Yenilenmiş Bir Sen ve Büyüleyici Bir Spa Deneyimi…

Kışın gri günlerden bir nebze olsun uzaklaşmak, kendimi ruhen ve fiziken bakıma almak, yenilenmek ve tekrardan başlamak için spa bakımları vazgeçilmezim. İstanbul Boğazı’nın kıyısında, adeta bir kartpostal güzelliğindeki İstanbul The Peninsula’nın spası uzun zamandır aklımdaydı. Otele zaten kalbimi bırakmıştım spa’sını da gerçekten meraktaydım. Nasıl mı buldum? Burada, rahatlamanın ve bakım almanın ötesinde bir keyif var.

Ruhen yenilenip fiziken iyi hissetmenin yeni adresi diyebilirim.

Burada, zamanın durduğunu ve yenileyici bakımlarla yorgunluğunuzun hafif bir esinti gibi dağıldığını hissedeceksiniz. Şimdi, bu sihirli yolculuğun her adımını keşfetmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım;

The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi’ni Sevmek İçin Birçok Nedeniniz Var…

Burası, sadece bir spa merkezi değil, uzman terapistlerin ellerinde kendimi yeniden doğmuş gibi hissettiğim, şehrin gürültüsünden ve hayatından stresinden kaçmak için gelinebilecek bir sığınak. Hem bedeniniz hem de ruhunuz için adeta bir şifa kaynağı. Spa deneyimi sırasında dünyaca ünlü bakım markalarını tanıma ve deneyimleme şansınız da oluyor. Margy’s Monte Carlo’nun altın maskesi ve yaşlanma karşıtı terapileri buraya geldiğinizde mutlaka yaptırmanızı önereceğim bakımlar. Ayurveda ve aromaterapinin muhteşem uyumunu hissettiğim ve yeni keşfettiğim Subtle Energies ürünleri gerçekten denemeye ve günlük bakım rutininize eklemeye değer, özellikle de nadide içeriklerden yarattıkları ürünlerin kokularına bayılacaksınız. Bir spa bakımında ürünün en az etkisi kadar kokusu da çok şey ifade ediyor. Ayrıca MBR ürünleriyle yapılan bakımlar da baştan aşağı yenilenmiş hissetmenize yardımcı olan içeriklere sahipler.

Büyüleyici Bir Mekan Tasarımıyla Karşılaşıyorsunuz…

Zeynep Fadıllıoğlu’nun elinden çıkan The Peninsula, sadece bir spa ve fitness merkezi değil, aynı zamanda bir sanat galerisi. 2.500 m²’lik alanda yer alan geleneksel Türk hamamları, yarı olimpik yüzme havuzu ve buz çeşmesi gibi detaylar, görsel bir şölen sunuyor

Her bir köşesi özenle tasarlanmış bu alanda, tarihin ve modern tasarımın mükemmel uyumu gözler önüne seriliyor. Duvarlardaki sanat eserleri, her adımda yeni bir keşif yapmanızı sağlıyor. Benim gibi dekorasyon ve detaylardan etkilenen, ilham alan biriyseniz o halde The Peninsula Spa’ya bu anlamda da bayılacaksınız zira burada sadece spa bakımları bedene ve ruha hitap etmekle kalmıyor otelin mekan tasarımı da bir o kadar insanı büyülüyor.

Bütünsel Bir Güzellik İçin Life Lived Best’i Deneyimleyebilirsiniz.

The Peninsula İstanbul’da yararlanabileceğiniz fitness alanı da çok şık, keyifli ve de kullanışlı ama burada klasik fitness’a ek olarak Life Lived Best denilen bir de program var.

Bu nedir derseniz, en kısa yolla şöyle tanımlayabilirim; ‘Bir fitness programından çok daha fazlası.’ The Peninsula İstanbul’da sağlık ve zindeliğe bütünsel bir yaklaşım getiren bu program, gerçek anlamda yenilenmeyi ve tazelenmeyi destekliyor. İçerisinde neler mi var? Mindfulness seansları, kişisel beslenme danışmanlığı ve özel sağlık hedeflerine ulaşmak için kişiye özel hazırlanan programlar… Anlayacağınız vücudunuz ve zihninizi aynı anda bakıma almanın ve kendiniz için en doğrusunu bulmanın en hızlı yolu Life Lived Best deneyiminden geçiyor.

Gelelim The Peninsula Spa Üyelik Seçeneklerine;

The Peninsula Spa’nın sunduğu üyelik seçenekleri, spa deneyimini sürekli yaşamak isteyenler için ideal. Premium ve Regular üyelikler, her biri özel masaj ve bakım indirimleri, özel etkinliklere davetler ve The Lobby restoranındaki yemek ayrıcalıkları gibi çeşitli avantajlar sunuyor. Üyelikler, ayrıcalıklı bir deneyimin kapılarını açarken, sağlıklı yaşam tutkunları için özel ve zarif bir kulübe aitlik hissi de yaratıyor.

More from Gözde Atakoğlu
Kronik Ağrılarınız Varsa, Sebep Çeneniz Olmasın?
“Migrenim tuttu, sırtım kasıldı, başım çatlıyor” gibi ifadeleri günlük hayatımızda sıklıkla duyarız....
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir