KOZMETİKLERİ ALTERNATİF KULLANMA YOLLARI…

Beğenerek satın aldığınız kozmetikler umduğunuz gibi çıkmazsa onları değerlendirmenin başka yollarını bulabilirsiniz.

Her kozmetik severin düştüğü klasik bir hatadır. Yeni çıkan her ürünü dener, anlık bir heyecanla satın alırız. Ama eve geldiğimizde ürünün aslında sandığımız gibi olmadığını anlar , hayal kırıklığı ile belki bir gün kullanırım yalanına inanarak bir kenara kaldırırız.

Ürünlerin tester’ının olmaması bizi durdurmaz, deneme yapmadan da satın alırız. Beğenmediğimiz taktirde dolabımızda yer kaplarlar ve bir gün atılmayı beklerler… hepsi bu!

Geçen gün dolaplarımı Yaz’a uygun şekilde biraz hafifletmeye ve temizlemeye karar verdim. Kış boyunca edindiğim birçok ürünü gözden geçirdim. Renklerinden hoşlanmadığım ya da birkaç kez kullanıp sonrasında beğenmediğim ürünleri yeniden değerlendirebilmek için son bir şans vereyim dedim ve bakın neler yaptım…

 

Size önereceğim birkaç öneri ile kurtulmak istediğiniz ürünü farklı şekilde kullanıp yeniden kendinize sevdirebilirsiniz.

 

  1. Karşıma ilk olarak yüzümde hoş durmadığını düşündüğüm likit dokulu ya da stick tarzı bronz renkli aydınlatıcılar geliyor. Bunları yüz yerine vücutta kullanmayı deneyin. Güneşi direkt alan omuz gbi yükselti bölgesine, dekolteye ve bacaklarda dizden aşağıya doğru bir çizgi halinde uygulayıp dağıtın, bu sekilde güneşlenmeden de hafif bronz bir ışıltı yakalamış olacaksınız.

nars-illuminator-super-orgasm-laguna-copacabana

  • Benefit’in sevmek için çok çaba sarfettiğim They’re Real Push Up isimli eyeliner’ı içerisindeki ürünün yapısı yüzünden kullanamadığıma karar vermişken lastik dokulu kesik formlu fırçasını çok sevdiğimi farkettim. Temizlediğim ucunu başka bir jel eyeliner’a sürüp kullanmayı denedim ve sonuç harika! Kirpik diplerime çok yakın kullanabildiğim ve plastic dokusu yüzünden kıl fırçalara oranla daha uzun süre kullanabileceğim bir fırçam oldu.
  • liner
  1. Maybelline Colour Tattoo’lar çok severek kullandığım ürünler, fakat Permanent Taupe isimli mat ve gri tonlarındaki renginin, koyu kahverengi gözlerimi sönük gösterdiğini düşünüyorum. Platin saçlarımla uyum sağlayacak gri tonlarında bir kaş boyası ararken aklıma bu ürünü kaşlarıma kullanma fikri geldi. Sonuç bir harika oldu. Siz de sevmediğiniz ya da elinizde fazla olan ve içerisinde ışıltı barındırmayan kahverengi tonlarındaki krem eyeliner’ları kaşlarınızı doldurmak için kullanabilirsiniz.

IMG_9108

  1. Ten renginize fazla oranj kaldığını düşündüğünüz, içerisinde kızıllık barındıran bir bronz pudrayı, göz farı olarak göz makyajınızda gölge ve geçiş rengi olarak kullanabilirsiniz.bronzer1
  • Azar azar kalmış rujlarınızdan birbirine yakın tonlardakileri kaşık yardımıyla küçük bir kaba koyun, vaselin ile karıştırıp mikrodalgada 5 ile 8 saniye bekletin, yeni rujunuz hazır!
  • Geçen sene sık sık ele, kola yapıştırılan flash tatoo’lar alıyordum, Elimde fazladan olunca ben de başka şekillerde kullanmayı denedim. Mesela nail art yaparken çok işe yarıyorlar. Nasıl mı? Istediğim şekillerde kesip siyah ojelerim üzerine yapıştırdım ve kalıcı olması için üzerine parlatıcı uyguladım. Sonuç süper.

tattoo copy

  • Sephora’nın bahar lansmanında tanıttığı Outrageous Lashes isimli ürün oldukça sıradışı. Kirpik uçlarına noktalama şeklinde kullanılan ürün, kirpik uçlarında minik siyah top efekti yaratarak göz makyajına farklılık isteyenlere… Güzel ama çok da kullanışlı değil. Yapısı silikon gibi olan bu ürünü parmaklarım ve ellerim üzerinde minik noktalama işaretleri yapmak amaçlı kullandım. Minimal bir hint kınası yarattım denilebilir.
  • Saç spreyleri yaz aylarında yerini deniz suyu spreylere bırakıyor ve kuvvetli tutuculuğu olan jöleler de, tüm saçların geriye tarandığı, ıslak görünümlü modeler yaratmak dışında artık pek kullanılmıyor. Bu iki ürünü de kullanmıyorsanız ama evinizde var. O halde bi de şunu deneyin… Bitmiş olan maskaranızın fırçasını iyice temizleyin, saç spreyini ya da kullanmadığınız jölenize hafifçe batırıp, kaşlarınızı tarayın. Bu uygulama, kaşlara özel ürün satın almadan tüm gün şeklini korumaya yardımcı olacaktır.

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.