YASTIKLI FONDÖTEN’İN RAHATLIĞI

Yastıklı fondöten’i daha önce duydunuz mu? Ne olduğu hakkında fikir yürütebiliyor musunuz? Uzakdoğu bu çılgınlıkla sarsılıyor… Dünyaca ünlü kozmetik markaları son birkaç yıldır bu ürünü Avrupa için de çalışmaya başladı. Ülkemize ise ilk getiren marka Lancome oldu. Miracle Cushion isimli bu süngerli, yastıklı (artık nasıl tasvir ederseniz) fondöteni gelin birlikte inceleyelim.

PhotoGrid_1421150763353
Miracle Cushion’ pul’u ıslatmaya yarayan süngerleri çağrıştırdı bana, 80’lerde babamın ofisinden aklımda kalan bir detay…

 

Miracle Cushion kesinlikle kullanışlı bir ten makyajı ürünü.  Çünkü;

 

  1. Sıvı Fondöten’den çok daha pratik, az döktün çok döktün, eşit yayamadın derdi yok.
  2. Kompakt Fondöten gibi pudra dokulu değil ,ıslak dokulu bu yüzden cildi kurutmuyor, matlaştırmıyor. Çok daha kolay uygulanıyor
  3. BB veya CC kremlerin ve renkli nemlendiricilerin her an kullanıma uygun hali diyebiliriz. Gün içerisinde istediğiniz zaman istediğiniz kadar tazeleme ve tazelenme şansınız var.

PhotoGrid_1421151320575

 

  1. Türkiye’ye 4 renk getirmiş Lancome. Genel olarak Türk kadınlarına en uygun 2 veya 3 numara olacaktır. Buğday ve koyu tenliler yaz aylarında 3 ve 4’e geçebilir. Beyaz bir kadınsanız kışın 1 numarayı yazları da 2 numarayı kullanmanızı öneririm.
  2. Eğer elinizde koyu rengi varsa o halde tüm yüze sürmek yerine sadece yanaklara bronz bir allık tarzında kullanabilirsiniz.

15820557270_a6391fdcc8_o

  1. Üzerinde bulunan uygulama pedi de özel bir yapıya sahip , süngere ne kadar kuvvetle bastırırsanız ürünü o kadar emiyor. Hafifse hafif, daha koyuysa daha kuvvetli.
  2. Benim aklıma takılan konu bu ürünün ne kadar dayanacağıydı, çünkü gözle görülemiyor. Tüm fondöten sünger içerisinde. Baktığınızda az gibi duruyor ancak bu özel uygulama pedi sayesinde ürün yüzeyde kalıyor, ped emmiyor, direkt yüzünüze taşıyor. Yaklaşık 2 ay kadar dayanıyor.
  3. Refili var. Evet bu bir kozmetik ürün için önemli bir detaydır. Baktınız süngerinize fondöten kalmadı doğru yeni sünger almaya.
  4. Ürün kutusuyla birlikte 145 TL, Refili ise 90 TL.
  5. Ten makyajı saplantılı Uzakdoğulu’lar sevdiyse ve deliler gibi kullanıyorlarsa inanın bir nedeni vardır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.