2020’YE GİRERKEN BAKIMINIZI GÜNCELLEMEYE NE DERSİNİZ?

2020’ye girerken cilt bakım alışkanlıklarınızı güncellemeye ne dersiniz? Yanımıza bu yıldan işimize yarayan alışkanlıkları da alıyoruz ve yenilerini de sisteme yüklüyoruz. Özetle güzel bir cilt genlerden gelmiyorsa biz ona gidiyoruz!

  1. Çift temizlemeye geçiş

Önceden kıymeti bilinmiyordu şimdilerse çok revaçta. Çift temizleme adı üzerinde iki adımdan oluşuyor. Yağ bazlı temizleyiciler, balmlar, micellar sular veya makyaj temizleme mendilleri, bu temizlemenin ilk adımını oluşturuyor. İçeriklerin karmaşık olmasına gerek yok, cildinizin sevdiğini bulun yeter. Bu adımdan sonra sıra, cildi suyla buluşturacak ve gerçekten temizlik hissi verecek bir ürün kullanmaya geliyor. Jel veya köpük formlu durulanan bir ürünle işte temiz bir cildin kilidini çözdünüz.

Dermalogica Precleance ön temizleme 435 TL

 

La Mer Cleanising temizleme jeli 600 TL
  1. Gözenekleri küçültelim

Haftada bir yapacağınız kil maskesi gözeneklerinizi sıkıştırırken cildinize derinlemesine temizlik sağlar ayrıca günlük cilt bakım rutininde uyguladığınız diğer ürünlerin de etkisini artırır. Yeni haftaya hazırlanmak için Pazar akşamını bakım ritüeli ilan edin, kil maskenizi uygulayın ve cildinizde 20 dakikadan fazla bekletmeden durulayın. Bu alışkanlığı kazandığınız için çok mutlu olacaksınız! Kuru bir cildiniz varsa bu maddeyi es geçebilirsiniz.

Origins Retexturizing Mask with Rose Clay maske 179 TL

3.Nemsiz olmaz.

Stres, dış etkenler ve yetersiz uyku sebebiyle yorulan cildin ilacı kesinlikle nem maskesinde gizli.  Haftanın ortası, mesela Perşembe akşamı cilde yardım etmek, kendine getirmek için nem maskesi için ideal bir zaman. Nem maskelerinin bazıları ciltte sabaha kadar kalabiliyor bazıları da durulanıyor eğer cildinizde kuruluk yaşıyorsanız uyku maskesi formatında olanları tercih edin!

Farmacy Honey Potion nem maskesi 239 TL

 

4.Cildini retinole alıştır

Cildi ölü hücrelerden arındıran, yenileyen ve kırışıklık görünümüne etki eden retinol, cildin yavaş yavaş alıştığı bir içerik. Bu yüzden başlangıç için çok yoğun olmayan retinollü tonikler uygun olabilir. Ürünün yapısına göre her gün nemlendiriciden önce kullanabilirsiniz. Veya bir gün uygulayıp diğer gün cildi dinlendirebilirsiniz.

Pixi Retinol tonik 245 TL

5.C vitamini ile aydınlan!

Cildi aydınlatan, koyu lekelere etki eden ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı C vitamini, cilt bakım rutininizde mutlaka olmalı. Serum formatında olan C vitaminlerini tonikten sonra nemlendiriciden önce uygulayın, etkisini görmek için ise biraz sabırlı olun.

                                                           Obagi %10 C Vitamini serum 415 TL

YILIN SON GECESİNİN GÜZELLİĞİ

Yılı planladık peki ya yılbaşı günü ne olacak? Hızla kendinize getiren bakım önerilerimizle fotoğraflarda flaş yerine siz parlayın.

Yoğun nemlendirici ve cilt bariyerini güçlendirici ceramid içeriğiyle tüm gün konfor yaratıyor.

Dr.Jart Ceramid nemlendirici krem  369 TL  Sephora

İstediğinizde yüzünüze sıkıp tazelenmenize ve cildin canlanmasına yardımcı bu sprey mist, makyaj üstüne de uygulanabiliyor.

                                             Omorovicza Queen Of Hungary Mist tonik  700 TL 

Alın, elmacık kemikleri, kaş altı gibi yüzün yüksek kısımlarını likit bir aydınlatıcı ile belirginleştirin. Likit formlu aydınlatıcılar ciltte doğal bir geçiş sağlar.

                         Becca Shimmering Skin Perfector aydınlatıcı 289 TL

Tüm gece dayansın, akmasın bulaşmasın ve upuzun kirpikler yaratsın diyorsanız o halde suya dayanıklı bir maskaradan yardım almaya bakın.

                               Clinique Fit Workout 24 Hours maskara 109 TL

Bu pratik krem  allığı parmaklarınızla dağıtabilir, dilerseniz dudaklarınıza da sürebilirsiniz. Hatta göz kapaklarınıza bile…

                            Bobbi Brown Pot Rouge Krem allık & ruj  200 TL 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.