MODADA ESKİYE DÖNÜŞ…

STREET FASHION DURING LONDON FASHION WEEK SPRING SUMMER 2019

Yeni döneme yeni bir yıla  girdik  ama yeni trend beklemeyin sakın! Eskinin modası yeniden trendlerde… Bakalım neler bekliyor bizleri…

Yazar: Tülin Kermen

Güzellik

  • Pandemik hayatlarımızın vazgeçilmez aksesuarı maskeler yüzünden sürdüğümüz rujlar bulaşıp duruyor, işte sorundan doğan bir trend: Net sürülmüş rujlar artık OUT, parmak uçları ile dokundurulmuş gibi duran iç kısmı açık (sanki bir şey içmişsiniz de gitmiş gibi efekti) çevresi daha koyu duran rujlar IN. Bunlara ombre lips de deniyor, yani gölgeli dudaklar.
  • Çil modası uzun süredir vardı! Doğal çilliler bu modanın ekmeğini yediler doya doya! Şimdi bu modanın yerini “benler” aldı.  Az mı kalemle Cindy Crawford beni yaptık dudak üstüne, yine yeniden durum bu anlayacağınız. İyi bir waterproof acı kahve renkte kalem edinmekte yarar var!
  • Öyle ya da böyle gözlere makyaj yapmadan dışarı çıkmak OUT. Özellikle de maskara hiç ama hiç olmadığı kadar revaçta bir kozmetik, maskara sevmeyenlere de önerimiz her an boyalı ve kıvrık kirpikler yaratan Kirpik Lifting. Uygulama sırasında kullanılan keratin solüsyon ile yukarı kıvrılıyor ve kalıcı boya uygulanınca da maksimum 3 aya kadar dayanan harika kirpikleriniz oluyor, denemeyenler denesin!
  • Kontür makyajı bilmeyen, uygulamayan yoktur herhalde! Genelde koyu renk ile gölgeleme ve açık renk tonla aydınlatmaya dayalı kontur yapma olayı OUT artık. IN olan ise allık kullanmak. Eskisi gibi tatlı, genç ve yumuşak bir hava yaratan allık, makyajın başrolünde yeniden…
Emma Watson
  • Yüze dolgu yaptırmak OUT! Bunu yaptırıp mutsuz olanlar değil dolgu yapan doktorlar söylüyor artık. Kırışıklardan kurtulmak için dolgu yapılan yanaklar şişerek gözleri çukurda bırakıyor. Sonuç mu? Güldüğünde iyice küçülen gözlere sahip şiş yanaklı kadınlar… (Özellikle de fotoğraflarda çok belli oluyor) , onun yerine bildiğimiz yarım yüz germe, botox gibi uygulamalar popülerliğini korumaya devam ediyor.

Moda

  • Evet eski trendlerin en başında babet ayakkabılar var. Bunun nedeni ise tabi ki de evde geçirilen uzun zamanlar… Babetin ev ayakkabısı olarak tasarlandığını düşünürsek mantıklı geliyor di mi? Topuklu ayakkabı OUT tabi ki de.
Chanel Tweed &Lambskin 860 Euro
  • Mini etek yine gene geri dönenlerden. İnsanlar kendilerini çekici hissetmek için yollar arıyor ve çözümü bacak dekoltesi nde buluyor.. Uzun elbiseler etekler OUT olacak benden söylemesi.
Miley Cyrus
  • Uzun bacaklıların rüyası ve çoğu kadının çok sevdiği OUT oluyor. Mom jean’lerden hiç hoşlanmayan bir grup erkek mutlu olabilirler! Çünkü seksi olan düşük bel geri geldi. 
Bella Hadid

YENİDEN TRENDLERE YÜKSELEN MARKALAR…

North Face (özellikle de şişme kaz tüyü montları)

Emily Ratajkowski

Converse (Özellikle de Chuck Taylor ’70 modeli )

Kaia Gerber

Ugg

Kendall Jenner

Ed Hardy

Juicy Couture

İRİNA SHAYK

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.