BALE YAPMAK İÇİN GEÇ KALMADINIZ

 Hayatın birinci kuralı, içimizden geldiği gibi yaşamak. Onu takip eden ikinci kural ise, hiçbir şeyin imkansız olmadığına inanmak.. Yaşınız kaç olursa olsun, siz inandığınız sürece her şey mümkün.

 

İşte Yetişkin Bale Üretim Atölyesi’nin kurucusu Ekin Arpacı da tam olarak böyle düşünüyor ve sizleri  sakinlik ve pozitif enerji dolu stüdyosunda bale ile yeniden, -ya da belki de ilk kez- tanıştırıyor..

 

Geçtiğimiz hafta Ekin Arpacı’nın Karaköy’deki yeni stüdyosunda bir dersine misafir oldum. Öncelikle şunu söylemeliyim; stüdyoda öylesine güzel ve pozitif bir enerji var ki; daha kapıdan içeri girer girmez bir balerinin narin edasına bürünmek için aynalara bakıp o meşhur point pozisyonuna yükselesiniz geliyor. Ah, keşke o kadar basit olsa..  

İLK ADIMI “ÜCRETSİZ DENEME DERSİ” İLE ATIN…

Ekin Arpacı sürekli olarak stüdyosunda ücretsiz deneme dersleri düzenliyor ve sizleri stüdyosu ile tanıştırıyor.. Deneme dersine başlamadan önce tek tek her bir öğrenciden özel bilgiler istiyor. Bir sakatlık durumu, veya bale geçmişi olan kişilerin varlığı derste analiz ediliyor.

Deneme dersi dahi olsa sınıfın seviyesi belirli bir düzeyde ise, dersin devamı da buna göre ilerliyor.. Gururla söylüyorum ki, seviyesi iyi bir deneme sınıfıydık ve ilk gün için iyi sayılabilecek performanslarımızla Arpacı’yı şaşırtıp birbirinden farklı pozisyonları hep birlikte deneyimleyebildik; pek tabii ki başlangıç seviyesine uygun olacak şekilde.. Ders sonrası kayıt yaptırmaya karar verirseniz bir fizyoterapist ve ergoterapist ile gelişiminizin profesyonel şekilde takip edileceğini belirtmekte fayda var.

 

Dersin içeriğine gelince; evet, tam da hayal ettiğiniz gibi.. Bale pozisyonlarına ufak girişler yapıyor, yapmadan hemen öncesinde pek tabii bedeninizi esnetiyor, pozisyonları denerken hem kahkahalar, hem de müziğin sakin enerjisiyle kendinizden geçiyor ve o televizyonlarda imrenerek izlediğiniz tüm bale pozisyonlarının bedeniniz tarafından hala geliştirilebileceğini görüyor, daha da ötesi, hissediyorsunuz.. Çünkü, bedeniniz size her bir denemede yeni bir cevap veriyor.

ÜRETİM ATÖLYESİ: Hacımimi Mah. Kemeraltı Cad. Altın Han No: 36 Karaköy/İstanbul aklınıza takılan sorular veya daha detaylı bilgi için www.uretimatolyesi.com ‘den veya 0505 309 33 45 no’lu numaradan ulaşabilirsiniz.

 

Yetişkin Bale Üretim Atölyesi, neden Üretim Atölyesi adıyla anılıyor derseniz, sevgili Arpacı bu sorunun cevabını şöyle veriyor : “Çalışmalarımın genelinde yeni bir yaratım sürecine dahil edilen farklı bedenler var. Farklı bedenler kendine özgü hareket üretimi sağlıyor. Benim için  herkesin kendi hareketini üretebilmesi, o hareketin kendi bedeninden çıkması önemli, çünkü herkesin bedeni özel ve tek. Atölyenin merkezinde üretim olduğu için stüdyomuzun adına Üretim Atölyesi demeyi tercih ettik.” Unutmadan söylemekte fayda var , 30 Eylül itibariyle yeni stüdyosunun kapılarını ufak bir açılış partisiyle açacaklar.

Deneme dersi tüm bale severlere ve deneyimlemek isteyenlere açık. Tek yapmanız gereken Ekin Arpacı’ya ulaşmak..

 Peki ya point’e ulaşmak? Belki zor, ama asla imkansız değil…

Written By
More from İzem İlayda
İRADE EGZERSİZİ Mİ DEDİNİZ?
Eş dost toplantıları, hafta sonu kaçamakları, can sıkıntısı derken bahanesi saymakla bitmeyen...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir