YİNE YENİDEN DAİMA; WHİTE MUSK

90’larda genç olanlar beni çok iyi anlayacak zira o döneme damgasını vurmuş belli başlı kokulardan biriydi White Musk. Şişe şişe kullandığımız , tenimizde Musk’ın o kendine has aromasını , çekiciliğini buram buram ilk hissettiğimiz, çok sevdiğimiz The Body Shop’un kült parfümü… Eski dostumuz 40.yılına özel, yeni ve farklı versiyonları ile yine aklımızı başımızdan almak için geri döndü, hem de ne dönüş!

White Musk, ana notasında baştan çıkarıcı misk bulunan, diplerde de yasemin ve zambak gibi en güzel, aromalı beyaz çiçeklerle harmanlanmış bir parfüm, zaten beyaz misk adını da içeriklerinden almış, bu kadar sade olup bir o kadar da vurucu, akılda kalıcı olmak kesinlikle White Musk’ın alameti farikası. ‘Az çoktur ‘sloganı kokuyla anlatılsa simgesi White Musk olurdu.

Aslında White Musk sandığımızdan daha özel bir parfüm zira 1981 yılında ilk curelty- free misk içeriği ile koku endüstrisinde bir dönüm noktasını temsil ediyor. O dönemler pek aklımız yatmıyordu ama The Body Shop hayvanlar üzerinde deney yapmamanın altını ilk çizen, bize böyle bir şey olduğunu ilk öğreten markadır. Yenilenen versiyonunda kendisine yakışır şekilde geri dönüştürülebilir ambalajları, tamamen vegan formülleri ve 3 farklı esansı ile çıkıyor karşımıza.

Bu 3 farklı esans orijinal White Musk üzerine sıkarak modunuza, ruhunuza uygun yeni parfümler yaratabiliyorsunuz. Bu kendi kokunu yarat kısmı da oldukça eğlenceli, değişen modunuza göre, gündüzden geceye katılacağınız ortamlara göre bazında White Musk’ın o çok bilindik tınısı olan ama üzerine daha enerjik, daha romantik daha kadınsı bir versiyon yaratmanız mümkün.

Esanslar 3 adet,

mineral esintiye sahip tazelik hissi yaratan Free,

narenciye ve toprak notalarına sahip Radical,

sıcak baharat aromalarına sahip Lover ve

Ruh halinize göre parfümünüzü kişiselleştirmeniz size kalmış. Yapmanız gereken tek şey , tercih ettiğiniz esans parfümü, klasik White Musk parfümünüzün üzerine sıkmak ve sokakta acaba parfümünüz nedir sorularını yanıtlamak!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.