Teknolojik Yüz Kası Yogası; Emface

Gençlik ve güzellik için her geçen gün yeni bir teknoloji çıkıyor ve gerçekten etkili olanları gündemimizde yerlerini alıyor. Bu uğurda bir işlem yaptırmaya karar verdiğimizde, işlemin ne olduğunu, sonuçlarının ne olacağını tam olarak anlamak çok önemli. Bu sebeple de Güzellik yayında olarak sizler için yeni teknolojileri araştırıyor ve konusunda en yetkin kişilere danışarak sizlere aktarıyoruz.

Emface, son dönemde özellikle Amerika’da yükselişte olan bir yöntem. Beden sağlığımız için çok önemli işlevleri olan kaslar ne kadar diri ve güçlü olursa vücudumuz da o oranda dinç ve kuvvetli oluyor. Vücut egzersizlerinin yanı sıra kasların çalışmasını sağlayan cihazlar bu konuda ciddi bir destek verebiliyor. Peki yüzümüzdeki kasları teknoloji yardımıyla güçlendirip daha diri ve genç bir görünüme sahip olmak mümkün mü?  Plastik Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer bize yüz gençleştirmede ve yüzün dinamik ifadesinin sağlanmasında etkili olan yeni Emface teknolojisini anlattı.

Yüzümüzde iki temel kas grubu var

Yüzümüzdeki temel kas gruplarını ikiye ayırmak mümkün. Bu kasların bir kısmı yüzdeki yapıları yukarı doğru, diğer kısmı ise aşağı doğru çeker. Yüzü yukarı çeken kaslar kuvvetlendiği zaman yüzün aşağıya doğru yer çekimine yenik düşme oranını azaltmak mümkün. Bunu sağlamak için ise aşağıya çeken kasların çok kuvvetli olmamasını gerekmekte. Örneğin yüz yogası kasları ayırmaksızın kullanmamızı sağlayan ve genel olarak kas tonusunun güvenliğini artıran bir egzersiz grubu. Ancak bu uygulamanın en önemli sıkıntısı yüzdeki hem aşağı hem yukarı çeken kasları eş zamanlı olarak kullanılarak her ikisini de güçlendirmesi.

Sadece yukarı doğru çekim yapan kasları güçlendiriyor

Emface işlemi için sadece yukarı çeken kasları çalıştıran teknolojik bir yüz kası yogası diyebiliriz.

Bunun ötesinde içerdiği dual teknoloji ile aynı zamanda bölgede kolajen üretimini de tetikliyor. Yüz gençleştirmede ve yüzün dinamik ifadesinin sağlanmasında daha önce yapılmayanı sunmasıyla çok özel bir teknoloji. Pek çok teknolojinin alternatifi varken bu özellikleriyle Emface günümüzde alternatifsiz durumda.

Her yaşta uygulanabiliyor

Bu işlem çok genç yaşlardan itibaren güvenle ve rahatlıkla kadın, erkek tüm cinsiyetlere uygulanabiliyor. Yüz kaslarının sıkılaşması ve kuvvetinin artması her yaşta tercih edeceğimiz bir durum. Alın ve üst yanak bölgesine odaklı bu uygulamada hem kas tonusunun hem de kolajen üretiminin artışı orta ve ileri yaş grubunda da bu teknolojinin tercih edilmesini sağlıyor. Öte yandan genç hastalarda, daha düz elmacık kemiği yapısına sahip bireylerde veya gözaltı bölgesinin desteklenmesinde, yüz kaslarının yukarı çeken kısmının kuvvetinin artırılmasında rahatlıkla fayda sağıyor.

Ağrısız şekilde 20 dakikalık 4 seans uygulanıyor

Emface teknolojisinin en önemli avantajlarından biri 3-4 gün arayla 4 seans yapılarak çok kısa sürede işlemin tamamlanması. Çift teknolojiyle kasların kasılması ve tonusunun artırılması sağlanırken aynı zamanda kolajen dokunun artışıyla deri kalitesinde de yükselme izleniyor. Seanslar, 20 dakikalık kısa, ağrısız ve çok kolay bir uygulama gerçekleştiriliyor. Burada önemli olan, seansların doğru ayarlar ve elektrotların doğru pozisyonlanması ile gerçekleştirilmesi. Bir sene sonra 2-3 seans veya altı ay sonra 1-2 seans hatırlatma dozları öneriliyor.

Farklı işlemlerle kombine edilebiliyor

FDA onaylı bu teknolojinin önemli avantajlarından biri de herhangi bir uygulamayı engellemediği gibi her cerrahi dışı ve cerrahi estetik işlemle birlikte kombine edilebilme özelliği. Botoks ve dolgu gibi enjeksiyon yöntemleriyle birlikte aynı gün olmamak üzere yapılabiliyor. Öte yandan farklı enerji bazlı cihazlarla yapılan kombinasyonların başarıyı daha da artırdığını ekleyelim.

More from Deniz Çakmakçı
Haberiniz Olsun!
En yeni haberlere, en son trendlere hızlıca bir göz atalım mı? Yenilenen...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir