ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

NATALIA VODIANOVA 

Editör: Gizem Şakar

CİLT BAKIMI

En önemli şey cildi temiz ve nemli tutmaktır.  Bu

yüzden Fransız ilaç markası La Roche-Posay kullanıyorum. Krem olarak Guerlain’in Super Aqua Day ve çok Super Aqua Night kremleri favorim.  Ben markanın elçisiyim ama bunlar serideki en ünlü ürünler değil.  Benim için idealler çünkü kremi sürdükten sonra ve  makyaj yaptığımda cildim çok pürüzsüz. Gözlerim çok çok hassas olduğu için dermatoluğumun önerdiği, aslında biraz farmasötik olan SVR Topialyse göz kremini kullanıyorum.  Özellikle tahriş olmuş göz kapakları ve kaşıntı önleyici içindir. Bu gerçekten yumuşak bir krem ​​aynı zamanda da  yatıştırıcı. Kesinlikle sevdiğim bir diğer şey ise taze siyah çay sıkılaştırıcı gece maskesi. Maske için en iyi olan şey, onu takmanız ve bir süre cildinizde bırakmanız ve olduğunuz gibi  kalmanız ve hiçbir şey yapmamanızdır. 

MAKYAJ

Paris’te pek güneş görmediğim halde yine de cildini korumaya çalışıyorum. Guerlain’in BB kreminin  gerçekten iyi bir renk ve  güneş koruması özelliği de var. Gün içinde biraz göz kalemi kullanmayı seviyorum. Bazen maskara bile kullanmıyorum ve sadece Charlotte Tilbury klasik eyeliner kalemini kullanıyorum. Eyeko markasının kaş jelini de seviyorum.  Formül mat değil. Gözlerim açık renk olduğu için bazen onu ön plana çıkarmak istediğimde daha koyu bir kaşa sahip olmanın güzel olduğunu düşünüyorum.  Çantamda  Sugar Petal gibi doğal renkli dudak nemlendiricileri taşıyorum.  Çok harikalar çünkü çok kolay sürülüyorlar. Mavi gözler için tasarlanmış  Charlotte Tilbury markasının  hafif ışıltılı şampanya göz farı kalemi ise benim favorim! 

KOKU

Gün boyunca Calvin Klein Euphoria vücut losyonunu kullanmayı seviyorum.  Kendinizi çok tazelenmiş ve ekstra temiz hissediyorsunuz.

SAÇ

Saçım çok iyi. Ama bir model olarak, çok fazla fön çekiyorum bu yüzden kuruyor. Çalıştığım zaman, saçları gençleştirmek ve mümkün olduğunca beslemek için Leonor Greyl markasının saç maskesini yapıyorum.  Fransız bir marka ve kuaför Odile Gilbert bir keresinde bana ürünü tavsiye etmişti.  Saç uçlarım için kremi denemem gerektiğini söyledi, ben de onu aramaya gittim ve daha fazlasını keşfettim.   Paris’te küçük bir klinikleri var saç için ve harika yağlar ve maskeler alıyorsunuz. Bir  hafta tatil yapmış gibi hissediyorum. Ben  şu anda pek çok Christophe Robin markasının ürünlerini kullanıyorum.  Saçımı Christophe ile boyadım-doğal rengimden biraz daha sarı oldu. Gül Suyu ile Hacim Veren Sis’e takıntılıyım.  Ve şampuanları dönüşümlü olarak kullanıyorum, bu yüzden Leonor Greyl kullanmadığımda, Christophe’un yaban mersinli temizleme sütünü seviyorum.  Bu gerçekten inanılmaz.

DİYET VE FITNESS

Yoga ve Pilates hakkında beni rahatsız eden şey, çok hızlı bir şekilde güçlü kollara ve çok belirgin omuzlara sahip olup bu şekli almam. Herkes öyle görünmeyi seviyor ama ben ondan tamamen nefret ediyorum.  Çok kadınsı görünmek istiyorum.  Yumuşak kıvrımlara sahip olmak, çok zayıf olmamak istiyorum.   

Dans yapıyorum çünkü dansta kolların daha çok aksesuar gibi olduğunu düşündüm. Caz ve çağdaş yapıyorum.  Haftada bir kez yapıyorum Bence bir kadın olarak kendinle daha çok iletişim kuruyorsun.  Diyet için kurallarım var.  Kan Grubu Diyetini uyguluyorum.  Bir çok insanın buna inanmadığını biliyorum.  Ama küçük bir kız olduğumdan beri, sindirim sistemimle her zaman problemim olmuştur. Ülserlerim vardı ve yirmili yaşlarımda. Sonra bunu denedim ve iki hafta içinde hissettiklerimde büyük bir fark buldum.  Şanslıyım çünkü AB kan grubuyum, çok disiplinli olmama gerek yok.  Hala et, karbonhidrat ve balık yiyebilirim.  Ama kurallar var, kuzu eti dışında kırmızı et yiyemem gibi.  Yine de hoşuma gidiyor.  On yıldan fazladır yapıyorum.

FAVORİ ÜRÜNLERİ 

1- Calvin Klein Euphoria Losyon

2-Leonor Greyl Şampuanı

3-Leonor Greyl Saç Köpüğü

4-Eyeko Kaş Jeli 

5-SVR Topialyse Göz Kremi 

6-Christophe Robin Gül Suyu 

7-Charlotte Tilbury Göz Kalemi  

8-Calvin Klein Euphoria Parfüm

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.