5 YENİ DİYET GERÇEĞİ

Uygulaması kolay minik diyet notlarım var, azar azar ama etkili, kendimden yola çıkarak ve bolca araştırarak hazırladım. Haftada en fazla yarım kilo uzun vadede ciddi kilolar anlamına geliyor, sabır sabır sabır…

 

  1. Meyve çok tüketme: Çok fazla hareket etmiyorsanız ve meyve tüketmeyi seviyorsanız o halde dikkat zira meyve sanıldığı kadar da dost değil. İçeriğinde bulunan fruktoz glikoza göre vücutta daha çabuk şekilde yağ olarak depolanıyormuş. Dikkat dikkat! porsiyonları azaltın, günde bir meyve yeterli.

  1.  Bye bye gluten: Birçoklarına göre yanlış çünkü size diyeceğim odur ki çavdar, buğday, yulaf , beyaz un, kepekli un aklınıza ne geliyorsa buğday ve türevlerine kocaman bir elveda demeniz gerekiyor. Bu demek oluyor ki ekmek yok, öğün kurtarıcı makarna yok. Onların yerine mi, pirinç unu, kinoa unundan yapılmış lavaş ekmeği veya mısır ekmeği olabilir veya glutensiz krakerleri tüketebilirsiniz. Bir zaman sonra ekmeksiz zeytinyağlı hatta menemen bile yiyebilecek hale geleceksiniz, herşey alışkanlık meselesi.

  1. Proteini arttır: Özellikle de kahvaltıda.. Mesela güzel bir tabak menemen, çırpılmış yumurta, haşlanmış yumurta ve lor peyniri. Elbette ekmeksiz, inanamayacaksınız gün içerisinde daha az yemek yeme ihtiyacınız olacak çünkü protein açlık hormonu ghrelin’in daha az salgılanmasına yardımcı oluyor.

  1. Alkol içebilirsin ama nasıl?  Minik bir kandırmacaya ne dersin? Şarabını kadehin yarısına kadar doldur, üzerine de maden suyu ile doldur.  İç ama az iç.

  1. Klişe olacak ama su iç kalori yak:  Su içmek yağ yakımını hızlandırıyor, tuvalete gitmeye üşenenler her çişe gidiş de 35 kcal kaybetmenizi sağlıyor desek.

More from Gözde Atakoğlu
İLHAM PERİSİ: İDİL YAZAR
Yetenekli, başarılı ve çok da güzel… Bu ayın ilham perisi yemek vlogger’ı...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir