YÜZ OVALİNİ TOPARLAMANIN BİLİNEN EN ETKİLİ YOLU NEDİR?

Her ay konusunun uzmanı bir isim bize güzellik ve estetik dünyasında aklımıza takılan 3 soruyu yanıtlayacak. Bu ay Dermatolog Dr. Betül Şengör cevaplıyor…

Yüz ovalini toparlamanın bilinen en etkili yolu veya yolları neler sizce?

Yüz ovalini toparlamak demek o bölgedeki eksiği yerine koymak demektir.  Yani cildin gerilmesini yani liftingini sağlamaktır.  Bunun en etkili yollarından son dönemde sıklıkla uyguladığım ve sonuçları açısından başarılı bulduğum bir uygulama olan Scarlet S’tir. Yüzdeki sarkmayı önleyen, cildin sıkılaşmasını sağlayan bu uygulama hyaluronik asit dolgusu ile kombine edildiğinde yüz ovalinde dikkat çekici bir değişime yol açar. Ayrıca, yüzde kulak önü ve dudak kenarı arasındaki bölgelerde lift yönüne yani yanlara doğru olacak şekilde, keskinlik, belirginlik kazandıran L şeklinde yapılan dolgu uygulaması ile yüz ovali daha net ve tazelenmiş olacaktır. Bu tip uygulanan dolgu tekniğine ‘yüz inceltici’ veya ‘kontur dolgu’ da denir. Bilinenin aksine, hyaluronik asit dolgu maddeleri ile yüzün şiş görünmesini değil bilakis gergin ve ince görünmesini sağlamak mümkündür.

Scarlet S uygulaması özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Uygulamayı, Levent’te bulunan Cellest Klinik’te yaptırabilirsiniz. Randevu ve detaylı bilgi için 0212 282 95 95 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir