TATLI YİYEREK FORMA GİR

Evet yaz kapıda!

Yavaştan kış aylarında aldığımız fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyoruz. Benim için de durum bundan pek farklı değil.

Kışın aldığım kilolara bir de en son gittiğim italya tatilinde ucundan alınan pizzalar , kenarından tadılan tatlılar da eklenince artık üzerimdeki geri dönüşünü siz tahmin edersiniz.

Mart ayı, bahar geldi anlamanına geldiği için bende hemen diyetime başladım.

Ama daha başlarken biliyordum ki tok karnına aldığım kararlar ve asla tatlı yemeyeceğim gibi ettiğim büyük sözler, ilk açlığımda beni sınavdan geçirecekti.

Peki ne yapmalıydım? Kendimi tanıdığım için bu kez hazırlıklıyım.  Ben birşeyin ucundan tadarak yemesini bilenlerden pek değilim. Bir ısırık aldım mı, sonunu görüyorum. Bu yüzden tamamının yesem de zararın büyük olmayacağı tarifler geliştirdim.

brownie 1

 

Tarifleri, özellikle şekerin vücudumuzda bağımlılık yaptığını göz önünde bulundurarak yarattım. Bu sayede hem kan şekerimi yerinden oynatmamış hem de vücuduma unutturmaya çalıştığım, rafine şekerin tadını hatırlatmamış olacaktım. Yani kısacası; bu tariflerle amacım, şeker bağımlığımdan tatlı yiyerek kurtulmak.

 

Bu tariflerden bir tanesi ‘Raw Vegan Brownie’ yani ‘çiğ’ anlamına gelen Brownie’m.

brownie 2

 

Bu tarifte kalori ve şeker oranıgerçekten çok düşük. Eğer siz de kendinizi tanıyor ve büyük vaatlerle başlayan Pazartesi’lerin pişmanlıkla ve hayal kırıklığıyla sonuçlanmasını istemiyorsanız, şimdiden mutfağa girmenizi öneririm.

MALZEMELER

1 bardak Kudüs hurması

1 bardak Pekan cevizi (ya da normal ceviz)

1/2 bardak Çiğ kaju

1 çay kaşığı tarçın

2 tatlı kaşığı kakao

1 tutam tuz

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri sırasıyla ekleyerek, mutfak robotundan gecirrin. Düz bir borcamın içerisine yağlı kağıdı koyup üzerine elde ettiğiniz karışımı yayın.

Buzdolabında yarım gün donmaya bırakın.

Akşamüzeri çay saatinde Brownie’niz servise hazır.

Afiyet olsun.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.