MİSEL SU KULLANMA REHBERİ

Misel su olarak da bilinen bu sular, su kadar saf ve temiz, makyaj temizleme yağı kadar etkililer aslında. Cildi temizlerken cildin nem ve yağ dengesini de bozmaması da en büyük avantajlarından biri. Senin için misel suyu inceledik. Önerdiğimiz en iyi makyaj temizleme sularına da göz atmayı unutma!

NEDİR BU MİSEL SU?

Makyaj yapmak iyi güzel de ya çıkarmak makyajın en sevilmeyen kısmı şüphesiz! Birçok makyaj temizleme ürünleri var ama bunlar cildi tahriş edebiliyor. İşte bu durumda misel sullar devreye giriyor. Zira adı üstünde ”su” olduğundan gönül rahatlığıyla makyajını çıkartabilirsin.

Misel sular hem makyajını temizler hem de cildini nemlendirir ve tazeler. Yani ekstra bir makyaj çıkartıcı kullanmana gerek kalmaz. En büyük artısı ise iyi bir tolerans sağlaması. Böylece en hassas ciltler bile rahatlıkla kullanabilirler. Üstelik misel sular, krem yapıdaki temizleyiciler gibi filmojen değiller.  Yani cilt yüzeyinde kalıntı bırakmaz,  gözenekleri doldurmazlar. Misel suyu özellikle sabahları uyandığında bir pamuğun üzerine dökerek cildini temizleyebilir, güne tazecik başlayabilirsin.

EN İYİ 6 MİSEL SU

 

Bioderma Sensibio H2o 45,50 TL

Dünyanın ilk misel suyu olan Sensibio H2O bu listenin en üstünde yer almayı hak ediyor. İçeriğindeki cildin doğal yapısına uygun misel tanecikler ile suya dayanıklı makyaj dahil, kiri ve yağı cilde zarar vermeden tek bir hamle ile nazikçe temizliyor.

 

Nuxe Makyaj Temizleme Suyu – Eau Demaquillante Micellaire

Nuxe gül yapraklarının mucizesini misel su ile birleştiriyor. Gül yaprağı özleri içeren misel su tek bir adımda yüzü, gözleri ve dudakları temizliyor, makyajdan arıyor, cilde yumuşaklık ve rahatlama hissi yaratıyor.

 

Gülsha Tam Gül Misel Suyu 79 TL

Hassas misel teknolojisi yatıştırıcı etki için gül suyuyla zenginleştirilmiş. Gül suyu baz alınarak hazırlanmış ayrıcalıklı formülü cildin nemini yok etmeden cildi tek adımda temizliyor ve arındırıyor.

 

Avene Cleanance Miseller Su 77 TL 

 

Avène’in termal suyuyla oluşturulan bu temizleyici cildi kirden ve kalıntılardan arındırıyor. Yağlı ve sivilce oluşumuna müsait ciltler de rahatlıkla kullanabilirler.

 

Caudalie- Misel Temizleyici Su 60 TL

 

İçeriğindeki organik üzüm suyu en hassas cildi dahi nemlendiriyor. Temiz, yumuşak ve rahatlamış bir etki yaratıyor. Oldukça ferahlatıcı kokusunu mandalina çiçeği, limon yaprağı, karpuz ve taze nane notaları harmanlar.

 

 

La Mer Cleansing Micellar Water 600 TL

 

Cildini temizlerken yeniden yapılandırmak istersen de, La Mer’in misel suyu tam sana göre. Markanın mucize iksiriyle formülize edilen ürün cildi temizliyor,  tazeliyor ve gençleştiriyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.