SHARON STONE YİNE VE YENİDEN KISA SAÇ

En son ‘Ratched’ isimli Netflix dizisinde izlediğimiz Sharon Stone, 40’lı yıllarda geçen hikayede omuzda biten vaklı saçlarıyla çıkmıştı karşımıza. (Diziyi izlemeyenler mutlaka izlenecekler listesine eklesin, zira hikayenin konusunda da öte, dizideki kılık kıyafet ve mekan görüntüleri ilham verici cinsten) Herneyse Stone, instagram hesabından paylaştığı son fotoğrafında yine ve yeniden seksi Carre kesimine geri dönmüş. Hani şu kakül kısmı çok amaçlı kullanılabilen kesimden bahsediyorum. İster yana tarıyor, ister geriye veya tamamen serbest bırakıyor, kakülü nasıl isterse öyle kullanıyor)  

Aslına bakarsanız zaten yıllardır Stone pixie model denilen kısa saçın her şeklini denemiş, ve başarıyla da taşımış bir isim. Dalgalı, düz, taranmamış, net bir şekilde taranmış, ekstra kabartılmış.. model ne olursa olsun ama rengi asla değişmiyor. Dipleri koyu kalmış sıcak sarı saçlarıyla biliyoruz onu.  62 yaşına gelen ünlü oyuncu, aslında yeni kesimiyle eskiye dönüyor desek yanlış olmayacaktır. 

İnstagram’da paylaştığı fotoğrafta, french-bulldog cinsi köpeği Bandit ile oynarken yeni kısa kesimini de görmüş olduk. Elmacık kemikleri hizasında kesilmiş ortadan ikiye ayrık kakülü  ile kısa saçları en az giydiği gözlükler kadar katıldığı online paylaşımların, videoların baş kahramanına dönüştü.

Her defasında farklı kullandığı için bu kısa modelden sıkılmak da mümkün değil zira Drew Barrymore ‘un şovuna konuk olduğunda o uzun kahküller bu sefer geriye taranmış haldeydi sanki bambaşka bir kesimi vardı. 

Stone, zarif yaş alan  ve estetikten uzak duran bir isim olmayı da başardı. Hatta yoğun bir hastalık geçirmesine karşın. (Beyninde pıhtı atmıştı hatırlarsanız, uzun tedaviler görmüştü)

Kısa saç zarif yaş almanın ilk maddelerinden biri. Çünkü özellikle en uzun saçın elmacık kemikleri üzerinde durduğu kesimler, kemik yapısını daha görünür kılarak botox etkisi yaratacaktır. Önde uzun bırakılan kahkül alnı kapatarak göz çevresi de dahil olmak kaydıyla derin kırışıklıkları zarifçe kapayacaktır. Tam çene hizasında kesilmiş bir model ise sarkmaya başlayan yüz kontüründe toparlayıcı bir etkiye sahiptir. 

Jane Fonda
Monica Bellucci

81 yaşındaki Jane Fonda da kısa saçla ve harika bir şekilde yaş alan ünlü isimler arasında. Uzun yıllar uzun siyah saçlarıyla akıllarımıza kazınmış 56 yaşındaki Monica Bellucci de  kasket model kestirdiği kaküllü yeni kesimiyle genç ve dinamik bir tarza sahip olmuş. Kısa saç modern ve zamanı yakalamış bir etkiye sahiptir o yüzden de kişinin tarzına da modernlik katacaktır. 

Yaş alırken güzel bir saç kesimi kadar dikkat edilmesi gerekenlerden biri de makyaj konusu. Az ve öz , cildi kapatmayan, kaş ve bakışlara daha fazla odaklanılmış makyajlar tercih edilmeli. Yaşla birlikte kirpik ve kaşlarda seyrelme görünür, makyajla bunu yerine koyabilirsiniz, bolca maskara, belki kirpik diplerine kalem hatta eyeliner kullanılabilir. Ciltte homojen bir renk yakalamak adına renkli hafif bir nemlendirici kullanılabilir. Cildi kalın bir dokuyla kapamaktan kaçınmalısınız, çünkü ne kadar örtmeye çalışırsanız o kadar kırışıklıklar arasına dolarak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Ayrıca ışıltılı dokulardan da uzak durmakta fayda var. Aydınlatıcı geniş gözenekleri olan bir ciltte canlılık vermek yerine hataları belli eden bir kozmetiğe dönüşecektir. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir