KARİYER YAYINDA: FULYA GÜNDOĞDU

Güzellik Yayında’nın kariyerinde önemli başarılara imza atmış kadınlara yer verdiğimiz bu bölümü bizim için hep çok özel. Sizlerle bir kez daha çok başarılı, kadın olmanın tüm zekasını ve zerafetini kurduğu markaya yansıtmış bir isimle bir araya getiriyoruz. Kokulara olan derin tutkusu ile yola çıkan ve Fiolas’ı yaratan sevgili Fulya Gündoğdu ile sohbetimize hoşgeldiniz…

Kısaca bir hikayeni dinleyebilir miyiz? Kimdir Fulya Gündoğdu ve Fiolas nasıl doğdu?

Eskiden beri kokulara karşı ayrı bir tutkum vardı. Bunu hayata geçirmek ise en büyük hayalimdi. Fiolas benim ve oğlumun astım hastalığı üzerine yaptığım araştırmalar sonrasında ortaya çıktı. Uzun yıllardır aldığım koku, aromaterapi ve  fitoterapi eğitimlerinden sonra 2017 yılında Fiolas’ı bir marka olarak kurdum. Başta ev kozmetiği olarak başladığımız serüvenimizi her gün büyütüyoruz.

Fiolas’ın kimliğini, markanın duruşunu nasıl anlatırsın bizlere? Fiolas’ın alameti farikası nedir sence?

Fiolas sadeliğin yanı sıra doğallığı ile öne çıkan bir yaşam markasıdır. İçeriklerimiz bizim özellikle üstünde durmayı seçtiğimiz bir alan. Doğal olmasına ve doğaya da aynı oranda zarar vermemesine dikkat ediyoruz. En büyük mottomuz yemediğimiz hiçbir şeyi cildimize sürmüyoruz!

Fiolas çok hızlı büyüyor… Ev kokuları, holistik bakım, cilt, vücut bakımları derken vegan pijamalar, çok şık makyaj çantaları ve şimdi de elbiseler… Daha neler olacak neler var aklında?

Yeni çıtır tasarım mücevherlerimiz  ve clutchlarımız var yakın zamanda çıkacaklardan size küçük tüyo vermem gerekirse, kış koleksiyonu için hem home kozmetik kısmında hem kozmetik, hem de tekstil tarafımızda kollarımızı sıvadık diyebilirim.  Şimdilik bu kadar ipucu verelim çünkü her an aklımıza yeni bir şey gelebilir biliyorsun.

Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor Fiolas, başarısı sadece Türkiye ile sınırlı değil, yurtdışında nerelerde biraz anlatabilir misin?

Yurtdışındaki severlerimizle kavuşmak için kollarımızı sıvadık. Gelen yoğun istek üzerine öncelikle Avrupa’da mağazalarımızı açmak istiyoruz ve Fiolas severleri ülkemiz dışında da kucaklamak ve aramıza yenilerini de katmak en büyük hedefimiz. Dükkan arayışlarımız sürüyor. Londra, Berlin, Qatar, Abu Dhabi ile görüşmelerimiz devam etmekte.

Ürünlerin ortaya çıkışında bizzat rol aldığını biliyorum. İçerikler, formüller, tasarım… Ürünlerin yaradılışının  hangi aşamalarında varsın, nasıl ortaya çıkıyor bir ürün?

Başından sonuna kadar her adımda ekibimle birlikte çalışıyorum. Öncelikli olarak söylemeliyim ki kendim giymeyeceğim, kullanmayacağım herhangi bir ürünü marka olarak sunmayı kabul etmiyorum. Dolayısıyla ekibimle birlikte sık eleyip ince düşündüğümüz bir süreç oluyor. Önce içerik belirliyoruz diğer markalar bizim keşfettiğimizin ne kadarını keşfedebilmiş diye bakıyoruz farklılıklarımız bizim için bu noktada en önemli pay oluyor, sonrasında ise uzun bir tasarım ve üretim süreci oluyor.

FULYA GÜNDOĞDU

Yaratıcı bir kadınsın, nerelerden ilham alıyorsun? Bu yaratıcılık nereden besleniyor?

Doğanın her halinden besleniyorum diyebilirim. Ayrıca sürekli araştırıyorum, okuyorum… Gündemi ve yeni trendleri de göz ardı etmeden kendi fikirlerimle birleştirerek tasarlıyorum da diyebilirim.

Çalışan üreten ve hiç durmayan biri olarak kendine ayırdığın vakitlerde neler yapıyorsun?

Aileme vakit ayırmayı seviyorum. Onun dışında ise hiç bitmeyen vintage ve antika tutkum var. Genelde oralarda vakit harcıyorum diyebilirim.

Peki gelelim güzelliğe; kendi markandan favori ürünlerin hangileri ve neden?

Anti-Aging etkili serumlarımıza aşığım. İçerik olarak da güçlü formülleri var. Lekelenmeyi önleyen bebe kolajeni etkisi ile Resveratrol Serum, Nem bombası ile cildinizi ışıldatan Glutatyon Serum ve son olarak da Anında botoks etkili Astragalus Serum… Astragalus Serum benim son çıkan ürünlerimizden favorim.

Uzun ve bakımlı saçların var, özel bir bakım uyguluyor musun onlara? Varsa nedir?

Evet tabi ki var. Ayda bir boyadan sonra HUSH kullanıyorum. Organik ve vegan içerikli şampuanlar tercih ediyorum. 

Hush Tangle Free Saç Bakım 700 ml | Sachane
HUSH SAÇ BAKIM YAĞI

Sabah uyandın hızlıca toparlanmana yardımcı birkaç güzellik tüyosu alabilir miyiz?

Esneme odaklı yoga rutinimi gerçekleştiririm bunu yaparken Fiolas’ın çıralı mumlarını yakmak olmazsa olmazım ve özellikle yogileri düşünerek çıkarttığımız calm balmlarımızdan yardım alıyorum. Sonrasında biraz cildimi şımartmak üzere Fiolas’ın holistik cilt bakım ürünleri ile cilt bakımımı yaparım. Bu beni zinde hissettiriyor ve güne güzel başlamamı sağlıyor.

Yoğun  ve çalışan bir kadın olarak Ve elbette beslenme ve spor konusunda nasıl ilerliyorsun?

          Düzgün beslenmeye ve fazlasını yememeye özen gösteriyorum. Doğal  ve    sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Özellikle hazır ve paketlenmiş gıdalardan kaçınıyorum. Bunun yanı sıra sabahları yoga yapmaya özen gösteriyorum. 

Sosyal medyada da aktifsin, yüksek bir takipçi kitlen var, bir gününün ne kadar kısmı sosyal medyada geçiyor?


Takipçi kitlesinden öte orada farklı bir hayat var. Büyük bir marketing alanı orası. Dolayısı ile de sosyal medyanın haricinde, var olan ürünleri incelemek ve rakiplerimi takip etmek için de kullanıyorum.

Gelelim modaya, tarzını nasıl yorumlarsın?

Sade, şık ve eğlenceli diyebiliriz. Genelde günün akışına göre ve trend parçaları kendi tarzıma göre stilize ederek giymeyi tercih ediyorum. Trend parçaları olduğu gibi değil, vintage ürünlerle kombinleyerek giyiyorum.

Dolabındaki hayat kurtaran parçalar hangileri?

Takımlarım olmazsa olmazlarımdır. Beni de iş hayatımda tarzımla yansıtabilen parçalar onlar diyebilirim. 

Bize sana ilham veren veya takip etmekten keyif aldığın birkaç instagram hesabı önerir misin?

@Eyeswoon
@IrisApfel
@Aliciarountree

GÖZLERİM ŞİŞ UYANIRSAM; Buz Maskesi sonrasında Fiolas Reviving Eye Cream Sürerim Kan dolaşımını hızlandırırım

YAZIN CİLDİME MUTLAKA; Fiolas Mineralli Face&Body SPF 50 sürerim

YÜZÜMDE SADECE Glutatyon Serum var

ASLA içeriği doğal olmayan ürün üretmem ve kullanmam

En ÇOK

Neye kızarsınız… samimiyetsizliğe

Ne yemeyi seversiniz… Menemen

Neden korkarsınız… Genellikle korkumun üzerine gitmeyi tercih ederim.

Ne satın alırsınız… Antika ev aksesuarı

EN SON

Neye güldünüz? Ricky Gervais’in Supernature stand-upına çok güldüm.

Ne için ağladınız? Downtown Abbey’nin bir sahnesine

Neden pişmanlık duydunuz? Olmadım

Okuduğunuz kitap… Nazım Hikmet Ran/Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim

İzlediğin Netflix film veya dizisi… Downtown Abbey

Gittiğin ve önereceğin restoran… 1924 İstanbul, Kilimanjaro, Giritli Restaurant, Madame Niça

More from Deniz Çakmakçı
PANİK ATAK MI GEÇİRİYORSUNUZ? 13 SORUDA ANLAMANIN YOLU…
“Boğulacak gibi oldum”, “Kalp krizi geçiriyorum sandım”, “Nefes alamadım”… Pek çoğumuzun çevremizden...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.