ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIM TÜYOLARI

Konu kişisel bakım olduğunda, küçük dokunuşlar büyük farklar yaratmaya yeterli. O yüzden büyük değişimler için 2020’nin ilk aylarından itibaren çalışmak gerek. Sağlıklı, dökülmeyen saç ve sakal için önerilerimi uygula, adım adım mutlu sona ulaş.

Editör: Yiğit Tuna

SAKAL UZATMANIN HIZLI YOLU

Bunu laf olsun diye söylemiyorum, sakal uzatmanın yolu sağlıklı bir ciltten geçiyor. Sağlıklı bir ciltte hem daha hızlı hem de daha gür şekilde uzuyor. Burada atılacak en önemli adım, gün sonunda yüzünüzde biriken yağı ve kiri temizlemek hepsi bu. Aynısını sabah uyandığınızda da yapmayı ihmal etmeyin, özetle diş fırçalamak gibi bir şey. Bu arada sakallar uzarken içeriden de destek çıkmalı. Biotin, saç ve sakal uzatmada işe yarayan bir vitamin.

 

Voonka Biotin 102 tablet  57 TL

 

T-Sonic™ titreşimleri ile ölü cilt hücrelerini yok eden Luna 2 For Men, ayrıca tıkanmış gözenekleri %99.5 oranında kir ve yağdan arındırıyor. Jilet yanığı ve diğer tıraş kaynaklı tahrişleri, kıl dönmelerini önlüyor.

 

 Luna 2 For Men  1299 TL

 

ERKEK CİLDİ BAKIM İSTER

Tabi ki ister. Temizlik cilt bakımının en önemli adımı demiştik. Bu temizleme işi aynı zamanda gözenek bakımı yaparak siyah noktalardan kurtulmayı da sağlıyor. Hatta temizlik ve masajı aynı anda yapan özel aletlerden de yardım alabilirsiniz. Ardından nemlendirici bir krem veya losyon sürmek de hem konforlu hissettiriyor hem de kırışıklıkları geciktirmek için işe yarıyor.

 

Nuxe Men Multi Purpose Gel nemlendirici jel 135 TL

 

DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR

Alışkanlıklarımız yüzünden doğru sandığımız bazı yanlışlar yapıyor olabiliriz. Örneğin saçımızı her duşta her defasında şampuanlamak gibi. Fazla şampuan demek kepek, saç dökülmesi ve kuruluk demek. Hal böyle olunca uygulanabilecek formülü şöyle açıklayabiliriz: Her saç kesiminden sonra şampuan bir gereklilik, haftada ise birkaç gün şampuanı tercih edin ve son olarak hem kendi hem de saç sağlığınızı düşünüp sülfatsız, parabensiz şampuanlar kullanmalı. Ne kadar az kimyasal o kadar sağlık.

 

Organik sertifikalı sedir ağacı, köknar ve diğer saf çiçekler ve bitkisel özler içeren şampuan aynı zamanda saç dökülmelerine karşı da etkili Aveda İnvati Men şampuan  56 TL

 

BERBERLER DOSTUMUZ, YENİ SAÇ KESİMLERİ DE…

Her yılın saç trendi değişirken, sizin kendi saç trendiniz neden aynı kalsın ki? Buna cevabınız evet ise, yeni soru şu: Madem saç şeklinizi değiştirmeye gönüllüsünüz, neden saçınızı kesen kişiyi de değiştirmeyesiniz ki? Berbere hürmet kesinlikle anlaşılabilir ve kabul etmek gerekir ki çoğumuz için berberler, bir konfor alanı. Oraya gidip gözümüz kapalı saçımızı emanet edebildiğimiz bir kişi… Bununla birlikte, zaman zaman üçüncü bir gözün ortaya çıkaracağı sonuçlar şaşırtıcı ve benzersiz olabilir. Ayrıca en kötü ne olabilir ki? Kökü sizde.

 

David Beckham aynı saç modeline bağlı kalmayan ünlü isimlerden ilk akla gelen.

 

Devamlı kesimini dolayısıyla imajını da yeniliyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.