Sıcak Kolajenin Farkı Nedir? Ne İşe Yarar?

Gün geçmiyor ki bakım ve kozmetik dünyasında bir yenilikle karşılaşmayalım. Kolajen sürmek, içmek rutinlerine bir yenisi daha ekleneceğe benziyor. Sıcak kolajen uygulaması. tam olarak nedir gelin bir bakalım;

Dr. Şafak Göktaş’ın Anadolu yakasında medikal estetik uygulamalar üzerine hizmet veren kendi adında bir kiliniği bulunuyor.
Kendisine https://safakgoktas.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Estetik alanında fonksiyonel çözümler arayanlar için ideal bir uygulama olduğunu söylüyor, Dr. Şafak Göktaş ve ekliyor; ‘ Yüz, boyun, dekolte ve ellerin gençleştirilmesinde, akne ve yara izlerinde, cilt sarkmaları ve sıkılaştırmaları ile gebelik izlerinde sıcak kolajen uygulamasına başvurulabiliyor.’

Sıcak kolajen yönteminin amacı; cildin dinçliğini ve dirliğini yeniden kazanmasına yardımcı olması. Üstelik bu uygulama saç dökülmesi, elastikiyetini kaybetmiş cilt tiplerine müdahale, ameliyat öncesi hazırlığı ve yara izleri gibi birçok farklı amaçla da kullanılabiliyor.

NASIL BİR UYGULAMA?

Bu uygulama kolajenin cilt altına verilmesi işlemine dayanıyor. Öncesi, işlem görecek alan krem ile uyuşturuluyor. Jel formundaki kolajen, enjekte edilebilir hale getirildikten sonra ise 0.5-1 cm aralıklarla bölgeye enjeksiyon yöntemiyle veriliyor. İşlem yapılan bölgede kolajen oranı yüksek seviyeye çıktığı için parlama, canlanma, lifting (yukarı doğru çekme), sıkılaşma ve gözle görülür gençleşme oluşuyor.

PEKİ YA SONUÇLAR?

Enjeksiyondan hemen sonra kolajen sentezinin tetiklenmesi başladığından dolayı, maksimum etki 1 ila 2 ay arasında görülüyor. Bu etki, hastanın yaşam tarzına bağlı olarak 6 ay – 1 yıl gibi bir süre devam ediyor. Duruma göre etki süresini uzatmak ve kalıcılığı artırmak için destekleyici tedaviler de eklenebiliyor.

Uygulamanın tavsiye edilen sıklığı 3 – 4 haftada bir 3 seans olarak belirtiliyor. Destekleyici seanslar ise 3 – 4 ayda bir 1 defa öneriliyor. Bunun yanı sıra sıcak kolajen, lazer, peeling, iğneli radyo frekans gibi kombine tedavilere eşlik de edebiliyor.

More from Gözde Atakoğlu
DETOKS ÖNCESİ İŞİNİZE YARAYACAKLAR!
Detokstan önce kısa bir hazırlık aşaması olması gerektiğini söylemiştik, işte bu vücudu...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir