EN SAĞLIKLI 9 ALKOLLÜ İÇECEK

Rahatlamak ve gevşemek için alkole ihtiyacınız yoktur. Çığır açan bir bilgi olmasa da ölçülü içmek alkolün bazı olumsuz fiziksel etkilerinden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Akşamdan kalma olmamak, kilo almamak ve uyku düzensizliği yaşamamak gibi olumsuz etkilerden kaçınmak istiyorsanız, şekeri daha düşük, az alkol içeren ve kalorisi daha düşük olan alkollü içecekleri tercih etmeye bakın.

Alkolün sindirimi uykunuzu ciddi şekilde etkileyebilir. Kaliteli uyku genel sağlıktaki en önemli faktörlerden biridir. Araştırmalar, uykuyu bozmamak için yatmadan en az dört saat önce içmenin en iyisi olduğunu söylüyor.

Unutmayın, ne kadar basit, o kadar iyi. Alkollü içecekleri seçerken şuruplardan, baldan ve toniklerden kaçının. Bunun yerine daha sağlıklı hala getirmek için bir veya iki bileşenli içecekleri, yüksek kaliteli az miktarda alkolü, soda suyu gibi bileşenlerle birleştirmeye bakın.

Kırmızı Şarap

Kırmızı şarap yaygın olarak en sağlıklı alkollü içeceklerden biri olarak kabul edilir. Bence kabul edenler haksızda sayılmazlar. Kırmızı şarap resveratrol, proanthosianidinler gibi antioksidanlar bakımından zengin ve kardiyovasküler sağlığı olumlu teşvik eden içerikler barındırır.

Çalışmalar, günlük % 12 ila% 15 alkol içeriğine sahip ılımlı miktarda (kırmızı şarap) içmenin kalp hastalığını önlemeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. 

Ek olarak, kırmızı şaraplardaki polifenoller kan damarlarını esnek tutmaya yardımcı ve hatta kanser riskini azaltabileceğine dair çalışmalar da yer alıyor

Votka & Soda

Kalorisi ve şekeri düşük olan votka & soda, daha sağlıklı kokteyl seçeneklerinden biridir. Soda suyunun nemlendirici olduğunu unutmayın, daha sağlıklı hale getirmek için, az miktarda votka ile karıştırın. Daha sonra, biraz C vitamini için bir miktar narenciye ekleyin.  

Editörün notu: Narenciyeleriçin içinde ‘greyfurtu’ hariç tutun. Çünkü vücutta alkolün etkisini 2 katına çıkartıyor. 

Şarap Spritzer

Şarabı manden suyuyla karıştırma uygulamasını seviyorum. Bu sadece her içeceğin alkol ve kalori içeriğini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda nemlendirici bir unsur da ekliyor. Tavsiyem, 1 adet zencefilli soda, 1 orta boy yeşil elma, 1/3 sek şarap… 

Kuru Şampanya 

Alkollü içeceklerde şeker oranını düşünenler, kuru şaraplar daha düşük bir şeker seviyesini işaret eder. Şeker tüketiminden endişe ediyorsanız, kuru şampanya sizin için sağlıklı bir seçim olacaktır.  

Mulled Şarap 

Şarabın ilacı olur mu? İşte Mulled şarap antioksidan içeriklere sahip içeceğe terapötik destek verecek bir alkollü içecektir. Isınan şarap, şifalı otlar ve baharatlarla birleşir, ortaya hoş bir aromaya çıkar.

Editörün notu: Kükürt dioksit içeren şaraplar daha az şeker, katkı maddeleri ve koruyuculara sahiptir ve ertesi gün yaşanan baş ağrısını önlemenin en iyi yollarından biridir. 

Sert Kombucha 

Eğer peşinde olduğunuz hafif bir şeyse, sert bir kombucha ferahlatıcı bir seçim olabilir. Hem doğal olarak fermente edilmişler hem de probiyotik faydalar sunuyorlar. 

Taze Sıkılmış Sebze Suyu ile Yapılan Özel Kokteyller 

Bulunduğunuz ortama ve güvenirliğe bağlı olarak, taze sıkılmış yeşil meyve suları ile hazırlanmış bir kokteyl söylediklerimin arasında en sağlıklısı olabilir.

Bloody Mary 

Lezzetli olmasının yanı sıra alkollü içecekler arasında en sağlıklı tariflerinden biri olabilir. Hazırlanırken kullanılan domates başlı başına bir sağlık deposu. Yaban turbu nezlenin tedavisinde etkili, kereviz sapı da kan basıncını düzenler ve böbrek taşının oluşumunu engeller.  
 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.