PROFHİLO GENÇLİK AŞISI VE 5 NOKTA TEKNİĞİ

Kim yaşlanmayı askıya almak, kırışıklık ve ince çizgilerden kurtulmak istemez ki? Profhilo sadece çizgileri ve kırışıklıkları doldurmak için değil, cildin yeniden şekillenmesi ve cilt gevşekliğinin tedavisi için tasarlanmış  yeni bir teknik. Peki bu gençlik aşısı nedir ? Nasıl uygulanır ? Ne işe yarar? Gelin Beraber keşfedelim. 

Yazar: Gizem Şakar

PROFHİLO NEDİR? 

Profhilo, yaşla birlikte elastikiyetini ve sıkılığını kaybeden ciltler için hyaluronik asitten yapılan enjekte edilebilir bir yaşlanma karşıtı bakımdır.  Bu tekniğin en önemli özelliği  sadece 5 noktaya iğne yapılarak uygulanmasıdır. Bu işlemde hyaluronik asit   ana oyuncudur  yüzün 10 farklı noktasına (her iki tarafta 5 tane) olmak üzere enjekte edilir. Özel bir şekilde üretilmiştir, yani sadece cildi nemlendirmekle kalmaz  aynı zamanda cildi pürüzleştirir, sıkılaştırır ve cilde içden bir ışıltı verir. Dolgu ya da botoks’un yerine geçmez  diğer tedavilerle birlikte veya tek başına bir tedavi olarak kullanılabilir.

KİMLER İÇİN UYGUN? 

İnce çizgiler veya kırışıklıklar gibi diğer yaşlanma belirtilerinden rahatsız olan 30 yaşın üzerindeki kişiler için uygundur, 

HANGİ BÖLGELERDE UYGULANIR? 

5 nokta tekniği yüzün iki tarafının da eşit olacak şekilde uygulanır. Belirlenmiş olan noktalar ise göz bölgesi, ağız bölgesi, yüz kısmı, kaş ortası, alın, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesidir.

NASIL UYGULANIR?

Hyaluronik asit, vücudumuzda üretilen, deride, eklemlerde ve diğer bağ dokularında bulunan doğal olarak oluşan bir maddedir.  Rolü vücutta nemi tutmak ve kolajen üretimine yardımcı olmaktır.  Ağırlığının 1000 katını suda tutabilir, bu da onu ciltte nemi tutmak için ideal kılar.  Ancak yaşla birlikte hyaluronik asit üretimi yavaşlar ve cilt daha mat ve susuz görünür, ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur.

Profhilo, piyasadaki en yüksek  hyaluronik asit konsantrasyonlarından birini içerir. Bu hyaluronik asitler dolgu tedavilerinde kullanılanların aksine çok akıcıdır ( bal gibi düşünün) bu yüzden cilde zahmetsizce dağılır.

Hızlı bir şekilde dağıldığı cilt yüzeyinin hemen altına enjekte edilir ve anında hidrasyonu artırmak için kendi dokunuzla reaksiyona girer.  

DOLGU İLE ARASINDAKİ FARK NEDİR? 

Profhilo jel benzeri kıvamı sayesinde herhangi bir topak oluşturmadan düzgün ve eşit bir şekilde dağılır . Bu geleneksel dolgu maddelerinde potansiyel bir risktir. Bu yüzden, boyun ve alın gibi geleneksel dolgu maddeleriyle tedavisi zor olan bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. 

TEDAVİ  NE KADAR SÜRER? İŞE YARAR MI? 

Bu işlem  bir ay  arayla iki seanstan oluşur. İşlem  sırasında ağrı acı kanama morarma olmaz hemen  günlük hayata dönülmektedir. 2 aşamadan oluşan bir tedavi olduğu için sonuçlar ancak ikinci seanstan sonra görülür. Fakat  değişiklikler genellikle ilk seanstan sonra fark edilir. 30 günün sonunda cildiniz daha sıkı, pürüzsüz ve dolgun bir cilde sahip olur.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir