümün kuvvetli olması saçın temelinin kuvvetli olması demektir. Botanical Repair içerisinde bulunan bitkisel moleküller, korteks içerisindeki bağların çoğalmasına yardımcı oluyor. İçten dışa onarım böyle başlıyor.

2. Adım

Kütikülde Kırılmayı Önlüyor: Saçlar en çok taranırken kırılır ve kırılan saç zarar görmüş demektir. Yıpranmaya daha açık hale gelir. İşte Botanical Repair zengin besleyici bitkisel harmanı saçı kolay taranır hale getiriyor ve kırılmaları önlemeye yardımcı oluyor.

3. Adım

F-katmanında Koruyor: Kütikül üzerindeki ince f-katmanını Aveda’nın bitkisel türevli kompleksi taklit edebiliyor. Yani saçı gelecekte karşılaşabileceği hasarlardan koruyan, saç kütikülünün yüzeyini “mühürleyen” yağ asidinden yapılmış görünmez, suya dayanıklı bir lipit tabakası oluşturuyor.

NEYİ NEDEN KULLANMALI?

Botanical Repair ™  serisini tüketicilere özel ve salon kullanımı olmak üzere 2 farklı şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Botanical Repair ™ yıpranmış saçlar için onarım şampuanı

200 ml – 189 TL

Saçın üç temel katmanını bitkilerin gücü ile onarır ve güçlendirir. Saçı temizlerken fazla yağı, ürün kalıntılarını, kiri ve çevresel birikintileri nazikçe arındırır.  %94 doğal türevlidir.

Botanical Repair ™ yıpranmış saçlar için onarım kremi

200 ml – 209 TL

Kırılmaların en aza indirilmesine yardımcı olur, saça bakım yapar, anında kolay taranır hale getirir, saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. %98 doğal türevlidir.

Botanical Repair ™ yıpranmış saçlar için onarım maskesi hafif doku

150 ml  – 269 TL

Bitkilerin gücü ile yoğun bakım sağlar, saçı güçlendirir ve saç içinde bağlar oluşturur. İlk kullanımda etkisini hemen hissettiren maske ince telli ve orta kalın telli tüm saç dokuları için uygundur. %98 doğal türevlidir.

Botanical Repair ™ yıpranmış saçlar için onarım maskesi zengin doku

200 ml – 359 TL  

 Orta ila kalın telli tüm saç dokuları için uygun olan maske, zengin kremsi dokusu ve 2 kat besleyici bitkisel yağ içeriği ile saça yoğun bakım sağlıyor. %94 doğal türevlidir

Botanical Repair ™ durulanmayan saç onarım ve bakım kremi

 Kırılmayı önlemek için saçı daha kolay taranır hale getirir. 230°C dereceye saçı ısı hasarına karşı korur ve güneşin kurutucu etkilerine karşı da UV bariyeri oluşturur. %99 doğal türevlidir.

The Botanical Repair™ salon bakımı profesyonel serisi özellikle yaz sonrası saçları onarmak, boya gibi renk değiştirme ve balyaj gibi renk açtırma işlemlerinden sonra saçın yıpranmasını engellemek amaçlı Aveda kuaförünüzden talep edebilirsiniz. Unutmayın salon bakımları çok daha konsantre ve yoğun bakımlardır , The Botanical Repair™ sayesinde kuaförden sadece bakımlı saçlarla değil aynı zamanda sağlıklı saçlarla ayrılacaksınız.

Sentetik içerikler yerine bitki molekülleri ile saçta yeni bağlar oluşturur.

Bitkisel içerikli çok katmanlı saç onarımı

%93 doğal türevli, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen bitki yağları

Amblajlarda sadece %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanımı

%100 rüzgar enerjisi ile üretim

Daha da fazla botanical repair:

Vegan, hayvan dostu, silikonsuz!

Aveda’ya saygı

Aveda, modern bilimi ve Hindistan’ın kadim şifa sanatı Ayurveda’nın prensiplerini birleştirerek botanik teknolojilerinde yenilikler yaratan ve bunları yaşadığımız dünyaya değer vererek yaratan bir marka. Öyle ki dünya çapında temiz su projelerine dikkat çekiyor, 1999’dan beri dünya günü’nü Nisan ayı boyunca sahipleniyor,  çevre liderliğindeki öncü rolüyle , ambalajlarından, yeşil formüllerinden ve sürdürebilir içeriklerinden dolayı da ödüllere doymuyor, aryrıca % 100 rüzgar gücü ile üretim yapan ilk güzellik şirketi. Anlayacağınız Aveda kullanırken içiniz rahat, biliyorsunuz ki saçlarınız da geleceğiniz de iyi ellerde. 

More from Gözde Atakoğlu
BİLDİĞİNİZ CİLT BAKIMLARINI UNUTUN!
Geçtiğimiz hafta Nişantaşı’ndaki Medica Clinic Esthetics içerisinde bulunan Sisley Spa’ya gittim. Çok...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir