GAHL SASSON İLE 2020 ASTROLOJİSİ

Her yıl ülkemize gelen dünyaca ünlü astrolog Gahl Sasson, bu yıl ki gelişinde gazetemize verdiği özel röportajıyla bakın 2020 hakkında neler anlattı…

Astrolojiye neden inanmalıyız?

 Bugüne kadar karşılaştığım tüm mistik gelenekler, her şeyin aslında tek bir şey, tek bir şeyin de aslında her şey olduğunu ilan etmiştir. Yaratıcı ile yaradılış aslında tamamen aynı şeydir. Astroloji de tamamen bu öncül üzerine kuruludur ve tek birlik fikrini kullanır. Ve her şey birbirine bağlı olduğundan, göklerdeki gezegensel hareketler ile bu dünyada yaşanan hayat arasında yakın bir ilişki olmalı, öyle değil mi?

Astroloji hayatımız konusunda bize yardımcı olabiliyor mu?

Binlerce yıl boyunca farklı kıtalardan ve farklı dinlerden gelen bilge kadınlar ve erkekler, göklerdeki devasa kütleler ile yeryüzünde gelişen olaylar arasındaki bağlantıları deneysel yöntemlerle izlediler. Ve gözlemleri ve keskin zekâları sayesinde, Yukarıdaki karmaşık yörüngeler ve döngüler ile aşağıdaki gezegenimizde yaşananlar arasında bir bağlantı olduğunu görmeyi başardılar. Bulgularına göre gelecekteki olayların önceden tahmin edilmesi mümkündü.

Astroloji, hayatta kalmamıza ve evrimin bu aşamasına ulaşmamıza yardımcı oldu. Astroloji, ruhsal gelişiminizdeki bir sonraki seviyeye ulaşmanıza da yardımcı olabilir.

Sizin burcunuz nedir? Alacağınız kararları yıldız haritanıza göre şekillendiriyor musunuz?

Ben Koç burcuyum. Elbette astrolojiden yardım alıyorum.

Ancak fanatik değilim.  Bu yüzden her gün grafiğime bakıp orada cevaplar aramıyorum. Bu yüzden danışanlarımın da bana yılda iki defadan daha sık gelmelerine izin vermiyorum. Astroloji de dahil olmak üzere hayatımıza öncülük edecek hiçbir şeye bağımlı olmamız gerektiğini düşünmüyorum. Büyük kararlarım olduğunda veya hayatımdaki bazı şeyleri anlamadığımda grafiğime bakıyorum ve pratik olarak da kullanmaya çalışıyorum.

2020’de burçları ve bizleri neler bekliyor?

2020’de çok şey oluyor ve bu yüzden bu yıl hakkındaki kitabım çok kalın. Yeni başlangıçların yaşandığı bir yıl, bu yüzden kitabımın kapağı bir kapı açıklığı gösteriyor.

Yıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki astrologlar ve yıldız gözlemcileri, 2020 yılının gelişini dört gözle beklerken kimileri de bundan çok korktular. Kimileri bu yılı bir felaket yılı olarak ilan ederken kimileri de onu yeni bir çağın başlangıcı olarak tanımladılar.

2020 yılı, insanlığı potansiyel olarak yeni bir ebediyete yerleştirebilecek korkunç bir yıl olabilir. Evet, yıldızlara güvenmeliyiz, ama aynı zamanda üzerimize yansıtacakları hikayeler için hazırlıklı olmalıyız.

Numerolojik sayıları 4 ve 22 olan bir yıldan ne bekleyebiliriz, çünkü bu sayılar hem kayıba hem de hayatın gizemleri konusunda ustalaşmaya işaret ediyor. Her zamanki gibi dört yerine bu sefer altı güneş tutulması olacağı ve bunlardan birinin Yaz Gündönümü’ne, diğerinin de ABD’nin doğum gününe denk geleceği gerçeğinden ne çıkarabiliriz? Jüpiter ve Satürn’ün Büyük Kavuşumu’nun tam da Kış Gündönümü’ne denk düşmesi ne anlama geliyor, çünkü 1800’lerin başından beri ilk kez, toprak burçlarından çıkarak hava burçlarına geçecek. Ve en önemlisi, Satürn’ün (Lord Karma) ve Plüton’un (Ölümün Lordu) o nadir kavuşumu hakkında ne yapmalıyız?

2020’de üç kavuşma var: Plüton ile Satürn; Satürn ile Jüpiter; Plüton ile Jüpiter. Bu üç kavuşma, eski kalıpların kırılacağı ve yeni başlangıçların yapılacağı anlamına geliyor. Evet, bu yıl kendimizi eski kalıplardan kurtarıp ataerkil “güçlü adam” paradigmasının zincirlerini kırabiliriz.

Retrolarda nasıl davranmalı?

Merkür retro yaptığında ; Belgeler imzalamayın, projeleri başlatmayın, yayımlamayın.

Mutlaka bilgisayarları yedekleyin, düzenleyin, eski projelerinize tekrar göz atın.

Venüs retro yaptığında;  Yeni ilişkiler kurmayın, büyük alışverişler yapmayın, ortaklık anlaşmaları imzalamayın.

Ama mutlaka; Değerlerinizi ve para kazanma şeklinizi yeniden değerlendirin, eski sözleşmeleri yineleyin.

Mars retro yaptığında; Büyük makineler satın almayın, savaşlara veya davalara girişmeyin, ameliyatlar olmayın (acil olmadıkça), büyük kampanyalara imza atmayın, yakın ilişkilere başlayın.

Mutlaka; Egzersiz rutinlerinizi, çalışma şeklinizi değiştirin, tutkularınızı ve cinselliğinizi yeniden inceleyin.

Her yıl kitabınızın bir ana cümlesi oluyor. Bu yılın ana fikri ‘İnanç Sıçraması: Yeni Bir Dünyanın Doğuşu ”biraz açar mısınız?

Bunu ‘İnanç sıçraması’ olarak adlandırmamın nedeni, Jüpiter ve Satürn’ün Büyük Kavşağı’nı yüzlerce yıl sonra Kova’da ilk kez yaşıyor olmamızdır. Bu büyük bir olay ve birçok kişi, ülkeler arasında seyahat etmek için vizeye ihtiyaç duymayacağımız ve insanların milliyetçi ya da önyargı olmadan miraslarından gurur duyacağı bir çağın Kova Çağı’nın doğuşu olduğunu düşünüyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.