1 ÜNLÜ 10 SORU: YASEMİN ÖZİLHAN

Güzellik Yayında’da yeni bir bölüm. Güzelliğine, duruşuna ve tarzına hayran olduğumuz , ilham veren ünlülere merak ettiğimiz 10 soruyu soruyoruz. İşte ilk isim Yasemin Özilhan  Formunu nasıl koruduğundan kaşını kime aldırdığına kadar samimi cevaplarıyla karşınızda…

PhotoGrid_1447144331900

1. Bir günlük beslenme planın nasıldır?
Günlük özel bir planım var diyemem. Ama mümkün olduğu kadar karbonhidratlardan uzak durup, protein ağırlıklı besleniyorum diyebilirim. Aynı zamanda günlük vitamin ihtiyacımı karşılayacak sebze ve meyve desteğini de almaya özen gösteriyorum. Zaten makarna ve pilav gibi yemekleri çocukluğumdan beri sevmediğim için bu tür gıdalardan da uzak kalmış oluyorum.

2.Kızlarının doğumunun ardından  eskiye nazaran daha zayıfsın,bunu nasıl başardın?
Genetik olarak zayıf bir insanım. Kemiklerim ince ve hamilelik dönemleri dışında kilo aldığım bir dönem olmadı hayatım boyunca. Doğumun ardından hem bebeğim hem de kendi sağlığım açısından dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat ettim. Aynı zamanda yürüyüş yapmayı sevdiğim için bol bol yürüyüş yaparak eski formuma hızlı geri dönüş yaptım.

3.Formunu korumak için nasıl ve ne kadar spor yapıyorsun?
Özellikle havalar güzel olduğu dönemlerde mutlaka doğada yürüyüş yapmaya çalışıyorum. Rutin spor yapmayı seviyorum, günlük yaşama zindelik ve enerji katıyor. Bu aralar düzenli olarak crossfit ve boks yapıyorum.

fft99_mf5567607
4.Formda kalmanın sırrının mutfakta (yani kişinin beslenmesiyle) mı yoksa yaptıgı sporla orantılımı oldugunu inanlardansın?
Bence vücut her ne kadar bir bütün olarak görünse de milyarlarca hücreden oluştuğu için, tüm hücrelerimizin özene ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sadece spor tek başına birşey ifade etmez. Spor yaparken hücrelerin ihtiyacı olan enerjiyi sağlamazsan, onlara eziyet edersin. Dengeli bir beslenmenin paralelinde olması şart fayda sağlamak için. Ayrıca bu ikisi de yetmez, vücudun ruhsal desteğe de ihtiyacı vardır. Kendinizi mutlu edecek duyguları yaşayabileceğiniz her türlü aktiviteyi de hayatınızda bulundurmak lazım. Örneğin çocuklarımla ve eşimle geçirdiğim keyifli anların artması enerjimi yükseltiyor, bu enerji zindelik veriyor, zindelik dengeyi sağlıyor, denge ise formunu korumanda en büyük rolü oynuyor.

5.Kendine ait beslenme hilelerin var mı? Eğer kendine verdiğn kaçamak günler oluyorsa bunu aksamına veya ertesi güne nasıl telafi ediyorsun?
Arada kendimi şımartmayı seviyorum ve sağlığın lezzete yenik düştüğü günler oluyor tabi ki. Böyle bir günün ertesinde normalden biraz daha fazla özen göstererek dengede tutmaya çalışıyorum.

PhotoGrid_1447144511757

6.Sağlıklı beslenmeye inanıyor musun yoksa böylesine formda olman genetik bir miras mı?
Genetik özelliklerimden dolayı zayıflığımı korumam kolay oluyor tabi ki ama sağlıklı ve dengeli beslenmeye alışan, sporla yakınlaşan bir beden  her zaman daha canlı ve fit oluyor.

7.Kaşların ve saçların çok beğeniliyor, kime yaptırıyorsun?
Kaşlarımın şeklini Bebek’te Belkıs Kaş tasarıma borçluyum. Çok özenli ve doğal çalışıyorlar. Saçlarda boya veya kimyasal işlemler kullanmaktan hoşlanmadığım için sadece sekil verdirmek amaçlı özel günlerde kuaföre giderim. Kuaför için tercihim Neo.

8.Saçlarında boya var mı ? Yoksa bu doğal rengi mi ve parlaklığını nasıl koruyorsun?
Saçlarımla ilgili herşey olabildiğince doğal. Arada kendiliğinden çıkan doğal beyazlıklar olursa onları kapatabilirim ama onun dışında boyadan uzak duracağım.

9.Cildin ve vücudun için gittiğin bir güzellik merkezi var mı? Hangi bakımları uygulatıyorsun?
Ben mutlaka ayda bir gün hamama giderim. Çok faydasını görüyorum. Yüzün canlılığını koruması için kan dolaşımına özen gösteririm. Bunun için yüz masajına giderim, gidemezsem de kendim yaparım.PhotoGrid_1447145191385

 

10.Kızlarına büyüdüklerinde  verebileceğin bir tavsiye veya güzellik sırrın varmı?
Kızlarıma tavsiyelerimi küçüklükten aşılamaya çalışıyorum. Çünkü tüm tavsiyelerim sağlıklı, pozitif ve hareketli bir yaşam yaşamaları üzerine. Bunun için büyümelerini beklemeye gerek yok. Küçükken zarardan uzak durursan, büyüdüğünde fazla çaba sarfetmeden güzelliğini koruyabilirsin.

More from Aslı Yücealpan
KROMU YUT TATLIYI UNUT!
Yemeklerden önce veya sonra sizi etkisi altına alan tatlı yeme krizlerinden kurtulmanızın...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir