EN KOLAY PARTİ SAÇLARI

Yılbaşı gecesi bir değişiklik yapın ve kuaföre gitmeyin. Saçınızı evde kendiniz yapın!Bir başınıza uygulayabileceğiniz farklı tarzlarda ve uygulaması kolay saç modelleri hem zamandan kazanmanızı sağlayacak hem de stilinizde fark yaratacak.

 

GÖSTERİŞSİZ GÖSTERİŞLİ

İlham kaynağı: Fransız Kadınlar

lou1
Resim kaynak: www.fashiontrendsdaily.com Omuzlarınızı geçen saçlarınıza ne yapacağınızı düşünüyorsanız, Lou Doillon’un özensiz dalgalarından ilham alın. Seksi görünmenin en hızlı yolu…

 

Gösterişsiz gösterişli görünmek için önemli olan saçların doğal görünmesini sağlamak ve uğraşılmamış hissini vermek, böyle görünmek için net saçlardan kaçınmalısınız. Mesela açık saçlarda yaratılan kumsal dalgaları gösterişsiz gösterişli görünmenin en kolay yoludur. Özellikle omuz hizzasını geçen ve kendinden dalgası olan saçlarınız varsa işiniz çok daha basit.

Nasıl yapmalı? Hafif nemli saçlara Daviness’in Sea Salt isimli deniz tuzu spreyini sıkın ve başınızı öne eğmeden vigo yardımıyla kurutun

1144_default_l
Davines Sea Salt, deniz tuzu içerikli saç spreyi yetkili kuaförlerde satışa sunuluyor.

 

 

YENİ ROMANTİK

İlham kaynağı: Proenza Schouler ilkbahar-yaz 2016 defile saçı

landscape-1442522911-ps-hair-by-anthony-turner-2
Resim Kaynak: www.cometrend.com

 

Örgü artık çok da masum değil. İlkokula giderken yaptığımız at kuyruğundan örgü  kesinlikle kurtarıcı bir model olarak gündelik hayatta yerini alıyor.  Yapması kolay etkisi de bir o kadar kuvvetli. Özellikle asi ve rocker tarz kıyafetlerle kombinlendiğinde…

Nasıl yapmalı? Model ne kadar kusurlu olursa o kadar romantik , ne kadar net olursa o kadar modern görüneceğiniz garanti.  Örgüye hacim verecek Bumble&Bumble Thickening gibi kalınlaştırıcı etkili bir sprey ve tepe krepelerden yardım alabilirsiniz.

 10304330-1416231980-531321

 

MASKÜLEN ŞIK

İlham Kaynağı: Anne Hathaway

4241bdf3dd4bc067e3d5cabd58a775a1
Resim kaynek: www.gettyimages.com

 

Anne Hathaway 1920’lerin pixie modelini daha maskülen ve modern bir tarzla geri getirdi. Bu modeli kestirecekseniz yüzünüze güvenmeniz önemli ama yuvarlak ve küçük bir kafa şekli çok daha önemli . Bu maskülen pixie’yi daha kadınsı bir hale sokmak için kısa kaküllerden ve gösterişli makyajlardan yardım alabilirsiniz.

 

Nasıl yapmalı? Milkshake Whipped Cream tarzı şekillendirici bir ürün yardımıyla kesimi vurgulayın, ya da L’Oreal’in EveryStyle tarzı, fiksleyen bir jöle yardımıyla tüm saçları geriye yatırın.

 

This image was generated using WaterMark, designed and engineered by HighWater Designs Ltd
This image was generated using WaterMark, designed and engineered by HighWater Designs Ltd

 

MODERN KLASİK

İlham Kaynağı: 2015’te saçlarını Long Bob kestiren tüm kadınlar

long-bob-hairstyles-2013-with-bangs
Resim kaynak: www.chicetoile.com

 

O kadar çok kadın aynı modeli kestirdiki bu yıl, Long Bob bir klasiğe dönüştü. Long Bob’a sahipseniz kuföre taşınmanıza zaten gerek yok. Genelde kırık fön denilen iri dalgalarla kullanılan bu kesim, hem kadınsı hem de olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayan ender modellerden biri. Yılbaşı gecesi, biraz daha farklılaştırmak adına taşlı tokayla tek bir taraftan geriye toplayabilirsiniz.

 

Nasıl yapmalı? Long Bob’un dalgaları maşa ile yapılmıyor, geniş fırça ve fön ‘den yardım almalısınız. Bunu bir başınıza uygulamak zor gelebilir o halde BaByLiss MiraCurl tarzı otomatik saça dalga veren aletlerden edinmeye bakın.

 

8499c4a4e8d15b2ee067bb9591d0a32f
Babyliss Pro Mira Curl, saçlarına kendi kendine maşa yapamayan kadınların yardımına koşuyor. Siz sadece tutamlara ayırıyorunuz, gerisi ona kalmış

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.