CHANEL’İN KOLEKSİYONU VE BORDO MAKYAJ TÜYOLARI

Trendsetter Chanel, 2015 sonbahar-kış makyaj koleksiyonunda ağırlıklı bordo rengi kullanmış, koleksiyonu incelerken bordo makyajı nasıl uygulayacağımızı öğreniyoruz.

Chanel-Rouge-Noir-Absolument-Makeup-Collection-for-Christmas-2015-products

Moda sektöründe olduğu kadar , makyaj ve oje konusunda da tartışmasız bir trendsetter olan Chanel, bu yılki  ‘Tatil koleksiyonu’nda ana rengini Bordo olarak belirlemiş. Anlayacağınız bordo yine ve yeniden Chanel’in gözdesi.

Niye yine ve yeniden diyorum, çünkü şu ana kadar yarattığı sonbahar ve kış sezonuna ait koleksiyonlarda, özellikle de biz Türk kadınları çok iyi biliriz, ojelerde bordo, Chanel ailesinin sevdiği ve etrafında döndüğü bir renk.

Rouge Noir isimli, 18 numaralı, kahve yansımalı kırmızı bordo ojesi bu sefer etkisini makyajda da gösteriyor. Dudaklar , gözler  hatta kirpikler bile farklı tonlarda bordonun etkisinde kalıyor.

images

 

Koleksiyonun ismi: ROUGE NOIR ABSOLUMENT HOLIDAY COLLECTION

FAR PALETİ: Les 4 ombres Signe Particulier isimli far paletinde Saten bej-pembe, kadifemsi koyu mor, siyah-kırmızı ve altın olmak üzere 4 farklı renk bulunuyor. Paletteki koyu renkleri kirpik diplerine uygulamak gerekirken gold ve bej tonlarını aydınlatıcı etkilerinden dolayı göz pınarlarına ya da hafifçe kai altına uygulayabilirsiniz.12042800_717431165057277_978315449226771337_nPİGMENT FAR:

Illusion D’Ombre Long Wear Luminous  isimli  bu ışıltılı bordo-siyah renkli far,  başlı başına bir göz makyajı yaratıyor. Yoğun rengi ve ışıltısı yüzünden daha çok gece makyajı için önerilebilir. Bu tarz bir farı kullanırken en dikkat etmeniz gereken nokta farı kaş altına kadar taşımamak. Limitiniz göz kapağı kıvrımı, en güzel etkiyi ise kirpik diplerine eyeliner tarzında farı şerit şeklinde geçerek sağlayabilirsiniz.

ROUGE NOİR857

AYDINLATICI ALLIK: Joues Contraste Lumiere Highlighting blush isimli,ürün her çantada bulunması geeken bir demirbaş. Zira ten makyajında burun üstü, şakaklar, alın, elmacık kemiklerin üst kısmı ve kai altı tarzında yüz kemiklerinin yüksek olduğu bölgelerde kullanılabilir.

Chanel-Rouge-Noir-Absolument-Makeup-Collection-for-Christmas-2015-eye-products

GÖZ KALEMLERİ: Le Crayon Khol Precision Eye Definer, sıcak bir altın rengine sahip. yumuşak dokulu bu kalem kirpik diplerine ve göz pınarlarına uygulamak için yaratılmış.

Le Crayon Khol Intense ise kırmızı yansımalı bir siyah. Göz içleri kirpik dipleri hafifçe bordo yansımaların olduğu derin bakışlar yaratmak için ideal. Ancak dikkat, koleksiyonda bulunan tüm bordoları birarada kullanmak cadılar bayramı kıvamına gelmenize neden olabilir.

Chanel-Rouge-Noir-Absolument-Makeup-Collection-for-Christmas-2015-eye-products

 

RUJLAR: Rouge Allure Luminous Intense isimli parlak dokulu yoğun renkli bu rujlardan ilki,  hafif pembe-mor (Vamporeuse NO: 237) dudaklara volüm kazandıran bir renge sahip, diğeri ise bildiğimiz kırmızı siyah yani ojeyle aynı ton ve isime sahip. (Rouge Noir  No: 109)

holiday2015_chanel005

Rouge Allure Velvet Luminous Matte serisine ait mat dokulu yumuşak sürümlü rujun rengi ise yoğun sıcak bir vişne kırmızısı (Le Merveilleus No: 437)

Koleksiyonun diğer dudak ürünleri ise parlatıcılar;

Işıltılı yumuşak pembe (Rose De Lune No: 437) ve Altın yansımalı kırmızı siyah (Etincelle No: 487)

Chanel-Rouge-Noir-Lip-GlossKOLEKSİYONU NASIL KULLANMALI?

 

  1. Bordo zor bir renk, dozunu kaçırırsanız korku filmlerinden çıkmış bir hal alabilirsiniz.
  2. O yüzden kaş altına kadar bordo rengi asla taşımayın.
  3. Kaş altına parlak kum rengi aydınlatıcı ile ışık toplayın.
  4. Gözlerde bordo kullandıysanız dudaklarda koleksiyondaki açık renkteki rujları tercih edin.
  5. Far paletinde bulunan bordoyu, yine aynı paletteki gold ve sedefli bej ile kombinleyin.
  6. Dudaklarda bordo ruj kullandıysanız tırnaklarınız da olmasın.
  7. Gözleriniz bordo ağırlıklı ise elleriniz de bordo oje olabilir.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir