MUTLU YE MUTLU KAL

Ne kadar sıkıldık klişe diyet reçetelerinden, kibrit kutusunun şeklinden ve kilo vermek üzere bizleri zora sokan herşeyden, işte tam da bu sırada uzman diyetisyen Çağatay Demir’in kalıpların dışına çıkan yeni kitabı çııkıverdi karşımıza.

Alıştığımız tüm sıkıcı diyet programlarından farklı bir bakış açısıyla yeni bir yaşam biçimi sunmayı başarmış. Kitap kesinlikle pratik, sağlıklı ve kesinlikle tadı yerinde tarifler içeriyor en önemlisi de her sayfasında sürdürebilecek bir beslenme biçimine yakışan ipuçlarına sahip olması.

Çağatay Demir, yemek yeme ve keyif alma duyularımızı önemseyerek yazmış kitabını, bu da insana ilaç gibi geliyor, zira  bu kitapta sadece salataya mahkum olduğumuzu diyet listelerinden oldukça uzağız, hatta makarna, tatlı, pizza yememize izin var, hem kilo verip hem de diyabet , insülin direnci ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklarla da savaşabiliyoruz.  Yemek yeme ve keyif alma duygularımızı önemsendiği için yediğimiz her tabakla ruhen ve bedenen doymuş kalkıyoruz masadan….

Dip not: Kitabın resimleri de en az tarifleri kadar güzel, bakmaya doyamıyor ve iştah dalgasının sizi sardığını hissediyorsunuz…

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir