DOĞAL HALİNLE İYİ GÖRÜN!

Yataktan kalktığın  gibi dışarı çıkabiliyor musun? İşte onu başardığın an, gerçekten doğal olmayı başaracaksın. Ve bu da sana ayrı bir özellik katacak.

‘Yıllar geçerken fazla doğallık da insanı korkutuyor, olduğumuzdan daha bakımsız ve yaşlı görünmemize neden oluyor, diyenler çıkacaktır illaki, işte orada biraz dur, çünkü sanılanın aksine çok süs olduğumuzdan daha olgun görünmemizde ilk etken. Doğalken çirkin ve güvensiz hissetmeyeceğin tüyolarımız var, lütfen bir göz at ve özüne dön.

Kusurlarını örtme.Örtmeye çalıştıkça doğallıktan uzaklaşırsın.

 

Yüzünü makyajla kapatacağına, zamanını ve çabanı makyaja harcayacağına cilt bakımına ayır.

Günlük bakım rituelini es geçme. Cilt tipin ne olursa olsun gece yapılandırıcı bir serumu, sabah da cildinde konfor yaratan ve güneşten koruyucu özelliği olan bir nemlendirici sürmeyi unutma.

Problemli bir ciltse problemlerini çözmeye ve makyajsız da iyi hissetmeye bak. Unutmayın makyaj problemleri örterken aslında biraz daha görünür kılar, çünkü sizi doğallıktan uzaklaştırır. Ne kadar az ürün kullanırsanız doğallığınız o derece öne çıkar.

Doğal ol. Doğal davran. İçinden nasıl geliyorsa. Başkalarının ne düşündüğüne ne kadar az önem verirsen o kadar sen olursun ve doğal durursun. Başta biraz zaman alsa da bunu kendine aşıla.

Elveda fön ve maşa. Saçını kendi doğal formunda kullan. Şekle girmiyorsa yıka-çık rahatlığında bir model kestir. Kakül yakışan bir tipsen yaşadın, çünkü saçın geri kalanını toplasan bile kakülle tarz ve tip görünmeyi başarırsın. Bir dip not: Kaküle devamlı fön çektiriyorsanız keşke kakül kestirmeseydiniz.

Fransız kadınlarının çabasız hoşluğunda , her daim ‘casual chic’ görünmelerinde uzun perçemin etkisi yadsınamaz.

Dişlerini her yemekten sonra fırçalamayı alışkanlık haline getir. Yanında mini bir fırça seti her an bulunsun. Temiz dişler sadece nemlendirilmiş bir dudak en güzel rujdan bie daha güzeldir.

Tırnaklarının ojeli olmasına gerek yok, sadece koparılmamış olsun tırnak etlerin. Mutlaka bir el kremin olsun çantanda, ellerin yumuşak ve konforlu kalsın.

Güzel kok. Parfümün senin önüne geçmesin, seninle hareket etsin. Çok şekerli, çok baharatlı parfümler yerine hafif çiçeklere, doğal tonlamalara yönel.

Az ve öz ye. Yediklerin paketli olmasın, vücuduna kimyasal girmesin. Ne kadar doğal yersen o kadar doğal görüneceksin. Kırmızı eti azalt, yeşili çoğalt. Çünkü ne yersek oyuz , bunu unutma.

Çok su iç. Ruhuna ve vücuduna yapacağın en büyük iyilik bu olacak. İçtikçe birşeyler düzene girecek, çğnkğ su dengeleyici ve temizleyicidir. Arındıkça doğallaşacaksın.

Ve hareket et. Çünkü hareket etmek için yaratıldık. Doğana aykırı durma. Doğalı neyse onu yap. Sporunu da doğalından seç, yürü, koş, atla, zıpla, yüz. Ağrılık çok kaldırma , esne ve uza.

More from Gözde Atakoğlu
21 GÜNDE YENİ BİR SEN MÜMKÜN
Dün Tünel’deki harika ofislerinde BO21’in konuğuydum. BO21 ne mi? 21 günde yeni...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir