İSTANBUL´DA BİR FRANSIZ SAÇ ARTİSTİ : MANDY GUERIN

Fransa’dan gelen ve İstanbul Tarabya ‘da kendi saç stüdyosunu açan bir saç artisti Mandy Guerin… Yeni bir kuaför arayışındaysanız, klasik servislerden sıkıldıysanız mutlaka röportajımıza bir göz atın.

1- Bu alandaki kariyerinizin nasıl başladığını bizimle paylaşır mısınız?
 Kariyerim 13 yaşında başladı. Hatırlayabildiğim kadarıyla hep kuaför olmak istemişimdir.  13 yaşımdan 21 yaşıma kadar Fransa’da bir kuaför okuluna gittim.  Sonra Paris’te lüks bir salon olan Michel Dervyn yöneticisi oldum. Paris’te birkaç yıl kuaförlük yapıp kuaför yetiştirdikten sonra, Türk kocama olan aşkımdan İstanbul’a taşınmaya karar verdim. Bu şehir ve insanları bana ilham veriyor.  Defileler ve düğünler için kuaförlükte çok hızlı bir şekilde uzmanlaşırken renk ve vizör uzmanı olarak kaldım.  İstanbul’da birkaç yıl çalıştıktan sonra kuaför atölyemi açmaya karar verdim.  Hala kuaförlük eğitimi alıyorum gelinler ile çalışmaya devam ediyorum.

2 – Kuaför salonunuzun diğerlerinden ne farkı var, söyler misiniz?
 Stüdyo Tarabya’da boğaza bakan bir villada.  Her seferinde müşterilerimiz ile randevu alarak çalışıyoruz.  “Kişiye özel” bir hizmet sunuyoruz . Burada hepimiz sanatçıyız.  Müşterilerimizi anlamak, dinlemek ve tavsiyelerde bulunmak için zaman ayırıyoruz. Başarımızın anahtarı teşhis. Müşteriler, hizmetlerin kalitesi için değil, aynı zamanda Studio the Mandy Guerin deneyimini yaşamak için bize geliyorlar. Burada tüm kadınlar hoş karşılanıyor.
 Ben bir kadınım bu yüzden kadınları anlıyorum. Ve biliyorum ki saç modellerimiz, arzularımız o günkü ruh halimize göre değişiyor. Her kadında daha fazla değilse en az 5 kişilik var. (anne, utangaç kadın , çalışan anne, havalı kadın , kariyerist kadınlar) vs ve bir kadın kuaförü olarak hedefim  her kadın için benzersiz bir saç modeli yaratmak. Yaptığım saç modeli, kadının sahip olacağı tüm kişilikleri yansıtmalı.  Örneğin, insanların önünde olmayı sevmeyen çok utangaç bir bayana çok yakışsa bile asla çok sofistike bir saç modeli yapmam.  Müşterinin kişiliğini veya kişiliğini anlamak çok önemli. Bir saç modeli, yüzüme yakışırken aynı zamanda iç yapısıyla ölçülmeli. Bu stüdyoda müşterilerimiz mekanın tadını çıkarabilirler.  Çalışmak için bilgisayarları ile gelebilirler, manzaralı terasta oturabilir ve meyve suyu içebilirler.  Atmosfer çok keyifli… Ayrıca stüdyoyu yemek servisi olan bir kız partisi için, ya da daha fazlası için özelleştirebiliriz…… Buradaki fikir, her kadının kendini iyi ve benzersiz hissetmesi…

3- Sizce 2022 yaz sezonunun saç trendleri neler?
 Bence bu yaz doğal bej altın balyajlı saç modelleri trend olacak.

4- Bu yaz saçlarımız için hangi renkleri kullanmalıyız?
 Her şey size bağlı. Saçınız, arzularınız, yaşam tarzınız, kuaförde vakit geçirme süreniz, ten renginiz, bütçeniz…  Renk seçimi ancak saç teşhisinden sonra yapılmalı. Tabiki  müşterinin beklentilerini anlayarak.

 5– Kuaför salonunuzda müşterilere sunulan uygulama ve hizmetleri bizimle paylaşır mısınız?
 Burada saç hizmeti sunuyoruz. Renk dönüşümü, balyaj, ombre, vurgulama, boyama balyaj sombre saç kesimi, gelin saçı, keratin bakımı, saç botoksu, saç uzatma gibi… Bir manikürcümüz var. Manikür, pedikür, kalıcı oje ve tırnak sanatı gibi işlemler yapıyor.  Cilt doktoru ile cilt bakımı hizmetimiz mevcut: Bu hizmetler Codage paris markası ile yüz masajı ve ( anti age ) , hydrafacial, dermapen, ve cilt bakımı. Bunun dışında Fransız makyaj sanatçımız ise MAC ile çalışıyor ve makyaj yapıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.