GÜZELLİK HİKAYESİ: EMİLY RATAJKOWSKİ

Aslında o bir aktrist ama biz onu gerçek anlamda sosyal medyadan tanıyoruz. Instagram hesabı @emrata’da cesur paylaşımlara imza atan Ratajkowski, 91 doğumlu, Polonya asıllı bir baba ve İsrailli bir annenin İngiltere’de doğan kızı. 2012 yılında erotik bir derginin kapağına poz vererek ünlenen Emily, ince ama kıvrımlı vücudu, her daim bronz ve pürüzsüz teniyle Instagram’da ne paylaşsa olay oluyor. Kendisinin güzellik sırlarını keşfetmeye ne dersiniz?

Gözlerim, dudaklarım büyük. O yüzden olabildiğince az ve nötr renklerle makyaj yapmaya çalışıyorum, aksi taktirde bir palyaçoya dönebilirim. Gün içerisinde cildime Glossier’in Perfecting Skin Tint isimli renkli nemlediricisini sürüyorum. Biraz koyu olan tonunu kullanıyorum çünkü ben zaten karamel renkli bir tene sahibim, bunu vurgulamak için de tenimden daha koyu bir ürün kullanıyorum.

Vazgeçilmez günlük kozmetiklerinden biri de Charlotte Tilbury maskara ve krem allık. Onun her ürününe bayılıyorum gerçekten. Dudaklarımın rengi açık, insanlar çoğu zaman nude tonda bir ruj sürdüğümü sanıyor, oysa ki ben dudaklarıma sadece Aquapor sürüyorum kimi zamanda Charlotte Tilbury’nin Bond Girl Matte Revolution rujunu…

KISA KISA EMİLY…

  • Sabah ve akşam aynı cilt bakım rutinini uygularım. Hep aynı ürünleri kullanan biriyim. Tenim havanın durumuna göre değişiyor. Şu aralar Kielh’s a ait Calendula Deep Cleansing Fomaing yüz yıkama köpüğünü kullanıyorum.

  • Nemlendiricim By Terry’nin Cellularose Baume D’Eau isimli kremi, anında cilt tarafından emilen, ağırlık bırakmayan şahane bir krem gerçekten.

  • Gece bakımımda ise Sisley Paris’in Black Rose Precious isimli bakım yağı var. İnanılmaz bir kokusu olduğunu söylemeliyim.

  • Yolculuk sırasında Glossier Mega Greens Galaxy Pack isimli maskeyi alırım. Uçuşlardan sonra yüzümü anında toparlıyor, dinlendiriyor.
  • Eğer uzun bir uçuşsa yolculuk sırasında çok su içerim bir de yüzüme durulanmayan Sisley paris’e ait Express Flower Gel isimli maskeyi sürüyorum. Tüm yol boyunca cildi besliyor, onarıyor, uçak için ideal.
  • Parfüm sürmem, kullanmam. Kendim gibi kokmayı seviyorum. Kullandığım vücut losyonu bile Bliss’in parfümsüz olan losyonu.
  • Cilt uygulamalarından hoşlanmıyorum. En fazla ayda bir Kore Spa’sına gidiyorum. Benim gittiğimin adı Natura. Hollywood’takilerin gittiğinden biraz daha az ünlü bir yer. Orada akupres masajı yaptırıyorum. Orada kimsenin benimle konuşmaması ve rahatsız etmemesine bayılıyorum, tamamen kapanıyorum ve keyfini çıkarıyorum.
  • Ben diyet konusunda şanslı biriyim. Yediklerimle mutlu ve iyi hissediyorum. Fazlasıyla LA tarzı ama zerdeçal ve pancar suyu ikilisine bayılıyorum, ayrıca gym’e giden ve spor hocası ile çalışan biri değilim en fazla uzun yürüyüşlere çıkıyorum.

Röportaj: Skin Deep kitabından derlenmiştir

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.