EN İYİ 7 GÖZ ALTI KAPATICISI

Yine bir sabah uyandınız ve göz altlarınız gece ne kadar uyuduğunuzdan tutun hafta sonu içki içip içmediğinize  kadar her şeyi söylüyor. En hassas ve ince deriye sahip göz çevresi için doğru ürünü kullanmak çok önemli.  Güzellik Yayında ekibi olarak en sevdiğimiz 7 kapatıcıyı listeledik. Kim bilir belki de biri uzun zamandır aradığınız o kapatıcıdır. Bu arada minik renk eşitleyici önerilerimiz de işinize yarayacaktır, demedi demeyin, deneyin!

  1. Göz altındaki en büyük derdiniz morluklar ve karartılı bir görünüm ise bu kapatıcı tam sizlik. Zira doğal bir  görünüm verirken yoğun bir kapatıcılık sağlıyor. Alameti farikası formülü ve elbette süngerli uygulama başlığı.

MAYBELLINE İnstant Age Rewind Dark Circles Eraser kapatıcı . 64.95 TL 

 

EDİTÖR ÖNERİYOR:  Bu arada karanlık göz altları için kapatıcı öncesi renk eşitleyici kullanmak da ekstra doğru bir hareket olacaktır. Eğer açık tenli iseniz şeftali , koyuysanız oranj renkte bir renk eşitleyici yardımcı olacaktır. Mor, göz altındaki veya ciltteki sarılığı örtmeye, tam tersi sarı baz ise morlukları kapamaya yarar. Yeşil ise kızarıklıklar ve ciltteki pembeliği nötrlemek için kullanılır.

SEPHORA Renk Düzenleyici Palet 94.90 TL

2. Kuru göz altlarınız ve mimik çizgileriniz varsa ve kapatıcılardan uzak durmaya çalışıyorsanız ona bir şans verin deriz. Nemlendiren formülü ile konforlu göz altları yaratırken kapatıcılık ve aydınlık vermek konusunda da tam bir uzman. Bu arada adı üzerinde fotoğraf çekimlerinde de fotojenik bir görünüm yaratıyor. Kamerayla ilişkisi gayet iyi.

NYX Hd Studio Photogenic kapatıcı

 

3. En iyi kapatıcılar listenizde mutlaka var olan Radiant Creamy, süngerli çubuğu ile göz altlarına yan yana  3 adet nokta şeklinde uygulamanız yeterli. Suya dayanıklı kremsi yapısı inanılmaz güzel bir kapatıcılık sağlıyor, sadece göz altı renk eşitsizlikleri için düşünmeyin güneş lekeleri veya sevmediğiniz cilt lekeleri üzerinde de kullanılabilir.

 

NARS Radiant Creamy Concealer   225 TL

 

 

 

4. 6 rengi olan Maestro Eraser kapatıcı, göz altlarınızda hafif bir aydınlanma ve dozunda bir kapatıcılık yaratıyor. Kesinlikle çok hafif , uzun saatler bile topaklanma derdi yok. No:3 açık buğdaylar için ideal.

 

GIORGIO ARMANI Maestro Eraser Dark Circle Concealer  140 TL Sevil Parfümeri

 

5. Rihanna sağolsun, kapatıcılarında o kadar geniş bir renk skalası yaratmış ki bana hiç bir şey olmuyor diyenler bile mutlaka kendilerine uyan bir ton bulacaklardır. Tam ara tonları bularak göz altlarınızda görünmeyen bir kapatıcı etkisi yaratmanız mümkün artık.

FENTY BEAUTY  Pro Filt’r Hydrating LOngwear Concealer   195.30 TL SEPHORA

 

6. Bu su bazlı formüle sahip kapatıcı, tüy gibi hafif yapısıyla göz altlarında ağırlık yaratmıyor. Hafif ve orta bir kapatıcılık sağlıyor. İncecik. Gün içerisinde uzun saatler de kullanmaya uygun.  Aydınlatıcıların kraliçesi Becca’nın kapatıcıları da aydınlık bitişie sahip.

 

 

 

BECCA Aqua Luminous Porcelain kapatıcı . 150.50 TL

7. Açık ten rengi olan ve göz altlarında da mor, sarı, yeşil gibi farklı tonları barındıran biriyseniz, bu hafif dokulu kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Kendinden fırçasıyla sürerken aynı zamanda da rahat bir şekilde yayabiliyorsunuz. İlk sürüldüğünde çok hafif gelebilir ama 15 dakika sonra yoğunlaşarak tüm göz çevresinin rengini eşitleyen bir mucize kendisi.

SHISEIDO Natural Sheer Eye Zone kapatıcı  280 TL

 

 

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
EN İYİ 7 YAZLIK BAKIM TÜYOSU
Her ne kadar yaz ayları dinlenmek anlamına gelse de sıcakta bakımlı olmak...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir