GÜNEŞ TUTULMASI BİZE NE ANLATIYOR?

Bugün 13.52’de İkizler burcunda olan Halkalı Güneş tutulması kısaca bize neler anlatıyor bakalım mı?

-Tutulma anında Ay, Güneş İkizler ve Yükselen Terazi. Gökyüzünde yoğun bir hava enerjisi olduğu için zihinsel faaliyetlerimiz, iletişimimiz artacak, ikili ilişkiler, hukuk, adalet, denge ve uyum çabaları ön plana çıkacak. İlişkilerimizde dengeyi, eşitliği, hak hukuk meselerini gözden geçirirken, karşılıklı iletişim içerisinde bazı konuları çözmeye çalışacağız. Bunlar ailevi, iş veya ikili ilişkiler olabilir zihnimiz daha analitik bakmaya çalışırken, iletişim çok yoğun ama bir o kadar da karmaşık, netleşmekte güçlük çekiyoruz. Gelen her bilginin doğruluğu ve gerçekliği hakkında araştırma yapmamız gereken bir süreçteyiz. Sonuç elde etmek kolay değil, gökyüzünde retrolar ve yanıltıcı enerjiler var, hızlıca karar almamalıyız, başladığımız şeylerden pişmanlık duymamak, yanlış kararlara imza atmamak için temkinli olmalıyız.

– Geçmişe dönük değerlendirmelerin artacağı bir dönem olacaktır, cevabını bulamadığımız konulara farklı bakış açıları ile bakmak durumundayız.  Duygusal bakmaktansa artık mantıksal çıkarımlar yapmamız gerekecek. Geriye bakarak yaptığımız muhasebe sonucunda eksik ve hatalı yaptıklarımızı tekrar gözden geçirerek hatalı olan durumları düzeltmeye çalışacağız, birçoğumuz bazı konularda ikinci şansa sahip olacağız veya biz bazı insanlara, konulara ikinci şansı vereceğiz. Mühim olan karar sürecinde acele etmememiz.

– Belirsiz şartlardan, gelen yoğun bilgi akışından, kafamızın netleşememesinden endişe etmeyin, bu süreçte geçmişe ait birçok şey aydınlanacak, gerçekler, gizli saklı olanlar, şaibeli olanlar, yapılan haksızlıklar ortaya çıkacak. Şartlara bağımlı kalmamalı, gözümüzün önünde olanları görmemezden gelmemeli,  olayları çok yönlü değerlendirerek, gerçeğe ulaşmak için çaba göstermeliyiz. 7 Temmuz’dan sonra daha net ve farklı değerlendirmeler yapabileceğimizi göz önünde bulundurmalıyız.

– Neptün etkileşimi nedeniyle yanılgılara her alanda açık olduğumuzu unutmayalım. Gereksiz risklere girmeyelim, hem kendimizi kandırmaya hem de kandırılmaya açığız. Egomuzu kendimiz sevgi ile beslemeye çalışalım, eğer egomuz yaralı ise bundan fayda etmek isteyecek insanlar belirebilir veya biz yanlış ilişkiler içine çekilebiliriz. İnsanlar görüldüğü gibi olmayabilir, “yeni” olan her şeyi iyi değerlendirelim.

-Yükselenin yöneticisi Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı şahane bir açı var, bolluk, bereket, verimlilik, şans ifade ediyor, hem de birçok konuda. Haritalarımızda nereye dokunuyorsa bolluk bereket akışı olacaktır. Eğitim, seyahat fırsatları, yeni diller öğrenme, işi büyütme geliştirme, yaratıcı fikirler, finansal fırsatlar, yeni insanlarla tanışma, yeni çevrelere girme…. Dediğim gibi haritamızın neresine dokunuyorsa güzel enerjilere maruz kalacağız. Ayrıca bu enerjiler şifa enerjileridir. Sağlık konularında akciğer, solunum yolları hastalıkları, alerjiler ve sinir sistemi sorunları artış göstersede, şifa enerjileri ile beraber Satürn desteği bu tarz hastalıklara kalıcı tedavi bulunabileceğini ifade ediyor.

– Dikkat etmemiz gereken bir enerji, Mars anaretik dediğimiz bir derecede Plüton ile karşıt bir açı yapıyor. Güç savaşları, çatışmalar, engellenmeler, baskılar gibi durumları ifade ediyor. Bireysel hayatlarda aile, iş ortamı ve ikili ilişkilerde güç savaşlarından uzak durarak dingin ve sakin kalmaya çalışalım. Trafikte ve evde küçük kazalara dikkat edelim. Kolektifte de zorlu enerjiler olarak yansıyacaktır. Özellikle ülke haritamıza göre baktığımızda ekonomik sorunların ve sırların açığa çıkmaya devam edeceğini işaret ediyor. Tutulma sonrası bu sene ikinci kez kesinleşecek Satürn Uranüs karesi ise özgürleşmek,iyileşmek, düzelmek için vereceğimiz mücadeleyi, değişimleri ve kırılma noktalarını anlatıyor.

– Orion takım yıldızının en güçlü yıldızı “Dişi Savaşçı” demek olan Bellatrix sabiti, Güneş ve Ay ile kavuşumda. Zorlu yolları aşan insanların başaracağını, cesaret ve hakkaniyet içinde olanların ödüllendirileceğini anlıyoruz. Madalyonun elbette iki yüzü var, hakkaniyet içinde olmayanlar için zorlu bir dönemin de başlaması anlamına geliyor. Özel hayatlarında dengeyi tutturamayanlar, yanlış seçimler yapanlar, para ve menfaat için kurulan beraberlikler yıl başından beri yaprak dökümü yaşıyorlar. Fakat bu dönemde yine menfaat birliktelikleri, yanlış seçimler ve bununla beraber boşanmalarda da artış olabilir. Gerçekten özel hayatlarında çok büyük zorluklar yaşamış kişilerinde,tam anlamıyla dibi görmüş olanların bir anka kuşu olma fırsatları da var. Yeter ki yeni bir ilişki için acele etmesinler…

– Sonuç olarak  bu dönemde geçmişe yönelik bazı muhasebeler hesaplaşmalar, eksiklikleri tamamlama, vicdanları temizleme zamanı söz konusu…Yeni başlangıçlar yapmadan önce eski hatalarımızı iyice anlamalı ve telafi etmeliyiz. Kendimize ve çevremize ne kadar adil ve dürüst olduk? Kendimiz için doğru olanı seçmek için kendimize yeteri kadar dürüst olduk mu? Eksikliklerimizin farkında mıyız? Neleri arzu ettik ve eylemlerimiz seçimlerimiz yüzünden neleri elde ettik? Sormamız gereken sorular bunlar!  İçsel bir dönüşüm içinde olacağız, bu tutulmanın enerjisini en az 6 ay hissedeceğiz. Yaşadığımız değişimin dönüşümün, aydınlanmanın hayrımıza olacağına inanın, yepyeni bir aşamaya geçiyoruz, ağır ve temkinli adımlarla… Her şey daha güzel olacak!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.