ŞİMDİ TAM VAKTİ!

Neyin mi çikolatanın tabi ki… Moraller bozuksa , keyifler kaçıksa bizi anında keyiflendirecek yegane yiyeceklerden biridir çikolata. Geçtiğimiz ay yeni, şahane bir çikolata  ile tanışmıştık.  Sadece keyif vermekle modumuzu yükseltmekle kalmayan  bir kozmetik kadar cilde faydalı, bir ilaç kadar etkili, gıda takviyesi kadar da vücuda destek. 

 Live Yourself o bildiğiniz çikolatalara pek benzemiyor. Zira içerikleri oldukça farklı ve bizi pek çok alanda besleyecek kadar da zengin. 

Kollajen, melisa, resveratrol ve ginseng-maca olmak üzere 4 farklı içerik ile zenginleştirilmiş. Öyle ki çikolata yemek sadece bir keyiften öteye geçiyor ve yeri geldiğinde cilde kollajen takviyesi yapan, yeri geldiğinde enerji veren, sakinleştiren ve hatta antioksidan bakım yapan sağlıklı bir gıdaya dönüşüyor.

Çikolata yedikten 10 dakika içerisinde kakaonun içeriğinde bulunan triptofan, serotonin üretimine yardımcı oluyor. Bu da kendimizi daha mutlu, daha enerjik, daha hayat dolu hissetmemize yardımcı oluyor. Karantina günlerinde miktarı abartmadan sabah kahvesinin yanına kolajenliden , akşam yemeğinden sonra şarabın yanına resveratrollüden, gece anksiyete veya uyumakta güçlük çekenler de melisalıdan tüketebilir. 40 gr’lık paketler günlük almanız gereken resveratrol, melissa, kolajen ve ginseng miktarı kadardır.

Hangisini neden yemeli?

Kolajen:

Cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumak. Yaşlanma karşıtı bakımda elzem bir maddedir, zira kolajen eşittir daha sıkı bir cilt anlamına geliyor. Son yıllarda toz ve likit formlarda karşımıza çıktı ama saf hali tadından dolayı bir çokları için içilebilir gibi değil, içilebilir haldekiler de ekstra katkı maddeleri ile zenginleşitirilmiş oluyor. Live Yourself Chocolate işte tam da burada devreye giriyor, kolajen çikolata içinde yemesi keyifli bir hal alıyor. Anlayacağınız çikolatanın sivilce yapıp cildi bozduğu günler geride kaldı, Live Yourself ile aksine her lokmada cildin dokusunu onarmaya yönelik bir hareket başlıyor.

36,5  TL

Resveratrol :

Üzüm çekirdeğinde bulunan en güçlü antioksidanlardan biri olan resveratrol, kanserle savaşır, cildi korur, kilo kontrolünden tutun kolesterolü düşürmeye kadar pek çok konuda da fayda sağlar. Kısacası  çikolata yiyerek iyi hissetmek hiç bu kadar mümkün olmamıştı. Gün içerisinde serbest radikallerle savaşmanın kuşkusuz en lezzetli hali diyebiliriz.

32,5 TL

Melissa 

Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi ile bilenen melisa’nın çayını içerdik, artık çikolatasını yiyeceğiz. Özellikle biz kadınların özel günlerimizde  tüketmek için ideal. Hem çikolata yemiş hem de sakinleştirici etkisi ile sinirleri kontrol altına almış oluyorsunuz. Bu arada deliksiz bir uyku için yatmadan önce de tüketilebilir. Hatta çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz.

32,5TL

Gingeng & Maca

Enerji ve konsantrasyon arttıcı olarak uzun yıllardır kullanılan bu ekstratlar artık bitter çikolata içinde karşımıza çıkıyorlar. Önemli bir sınav öncesi veya iki toplantı arası kendinize gelmenin en tatlı yolu diyebiliriz. Bu arada afrodizyak etkisi olduğunun da altını çizelim.

36,5 TL

Live Yourself , hayatın her alanına dokunmayı ve sağlığı en lezzetli hale getirmeyi hedef alan bir marka, bu sağlık fışkıran fonksiyonel çikolatalara www.liveyourself.net/chocolate  adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni gelecek fonksiyonel çikolataları kaçırmamak için de @liveyourselfofficial hesabını takibe alabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.