YÜZÜNE UYGUN KÜPEYİ BUL!

Aksesuara göre davran!

 

Dönem göz alıcı, iri aksesuarların dönemi. Özellikle de küpelerin. Onları hakkını vererek taşımak için kılık kıyafet kadar saç ve makyaj seçimlerimiz de ekstra önemli. Peki ama hangi küpeyle hangi ruju sürmeli, saça ne şekil vermeli? Stil danışmanı Tülin Kermen ve Güzellik danışmanı Gözde Atakoğlu cevaplıyor…

 

 

AKSESUARLAR: BLOOM JEWELERY @bloom.jewelery.istanbul

FOTOĞRAF: NURDAN USTA

KAPAK KIZI: NAZLI GÜLER

 

 

X-LARGE İNCİ

İri incili küpe vintage bir etkiye sahip olduğu için yapacağınız makyajda da nostaljik dokunuşlar olmalı. Mesela ince çekilmiş kuyruklu bir eyeliner ile bu küpeler ekstra uyumlu görünecektir. Saçlarda da aynı şekilde. Akşam davette vag’lı dalgalar, gün içerisinde de klasik bir topuz küpelerin vintage etkisini kuvvetlendirecektir.

 

KULAĞA KÜPE: Geniş bir tasarımı olduğu için geniş yüzlerin bu modelden kaçınması gerekir. Oval bir yüz şekliniz varsa bu küpeler size çok yakışacaktır.

 

Vintage Pearl küpe 510 TL

 

KIRMIZI KALP

 

Kırmızı kalp detayları yaklaşan Sevgililer Günü için küpeleri ekstra anlamlı kılıyor. Kırmızı dikkat çekeceği için ve küpeler dudak hizzasında olduğu için dudakları nötr renklere boyamak doğru olacaktır. Özellikle gözlere odaklanın. Buğulu göz makyajı ve kırmızı birbirine yakışır.

 

KULAĞA KÜPE: Bu kırmızı kalpler siyah saçlı beyaz tenlilere çok yakışacaktır. Yeşil kalpli olan alternatifi ise kızıl saçlılara.

 

Mono Heart Red küpe  460 TL

 

 

İDDİALI ALTIN

 

Altın rengi ve gösterişli iri yuvarlak küpeleri takarken İspanyol kadınlarından ilham alabilirsiniz. Sıkı bir ense topuzu, kırmızı bir ruj ve elmacık kemikleri hafif aydınlık bir ten makyajı. Saçları açık bırakırsanız hafif bir dalgası olmasına dikkat lütfen, dümdüz saçlar da yuvarlak sallantı küpe tezat oluşturur, uyuşmaz.

 

KULAĞA KÜPE: Kulaklarınızın yapısı da küpe seçimi konusunda etkilidir. Mesela kulak kepçeniz açıksa sallantılı iri küpe sizin için idealdir.

Vintage Ring küpe  510 TL

 

 

SALLANAN İNCİ

 

 

İnci ve altın renkli bu sallantılı küpeler oldukça dikkat çekici. Her ikisi de ışığı yüze taşıyor. Bir denge kurmak için makyajda gözleri öne çıkarmak doğru olacaktır. Hafif kalem çekilmiş bol maskaralı gözlerle  veya toprak tonlarında hafif ışıltılı farlarla kullanılabilir. Küpenin top ucu dolgunluk yarattığı için her türlü açık saça ve omuz boyundaki kesimlere ekstra yakışacaktır.

 

KULAĞA KÜPE:  Mat bir cildiniz varsa bu küpeler size incinin parlaklığını, altının da ışığını taşıyacaktır. Unutmayın taktığınız küpe ışık etkisi yaratır.

 

Miss Bon Bon küpe  530 TL

 

 

SİYAH DETAY

Altın renkli yaprak detaylı siyah Onix küpeler kırmızı veya renkli rujla birlikte kullanılabilir.  Bu küpeleri takıyorsanız saç modelinden çok saç rengini göz önünde bulundurmalısınız. Küpe ve saç aynı renk olmamalıdır, yoksa küpe kendini kesinlikle göstermez. Bu yüzden bu küpeler en çok sarışınlara yakışacaktır.

 

KULAĞA KÜPE: Kulak memesi de küpe seçiminde önemlidir. Küçükse küçük ve sallantılı kullanabilirsiniz. Ama büyükse tercihiniz mutlaka klipsten yana olmalıdır.

 

Black Leaf küpe 430 TL

 

 

Written By
More from Tulin Kermen
Tüin Kermen İle Yeni Sezonun İzindeyiz: İn/Out
Yeni sezona Merhaba dedik. Peki bizleri ne gibi yenilikler bekliyor merak ediyor...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir