Yürümeye Başlayan Bebeğinizle Birlikteyken Hayatınızı Kolaylaştıracak Öneriler

Modern dünyada, baş döndüren bir hızda yaşamak insanı pratik çözümler bulmaya mecbur bırakıyor. Bebekli bir hayat için de bu pratik çözümler hayat kurtarıcı olabilir. Deneyimlerimden yola çıkarak bebekli hayatın cümbüşünü kolaylaştıran önerileri sizler için yazdım. Keyifli okumalar!

Seyahatte veya dışarıda geçirilen uzun bir günde çantanızda her ihtimale karşı atıştıracak bir şeyler bulundurmakta fayda var. Atıştırma deyince sanki “abur cubur” olması gerekiyormuş gibi geliyor ancak bu doğru değil. Evde yapmaya vakit olmasa bile, günümüzde doğal ve temiz içerikli ürünleri markette bulmak mümkün.
Ben Humm markasının tüm ürünlerini güvenle kullanıyorum. Bisküvi ve kek seçenekleri ara öğünler için çok ideal. Ana öğünler için ise Rag&Bone markasının ufak kavanozlarda satılan bal kabağı çorbası şahane bir çözüm sunuyor.

Kışın havanın soğuk olmasıyla bebeklerin hassas ciltleri kuruyor, kızarıyor ve tahriş oluyor. Sürekli hareket halindeki yanaklara ise krem sürmek gerçek bir sınav halini alıyor! Bu durumda, stick şeklindeki  bakım kremleri çok pratik oluyor.
Mustela’nın Cold Cream ve balmumu içerikli besleyici ve koruyucu stick cildini anında yumuşatıyor ve mis gibi bir his bırakıyor.  

Annelerin de cildi kurur! Hem soğuk ve kuru hava, hem de yoğun temponun sonucunda yorgunluk yüzünüzden okunabiliyor. Düzenli kullanılan cilt bakım ürünlerinin yanı sıra, cilde enerji veren gece maskeleri çok etkili oluyor.
Erborian Yuza Vitamin-Mask formülünde, C vitamini açısından zengin yuza meyvesinin özünü ve yağını birleştiriyor ve E vitaminiyle zenginleştirerek cilde canlı ve taze bir görünüm sağlıyor.  

Külot bez hayat kurtarır! Bebeğiniz yürürken bile giydirebilir, kenarlarını cırt cırt yırtarak hemencecik çıkarabilirsiniz. Ben gündüzleri Prima Premium Care kullanıyorum. Yumuşacık kenarları, hassas cildini asla tahriş etmiyor ve yüksek emiciliği sayesinde sızdırmıyor. Geceleri ise Sleepy’nin gece uykusu için özel geliştirilmiş lavanta yağlı külot bezini tercih ediyorum.

2 yaşındaki bir çocuk sürekli olarak aktivite beklentisinde oluyor. Eğer dikkatini vereceği bir şey sunulmazsa da yerinde durmamaya, azgınlık yapmaya başlıyor. Yeniden kullanılabilen çıkartma kitapları veya cırt cırtlı aktivite kitapları hem sakin bir aktivite sunuyor hem de çocuğunuzun hayal gücünü geliştiriyor.
Neobebek Use ‘n Use Sticker Book setleri farklı temalarda geliyor. Sayfalardaki farklı sahnelere, yapışkanları yerleştirerek yeni hikayeler yaratabilirsiniz. Hem de yeniden kullanılabilir yapışkanlar olduğu için bir yere yapıştığında sorunsuzca çıkarılabiliyor.

Son olara da önerim kısa saçlar. Banyodan çıkınca kurutması kısa süren, anında şekil alan ve kendinizi daha hafif ve zinde hissetmenizi sağlayacak sihirli bir çözüm! Son derece modern ve aşırı pratik olmakla beraber 2023’ün saç trendlerinin başında geliyor, benden söylemesi.

Written By
More from Deniz Konuk
BEN YETERİNCE İYİ BİR ANNEYİM…
Yeni annelik maceramda her gün, duyduğum her bir yorumda, tüm farklı bakış...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir