Siyah Paltolara Övgü Zamanı

Ömür boyu moda raporlaması yapacak ve oyumu tek bir parçadan yana kullanacak olsam, bir de mevsimlerden kış olsa, bu kesinlikle siyah bir palto olurdu. Moda dünyasının gelir geçer trendleri vardır ama bazıları sonsuza dek kalırlar, siyah paltolar da öyle. Her yıl dünya çapında kullanıma sunuluyorlar ve biz kadınların en çok tercih ettikleri arasında birinci sırada oluyorlar. Neşeli bir renk desek değil, ama nasıl oluyor da gardırobumuzun temelini oluşturuyorlar?

Sebebinin uyum sorunu olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunun tek bir sebebi var o da siyah paltoların güç ve güven duygularını sunması. Moda gurularının söylemine göre minimalist siyah bir paltonun verdiği güveni, başka bir renk vermiyor. Bu yüzden de her seferinde kendimizi renkli askıları geçip, hızla ardındaki siyahlara ulaşmaya çalışırken buluyoruz. Belki göz alıcı bir tarafı yok ama dikkatleri üzerine toplamak da üzerine de yok diyebiliriz.

Durum bu kadar ciddi ama gardırobuma baktığımda beni güçlü gösterecek siyah paltoyu göremiyorum, yeni bir tane almaya ihtiyacım var diyorsanız o zaman sizin için birkaç öneride bulunabilirim. Kendiniz için en uygun paltoyu bulmanın birinci yolu birkaç stil ve bedeni denemekten çekinmemeniz diyebilirim. Bu nedenle konu siyah paltolar olduğunda moda kendine yakışanı giy der. Buna ek olarak birkaç ipucu daha vermek istiyorum.

Etiket okuyun

Öncelikle paltolara yatırımlık gözüyle bakmanızı rica edeceğim. Bu konu kaliteden ödün vermemeniz gereken bir konu. Bahsettiğim kalite marka değeri değil, kumaş kalitesidir bu arada. Etiketleri okuyarak kumaş materyalleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Kaşmir ve yün oranının yüksek olması sürdürülebilirlik anlamında da en doğru seçimler olacaktır. Sizi sıcak tutacak, uzun ömürlü olacaktır.

Konforunuza önem verin

Doğru palto seçimindeki bir diğer önemli konu da konforu. Sizi sıkan bir parçayla güven veren ve güçlü bir kadın gibi gözükmek rol yapmanızı gerektirecektir ve biz bunu hiç istemeyiz. Bu nedenle farklı beden aralıklarına da bakmanızı öneririm. Örneğin bir beden büyük bir paltoyla son derece etkileyici gözükebilirsiniz. Deneyin!

Herkeste olanı değil, size uygun olanı seçin

Biliyoruz ki yeryüzünde farklı vücut tiplerine sahip, birbirinden özel kadınlar var. Bazen boy faktörü, bazen omuz hacmi, bazen vücut tipleri bizi gözle görünen detaylarda birbirimizden ayırır. Bu ayrım hepimizi özel kılmak ve kendi moda seçimlerimizin olmasını sağlamak için aslında. Örneğin düşük omuzlular için vatkalı modelleri, feminen görünmeyi sevenler için kemerli modelleri tercih etmek kendinizi daha da iyi hissettirebilir. Konu boy faktörüne gelince de moda rehberine göre paltolar ayak bilekleriniz ile diz altınız arasında ölçeklendirilmelidir. Uzun boylular için diz altında biten paltolar daha çarpıcı bulunurken, bacak boyu kısa olanlar için ayak bileklerinde biten paltoların daha cool olduğu söylenir.

Şimdi hep birlikte siyah paltoları saygıyla analım ve güç oyununa biz de katılalım.

Written By
More from Buse Turan
Podyumlardan İlkbaharı Canlandıracak 10 Moda Trendi
Baharın gelişini resmi olarak kutladığımıza göre, gardırobumuza da aynı etkiyi yaratmanın vakti...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir