SICACIK BİR ODASI OLSUN!

Zaman geçiyor, bebeğim büyüyor. Odasında değişiklik yapmak istiyorum. İlgisini çekecek hayvan figürlerine, huzur veren renklere ve farklı dokulara yer vererek, odasında hem kendini güvende hissetmesini sağlayabilir  hem de ufacık detaylarla gelişimine büyük destek verebilirim

Editör: Deniz Konuk Altınbaşak

1.Bebek odası için halı seçimi, alerji riskinden dolayı çok kritik. Seçeceğiniz halının %100 organik pamuk olmasına, toksik madde içermemesine ve makinada yıkanabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Lorena Canals Path of Nature halı

2.  Odanın bir duvarını desenli bir duvar kağıdıyla kaplamak dekorasyon açısından orjinal bir etki yaratacaktır. Ayrıca üzerinde figürler olan bir desen seçerseniz, bebeğinize anlatacak bir sürü hikayeye ilham kaynağını da bulmuş olursunuz

 Happy Folks Jungle Kids duvar kağıdı

3.Bebeğinizin odasına koyacağınız farklı dokularla onun duyusal gelişimini destekleyebilirsiniz.

4. Gelişim uzmanları bebeklerin uyku zamanlarında dünyayla aralarına parmaklık koymanın doğru olmayacağını belirtiyor. Bebeğin özgürce girip çıkacağı bir yatak, onun uykuyla ilişkisini daha sağlam kurmasını sağlıyormuş. Bunun için Montessori tipi açık yer yataklarını tercih edebilirsiniz.

Little Chakra çocuk yatağı

5. Bebeğinizin odasına sakin bir ortam yaratmak hem de uyku rutininde yardımcısı olması için daha loş ışık veren aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.

Boule de Petite top aydınlatma

6. Onun odasında her şey ona göre olmalı. Minik kitaplığının yere yakın olmasına dikkat, İstediği kitabı raflardan kendisi seçip almalı. Ayrıca, ahşap veya rattan gibi doğal malzemeler kullanarak dekorasyonda sıcak ve tabii ki sağlıklı bir dokunuş yapabilirsiniz.

Ahşap montessori kitaplık

7. Polaroid fotoğrafların yerini hiç birşey tutmuyor… Farklı işlevleri olan şirin objelerle bebeğinizin odasını anında bir hayal dünyasına çevirebilirsiniz.

Zara Home Polaroid fotoğraf standı

8. “Hayal gücü bilgiden çok daha kıymetlidir.” demiş Albert Einstein. Bir çocuğun odasında ona hayal kurduracak çok şey olmalı, değil mi?

Zara Home sihirli kapı

Aklınızda olsun!

@muacrystals

En özelinden bir hediye 

Hediyenin kişiye özel olanını ayrı severim. Mua Crystals kişisel doğum haritası bilgileri üzerine, element şemsiyesi altında, sağlık noktalarına, ay fazlarına, sabit yıldızlara ve varsa retro gezegenlerin yaptığı önemli açılara bakıyor ve kişinin denge ihtiyaçlarına göre çıkan taşlardan oluşan bir kolye diziyor. İşte tamamen senin için tasarlanmış ve tamamen sevgi ve şifa niyeti taşıyan mükemmel bir hediye. Sipariş instagramdan verilebiliyor

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir