SAĞLIK FIŞKIRIYOR: Vİ İSTANBUL

En sağlıklısından bir atıştırmalık ve kaliteli bir kahve… Vi İstanbul kısaca bu şekilde yorumlanabilir. Ama biz biraz daha detaylı anlatmak istiyoruz, zira Vi istanbul en güzel övgüleri hak ediyor. Seçtiğiniz hiçbir siparişte hata yapmanıza, vicdan azabı çekmenize olasılık yok, işte öyle bir yer Vİ.

Vi, Norveç dilinde ‘Biz’ anlamına geliyor, zaten iki ortağın yarattığı bir marka. İskandinav etkisi sadece ismiyle sınırlı kalmamış, Vi’nin dekorasyonunda da İskandinav sadeliği ve netliği göze çarpıyor.

Kim bu BİZ yani Vİ?  Metin Usanmaz ve Beril Oymak isimli iki ortak yaratmış Vi’yi.  Oymak, kendi adını verdiği sağlıklı beslenme sitesinde de www.beriloymak.com ‘da yazdığı üzere, ‘ne yersen o’sun’ anlayışına sahip, Los Angeles Venice’de Matthew Kenney Culinary Raw Food Eğitimi almış ve kendini bu onuya adamış bir isim. Diğer ortak Metin Usanmaz ise kahve konusundan sorumlu, Vi zincir kahveciliktense doğru kahve oranı ve doğru çekirdek anlayışıyla bizi butik kahvecilikle tanıştırıyor.

NELER VAR NELER YOK …

Sağlıklı beslenme deyince karşımıza çıkan yeni yeni mutfak dilimize giren içerikler kullanılıyor burada.Ve genelde de kendileri üretiyor. Mesela Hindistancevizi sütü, badem sütü, kaju kreması, matcha’lı toplar, çiğ yemişlerin preslenmesinden elde edilen cheesecake tabanları.. gibi

Tamamen raw, yani çiğ yani pişmemiş ve besin değerini kaybetmemiş gıdalar yeme şansına sahipsiniz. Ayrıca  glutensiz ve şekersiz, kahve yanına mükemmel uyumlu tatlılar yeme lüksüne de…

Avokadolu tost ve aktive edip kurutarak granola haline getirilmiş karabuğday kullanılarak yapılan bowl’lar da menüde bulabileceğiniz ve günün her saati keyifle yiyebileceğiniz seçenekler arasında.

Vi’de son dönemin parlayan yıldızı, probiyotik zengini kombuça çayı da bulmak mümkün, hatta kendi yapımları dersek şaşırmazsınız di mi?

MUTLAKA DENEYİN! Metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ yakmaya yardımcı olduğu söylenen Bullet Proof  yani içerisine hindistancevizi yağı damlatılmış bir bardak kahve içmeye bakın. Ayrıca yanında da matcha lime cheescake’i bir deneyin, sıfır şeker, sıfır suçluluk, kocaman bir mutluluk. Hatta yediğiniz öyle bir chesecake ki, en sağlıklısından, içerisinde kanser savar zerdeçal bile kullanılmış.

 

NEREDE? Teşvikiye’de… Ahmet Fetgari sokak,  No: 18’de, dışardaki masa boşsa şanslısınız, tüm mahalleye hakim, gelip geçeni izlerken kahvenizi yudumlamak ve vücudunuza iyi gelen birşeyler yapmak paha biçilmez.

vi_istanbul instagram hesabından da takip edebilirsiniz…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.