Retinolden Daha Kuvvetli Bir Bakıma Ne Dersiniz?

Biz kadınlar, hepimizin farklı bir koşturması var. Farklılıklarımıza rağmen ortak noktamız bulunduğumuz yaşın iyisi olmaya çalışmak, kaliteli yaş almaya özen göstermek.Bunu yaparken de doğru yardımcılar seçmek. İşte Nuxe’ün Nuxuriance Ultra serisi tam da böyle bir seri 

Doğal kökenli Alfa [3Y] teknolojisine sahip seri , [3Y] ’yi açacak olursak yenileme, yapılandırma ve yeniden canlandırmayı hedef alıyor ve retinolden bile daha etkili bir yaşlanma karşıtı bakım vaat ediyor. 

Kırışıklıklar, sarkma, sıkılık kaybı, matlık gibi yaşlanmanın ana belirtileri üzerinde etki eden bu özel seriyi  elbette denemeden kaleme almak, önermek olmazdı.

Biz de üç Güzellik Yayında kadını olarak  Nuxe’ün Nuxuriance Ultra serisini deneyimleyip kendi cilt hikayemiz ve tecrübemizi bizzat anlatalım istedik… Anlatması bizden karar vermesi sizden…

Gözde Atakoğlu

Yaş: 46 yaşında… Şikayet: Kuru cilt ve derinleşen kırışıklıklar

“Gerçekten kuru bir cildim var  üstüne üstlük mimikli konuşan ve gülmeyi çok seven biriyim. Kuru cilt + mimikler elbette yaşımın da katkılarıyla kırışıklıklar cildimdeki en büyük derdim. O yüzden kullandığım ürünlerin dokusu ve cildimde yarattığı konfor benim için gerçekten çok önemli. 

Nuxe’ün Nuxuriance Ultra serisi yaşlanmanın farklı belirtileri ile savaşan ve bunu yaparken de ciltte konfor yaratan muhteşem bir seri. 

Serinin alameti farikası ise ciltteki yaşlanma belirtileri üzerinde bilinen en kuvvetli yaşlanma karşıtı içerik olan retinolden bile daha fazla etki göstermeyi başarması.  Evet yanlış okumadınız retinolden çok daha etkili, bunu biz değil test sonuçları söylüyor. 

Retinolden daha kuvvetli nasıl olur?

“Retinol bildiğiniz gibi sentetik bileşenlerden oluşmuş bir içerik, hava ve UV ışınları ile oksitlenme eğiliminde bir madde. Soyucu  etkisi hassas ciltlerde tahrişe, kızarıklığa, gerginliğe, kuruluğa ve yanmaya neden olabiliyor. Cildi incelterek güneş ışınlarına çok daha duyarlı bir hale getirebiliyor.

Nuxuriance Ultra’ya gelirsek içerisinde patentli Alfa 3 Y teknolojisi var.  Nedir bu teknoloji? Kısaca yaşlanma karşıtı bakım sunan üç doğal kökenli içerikten oluşuyor.  Hyalüronik Asit, Organik Alfalfa Tohumu Özü ve Gün Güzeli Özü.

Retinolden daha kuvvetli bu üç doğal içerik ayrıca retinolün yan etkili kullanımına meydan okuyan bir yenilik ve kolaylık getiriyor. Öncelikle doğal kökenli bir bakım sunuyor, her cilt tipi kolaylıkla kullanabilir, hasssiyet yaratmıyor ayrıca retinol sonrasında mutlaka önerilen  güneş koruma kullanma zorunluluğu da bulunmuyor. 

Kuru cildim olduğu için yoğun yaşlanma karşıtı bakım kremi, yaşlanma karşıtı serumu, göz ve dudak çevresi kreminden oluşan seriyi 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum. 

Dokusu inanılmaz zengin nemlendirici kremini sürdüğüm ilk andan itibaren cildimin nasıl rahatladığını anlatamam. O kadar güzel bir dokusu ve kokusu vardır ki zira nemlendiriciyi sürmek için saatler sayıyorum hatta arada gün içinde de sürüyorum.

3. ayın başındayız kırışıklıklarım da gözle görünür, gerçekten kayda değer  bir yumuşama ve dolgunluk gözlemlediğimizi söylemeliyim. “

Selin Miloşyan

Yaş: 48 yaşında…  Şikayet: Matlık

“Sahip olduğum kuru ve mat cildim; tekrarlayan ergenlik sivilcelerim, onların uzayan etkileri ve izleri, en son da eklenen yaş almayla birlikte daha da soldu, renksizleşti.Yıllar boyunca farklı ürünler denesem de istediğim sonuçları alamadım.

