ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

ELLE MACPHERSON

Editör: Gizem Şakar

CİLT BAKIMI 

İçten dışa güzelliğe inanıyorum.  Vücudum için günde iki kez deniz tuzu peelingi yapıyorum.  Yüzüm için her gün NeoStrata’nın glikolik yıkama temizleyicisini kullanıyorum.  Sonra haftada birkaç gün  derin bir eksfoliyatör ürünü kullanıyorum.   Dr. Sebagh’ın asit bazlı ürünü favorim.  Yüz cilası olarak da Dr. Brandt’ın ürünlerini kullanıyorum. Miami de olduğum için güneş kremi benim bir numaralı arkadaşım. Kullandığım ürünlerin çoğu dermatologlar veya makyaj sanatçılarından öneriler.  Çünkü artık piyasada çok fazla ürün var ve hepsi çok güzel ambalajlarda geliyor. Kafam karıştı, bu yüzden ağızdan ağıza iletişim her zaman anahtar. Mesela kullandığım göz kremi Arianna Skincare.  Ben bu ürünü Norman Foster’ın eşinden duydum.  Cildi harika görünüyor  ne kullandığını sordum.  Bana bu göz kremini önerdi. Gerçekten işe yarıyor. Natura Bisse Diamond Life Infusion Retinol Eye Serum’u da seviyorum.  Dudaklarım ve tırnak etlerim için Lucas’ın Papaw’ını kullanıyorum.

MAKYAJ 

Çok doğal bir yüz seviyorum.  Aslında hiç fondöten kullanmıyorum.  Her gün RMS Beauty ürünlerini kullanıyorum.  Hindistan cevizi yağı bazlı  ve cilde güzelleştiriyorlar.  Gözler için bir far bazım yanaklar ve dudaklar için bir allığım var.  Maskara kullanıyorum. Diorshow Black Out’ favorim. Çok solgun bir  renkte kaş seviyorum.  Kaşlarımı Bobbi Brown kalemiyle dolduruyorum. Artık herkes bu abartılı kaşları yapıyor ama bu benim işim değil.  Şeklinde olduğu gibi bir çerçeveyi seviyorum ama rengin çok yumuşak olması gerekiyor. Gece makyajında  koyu dumanlı göz makyajı  yapıyorum. Bobbi Brown kalemleri kullanıyorum ve sonra bunu gözümde güzelce dağıtıyorum.  Maskara  ve nude tonlu bir ruj ile makyajı bitiriyorum. Makyajım süper basit olmalı ben makyaja bir saat harcayacak biri değilim. Dışarı çıkarken bile on dakika ayırabilirsem şanslıyım.  Ayrıca, saatlerce yüzüne bir şey sürmenin zaten sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.  TV’ye çıkacaksam T bölgeme  MAC Studio Fix kullanıyorum. Bu ürün fotoğraf çekimi ve tv için gerçekten harika. Ancak her gün kullanmak çok fazla olur. Chanel’inde  T bölgeme uygulayacağım harika bir pudrası var hatta o daha doğal bir  görünüm sağlıyor

SAÇ

Benim için saçlarım yüzüm kadar önemlidir.  Oribe ile otuz yıldır çalışıyorum.   Onun şampuanlarını ve saç kremlerini kullanıyorum.  Ayrıca Miami’de yaşıyor ve birbirimizi görüyoruz ama her zaman çekim yapmakla meşgul.  Saç rengim için Londra’daki Josh Wood’a gidiyorum.  Saçlarımın modern ve  doğal görünmesini sağlıyor. Saçlarıma güneş öpücüğü yapıyor ama bazen tek bir işlemle uçlardaki renk görünümünü de  koruyor. 

KOKU

Vetiverby Guerlain… Bu bir erkek kolonyası belki otuz yıldır sürüyorum. Kendi  parfümümü yaratmak istiyorum. 

DİYET VE FITNESS

Yaklaşık üç yıl önce alkali diyet yapmaya başladım.Kendimi halsiz ve yorgun hissediyordum. Bir beslenme uzmanına gittim ve bazı testler yaptı ve çok asidik olduğumu söyledi.  Diyetimde daha az kırmızı et yemek gibi bazı küçük değişiklikler yaptım ve o da bana yeşil tozu içmem için verdi.  Süper İksir  fikri buradan çıktı. Beslenme uzmanım ile vitamin ve takviyelerden ihtiyacım olan her şeyi tek bir üründe topladım.  Açık havada olmayı seviyorum ve  bence açık havayla ilişki kurmanın yolu spordan geçiyor.  NYC’de, Rezervuarın etrafında koşuyorum. Miami’de ise paddleboard  ya da jet ski yapıyorum. Sahil boyunca koşuyorum. Dağlardaysam kayak yaparım ya da yürüyüş yaparım.  Çok iyi olmasam da tenis oynamayı severim. Bu yaptıklarım kilo vermeye ihtiyaç duymakla ilgili değil. Spor salonunda vakit geçirmiyorum.  Bir antrenörüm yok.  Ama bu aktiviteleri yapmayı sevdiğim arkadaşlarım var.

AYRICA;

Akupunktur, kinesiyoloji ve osteopati yapıyorum.  Masaj benim için sadece rahatlamak için değil, dolaşım için de önemlidir.  Nichola Joss harika yüz ve vücut masajları yapıyor.

FAVORİ ÜRÜNLERİ

NeoStrata Köpüklü Glikolik Yıkama Temizleyici

Lucas Papaw Merhem

Arianna Skincare Collagen Boost Göz Serumu  

Soleil de la Mer Crème de la Mer

Oribe  Şampuan

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir