GİYİNMEK HİÇ BU KADAR ZOR OLMAMIŞTI!

Annem anlatır, 5 yaşındayken her sabah ağzına kadar dolu olan kıyafet dolabımın karşısında ağlayarak “Giyecek hiç bir şeyim yok!” diye isyan edermişim. Doğum sonrası, formundan eser kalmamış vücudum ve mememden düşmeyen bebeğimle, kendimi aynı isyanı ederken buldum ve bu sefer haklıydım.

Yazar: Deniz Konuk Altınbaşak

Giymeye alıştığım hiçbir şey  üzerime olmuyordu ya da emzirmeye elverişli değildi. Bunu gören ben ne yaptım tabii ki  kendimi içinde mutlu hissedeceğim, aynı zamanda da pratik olan bir stil arayışına girdim. Bakın neler buldum, yeni annelere duyurulur…

Bol ve uzun kesim gömlekler:

Derli toplu. İki beden büyümüş kalçalarımı örtüyor. En önemlisi de sadece iki düğme açarak emzirme moduna geçmemi sağlıyor.

Massimo Dutti Siyah %100 rami bluz – Limited Edition  729 TL

Çıt çıt düğmeli gömlekler:

Ekstra pratik bir kullanım sağlıyor, tek hamlede tüm düğmeler açılabillir, hızlıca süt verilebilir. 

Mango Cepli kot gömlek 299 TL

Gömlek elbise :

Çok rahat bir o kadar da şık görünmenin en hızlı yolu olabilir.

Zara Düğümlü gömlek elbise  269,95 TL

Ve gömlekimsi diğer her şey :

Belden kemerli bir tulum belimi olduğundan ince gösteriyor – ama kalçalarımı da daha büyük gösterebilir, dikkat!

Mango Kemerli pamuklu tulum 499  TL

Kendini belli etmeyen emzirme bluzları:

Gündelik hayatımı geçirmek için ideal

H&M Pamuklu emzirme bluzu  199 TL

Yüksek belli pantolonlar :

Bu kesim jean karnımı toparlıyor, bileğimin görünmesi de bacaklarımı daha ince gösteriyor.

Mavi Jean Viola – 209,99 TL

Aşırı toparlayıcı tayt

Spor ve pratik. Tanıştırayım, üniformam!

Jerf Gela tayt  189,00 TL

Pamuklu sweatshirt:

 Şu havalar için harika, anında spor şıklık yaratıyor bebeğimi kanguruya koyuyorum ve yürüyüşe çıkıyorum….

Oysho Pamuklu sweatshirt  259,95 TL

Mutlu tüylüler için çözüm ortakları

Eve bebeğin gelmesiyle birlikte ister istemez köpeklerimize daha az vakit ayırabilir olduk. Onların bu değişimden kötü etkilenmemeleri ve tüylü psikolojilerinin bozulmaması için bakın hangi çözümleri buldum…

1- DogGo App

Özellikle büyük ırk köpekleri gezdirmek sadece tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için değil, enerjilerini atmaları ve fiziksel güçlerini korumaları için de çok önem taşıyor. Bu nedenle kısa tuvalet gezmelerine ek olarak günde en az 1 kere uzun bir yürüyüşe çıkmaları gerekiyor.

DogGo bünyesinde eğitimli köpekseverleri bulunduran bir köpek bakım servisi. Uygulama üzerinden günlük veya düzenli olacak şekilde aylık bir plan yapıyorsunuz ve köpeğinizi gezdirecek olan walker tanışma turuna geliyor. Yürüyüşler alışılmışın aksine toplu değil, tek olarak gerçekleşiyor. Gezerken tuvaletini yaptığında uygulamaya bildirim düşüyor ve walker’ınız size köpeğinizle bir selfie gönderiyor! Müşteri hizmetleri süreç boyunca sizinle o kadar yakından ilgileniyor ki, güven içinde tüylülerinizi teslim eder hale geliyorsunuz.

DogGo aynı zamanda seyahate gittiğinizde köpeklerinize otel veya kendi evinizde bakım hizmeti de sunuyor. Detaylar için doggoapp.com .

2 – Havhav

İnternetten sipariş ettiğim bir şey kargoyla kapıya geldiğinde içimde manasız bir coşku uyanıyor. Adeta kendime küçük sürprizler yapmış gibi oluyorum! Bu coşkuyu tüylülerimle de paylaşmak istedim ve Havhav kutularına abone oldum. Ayda 69TL’ye her ay bir kutu geliyor ve içinden boylarına uygun temalı bir oyuncak, ödül maması ve bakım ürünü çıkıyor. Bakım ürünleri özenle seçilmiş, temalar ise gözlerimden kalpler fışkırtacak cinsten oluyor! Artık Havhav kutunuz geldi dediğimde hemen gelip heyecanla cicilerini bekliyorlar. Abone olmak için havhav.com.tr.

3 – Tuğba Dursun CPDT-KA sertifikalı köpek eğitmeni

Büyük, küçük köpeği olan herkesin tanışması gereken biri. Levent’te bir tüylü cennetine dönüştürdüğü villasında haftanın 5 günü kreş hizmeti veriyor. Köpekler bahçede gün boyu enerjilerini atıyor, sosyalleşiyor ve gerektiğinde pozitif metotlarla kurallara uymayı öğreniyorlar. Eve döndüklerinde ise üzerlerinde mutlu bir yorgunluk oluyor.

Tuğba aynı zamanda aklınıza takılan her konuda akıl danışabileceğiniz ve önerilerini güvenle uygulayabileceğiniz bir tüylü gurusu. Kendisinin de zaman içinde bir labradora dönüştüğünü düşünmeden edemiyorum! Anlamışsınızdır heralde; ben KALP Tuğba ama en önemlisi Yoda ve Leia KALP Tuğba. İletişim için @tugbadursun .

4 – Bakım şart

Köpekleri sık yıkamak deri sağlıkları için iyi olmasa da bir kaç ayda bir düzenli olarak bakıma girmeleri şart. Bunun için MEMO’S Pet Kuaförü tek geçerim. Her zaman sevgiyle, nazik bir şekilde banyo yapıyorlar ve dilerseniz tüylerini makasla şekillendiriyor. Tüylünüz içerde bakıma doyarken siz de MEMO’’nun bahçesinde bekleyebiliyorsunuz.

 İletişim: 0212 352 15 31

5 – Onların da bir café’si olmasın mı?

Olsun tabi. Wuufbox Istanbul’un farklı lokasyonlarında farklı hizmetler veren bir tüylü uğrak noktası. Arnavutköy’de sahil manzaralı bir café, Etiler’de modern bir Spa ve Maslak 42’de ise otel olarak hizmet veriyor. Detaylı bilgi için wuufbox.com .

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.