35 gündür aralıksız uyguladığım Nuxuriance Ultra Serisi ürünleriyle cildimin yenilendiğini, canlanıp parladığını söyleyebilirim. Üstelik cildimin bu çok daha genç görünümünü sadece benim değil, etrafımdaki kişilerin de fark etmiş olması; serinin ne kadar etkili ve başarılı olduğunu kanıtlıyor.”


Peki ama Nuxuriance Ultra Serisi’nin sırrı nedir?

“Bildiğimiz gibi retinol, güçlü yaşlanma karşıtı etkisiyle tanınıyor. Ama hassas ciltlerde tahriş, kızarıklık, gerginlik, kuruluk ve yanma gibi olumsuz etkilere de sebebiyet verebiliyor. Nuxuriance Ultra Serisi’yse sahip olduğu Alfa [3Y] Teknolojisi sayesinde retinolden daha etkili olan doğal kökenli bir yaşlanma karşıtı çözümü sunuyor.


Bu doğal kökenli içerik cilt yüzeyini yenileyip pürüzsüzleştirirken cildi yapılandırıp yeni hücre oluşumunu destekliyor. Cildi canlandırıyor ve cildin gençlik mekanizmalarını harekete geçiriyor.


Ürünlere yakından bakacak olursak; serideki C vitaminiyle zenginleştirilmiş Yaşlanma Karşıtı Serum’u denediğim andan itibaren yüzümün parladığını ve koyu lekelerin görünümünün giderek azaldığını fark ettim.
Mimik çizgilerini hedefleyen Göz ve Dudak Çevresi Kremi’nin bu bölgedeki kuruluğu hemen sonlandırıp bakışlarıma canlılık, cildime dinamizm kattığını gözlemledim.

Yaşlanma Karşıtı Bakım kremi, kutusunu açtığınız andan itibaren yayılan temiz kokusuyla sizi kendine âşık ediyor. Ürünün kadifemsi yapısıyla tanışan cildiniz anında bebeksi bir dokuya sahip olurken toparlanıyor, sıkılaşıyor ve ışıldıyor.

Nuxe’ün Nuxuriance Ultra Serisi’nin uzun süredir yaşadığım cilt sorunlarının giderilmesine çok yardımcı olduğunu, bahşettiği parlaklık, ışıltı ve enerjiyle mutluluk verdiğini, kendimi çok daha genç ve güzel hissetmeme katkıda bulunduğunu söyleyebilirim.
Doğal kökenli teknolojisiyle fark yaratan bu sihirli seriyi olgun ciltli tüm kadınlara gönül rahatlığıyla öneriyorum.”

Tülin Kermen

Yaş: 57 yaşında …. Şikayet: Genişlemiş gözenekler ve kontür kaybı 

“Yağlı bir cildim var bana öyle her ürün olmuyor. Gözenek sorunum genç yaşlarımdan beri vardı ama yanlış ürün kullanımıyla bu sorun iyice gözle görünür bir hal aldı. O yüzden kullandığım ürünlerin cildimde yoğunluk bırakmaması ama aynı zamanda nem vermesi, bakım yapması gibi ince ayarlarım var. Ayrıca menopoz dönemi cildin tüm yapısı değişiyor, sıkılık kaybı nemsizlik hat safhaya ulaşıyor. 

Nuxuriance Ultra serisi gerçekten özel. Çünkü ister inanın ister inanmayın kullandığım ilk iki gün içerisinde cildimde fark gördüm. Burada bunu ben değil test sonuçlarının da onayladığını eklemeliyim . İlk uygulamadan itibaren, kullanıcıların  %81’inin cildinin anında dolgunlaştığını, yüzde 85’ini de daha toparlanmış bir görünüm kazandığını belirtmiş.  Ben serinin yağlı ciltler için olan yaşlanma bakım kremini, serumunu ve göz çevresi bakım kremini kullanıyorum. Kremin yoğun dokusu olmasına rağmen yağsız bir bitişe sahip, yani ciltte ağırlık yaratmıyor, cilde nemini veriyor ve muhteşem kokusunu bırakıyor. 

Bu koku meselesini ayrıca anlatmak istiyorum çünkü Nuxe bu işte bir uzman. Portakal çiçeği, ahududu ve sandal ağacı notalarıyla eşit derecede ince ve bağımlılık yaratan imza bir koku yaratmışlar. İnanın kremi her sürüşünüzde mutlu oluyorsunuz.”

More from Gözde Atakoğlu
PET ŞİŞEDE SU İÇMEYE SON…
Uzun zamandır tükettiğimiz suyla ilgili araştırmalar içindeyim. Genelde evde PH oranı yüksek...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir