HOLLYWOOD VE GÜZELLİK

Editör: Ecer Acar

Güzellik sektörü ve Hollywood yıllardır birbirini besliyor. Hollywood keşfettiği oyuncuları ikonik yıldızlara dönüştürmek için güzellik sektörünün yardımlarına ihtiyaç duyuyor. Özellikle makyaj markaları da ikonikleşen bu aktrisler sayesinde ismini duyuruyor. Herkes kameraların önünde ölümsüzleşen bu kadınların yoğun tempolarına rağmen görüntülerini nasıl koruduklarını merak ediyor.Oyunculukları yanı sıra güzellikleriyle de hala isimlerini andığımız eski Hollywood aktrislerini günümüzde de geçerli sayılan güzellik sırlarına göz atalım.

Bugün trend haline gelmeden çok önce Grace Kelly, elmacık kemiklerini şekillendirmek için iki farklı allık tonu kullanarak daha ince bir yanak görüntüsü elde ederdi. Yanaklarınıza benzer bir görünüm vermek için elmacık kemiklerinizin altına daha koyu, mavi alt tonlu bir allık ve yanaklarınızın elmaları üzerine daha parlak, sıcak alt tonlu bir renk uygulayın. Sert kontür uygulamalarındansa bu yöntem daha doğal ve genç gözüken bir bitiş sunar.

 Audrey Hepburn, meşhur kirpiklerini elde etmek için rimel uyguladıktan sonra kirpiklerinin her birini ayırmak için bir iğne kullanırmış. Gözlerinize zarar verme riski olmadan aynı etki için maskaranız hafif nemliyken kirpik tarağı kullanmayı unutmayın.Birbirinden ayrık ve yapışmamış kirpikler Audrey Hepburn bakışlarını kamera önüne yansıtıyordu. Ünlü yıldızın bir diğer  hilesi ise ruj rengiyle kıyafetini uyumlu tutmaktı.Özellikle kameraya çok iyi yansıyan bu hile ikonik güzelin favorisiydi. 

 Hollywood’un son altın kızı Lauren Bacall kavisli kaşlarıyla tanınırdı.Sırrı ise cımbızı kaşının şeklini takip ederek ve asla kaşlarını inceltmeden kullanmasıydı.Doğru cımbız kullanımı için önce saçınızı sıkıca toplayın, böylece kaşlarınızın şekli ortaya çıkacak, cildinizi ılık suyla yıkadıktan sonra işin püf noktası çekeceğiniz tüyleri seçmek için yavaş davranmanızda. Kaş tüylerinizin üzerine beyaz göz kalemi uygulayarak tüyü çekip çekmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Daha az belirgin kavisi olan kaşla başlamakta işinizi kolaylaştırır. 

Uzun saatler çalışan Marilyn Monroe  gözlerindeki yorgun ifadeyi almak için hem üst kapağından hem de alt göz köşesinden çekilmiş eyelinerları arasındaki boşluğu beyaz kalemle doldururdu. Bu, göz şeklini açmaya ve iki çizgi arasındaki kontrastı açmaya yardımcı olurdu. Alt göz çizgisine uygulanan açık ten rengi göz kalemi ve göz pınarlarına uygulanacak beyaz ışıltılı farla siz de gözlerinizin daha canlı bakmasını sağlayabilirsiniz

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir