MERKÜR TERAZİ BURCUNDA!

30 Ağustos günü Merkür burç değiştirerek Terazi burcuna geçiyor!

6 Kasım’a kadar Terazi burcunda ilerleyecek ama arada bir retro dönemi var.  27 Eylül günü durağan pozisyonunda olacak ardından 19 Ekim’de yine durağan pozisyonunda olduktan sonra 20 Ekim günü düz hareketine geri dönecek.

Bu sürecin nasıl geçeceğini Astrolog Melis Yamanlar anlattı. Ayrıca sürpriz olarak Merkür retrosunu Yükselene göre de yorumladı.

Yazar: Melis Yamanlar (@mire.melo)

Öncelikle Merkür Terazi burcundayken nasıl bir etkisi var ona bakalım.

Kolektifte zihinsel etkileşim ve iletişim tarzımızda değişim yaşayacağız. Merkür Terazi’de  üçlü yöneticiliğine sahiptir bu demektir ki doğasının özelliklerini daha rahat gösterebilir, ayrıca öncü burçta Merkür etkin çalışır. Uzlaşmacı, diplomat tavırlar ön planda olur.

İletişimsel ve sosyal beceriler yükselir, dost canlısı, nazik, uyumlu bir zihin yapısı devreye girer. Konsensus sağlamaya yönelik bakış açıları Merkür Terazi’nin en iyi olduğu alandır. Uzlaşma ve barış halinde olma isteği Merkür Terazi’yi zihnen huzurlu yapar. Genel anlamda rasyonel ve akılcıdır. Olaylara her açıdan bakabilme, adil olma arzusu iki farklı görüşün arasında kalmasına, kararsız olmasına da neden olabilir.

Merkür Terazi’nin kolektife yansımasına gelirsek..

En güzel etkisi iletişim daha kibar ve nazik olabilecek.. Diplomatik yaklaşımlarla önemli meselelere daha farklı gözle bakabilir, uyumlu olmaya istekli olabiliriz. Genel olarak, sanatsal artistik konularda, ticaret, hukuk, pazarlama diplomasi alanlarında iletişimin ve faaliyetleri artacağı bir dönemde olacaktır. Ama bence en güzel yönü kırıcı olmaktan çok yapıcı ve nazik yaklaşımların kolektifte artma ihtimali.  Gölgeli tarafta ise kararsızlık, tartışmadan kaçma arzusu nedenli fikirlerin gerçek anlamda ifade edilememesi, kibarlık derecesinin fazlaya kaçılarak yağcılık durumuna doğru kayması…

Merkür retro durumuna da gelirsek…

Her Merkür retro zamanı için söylediğimi terkar söylüyorum, endişe edilecek durumları yaratan bir retro pozisyonu değildir. Retro döneminde iletişim ve zihinsel faaliyetler içe döner. Yazılı, sözsel ifadelerimizde, konuşma + öğrenme becerilerimizde bir yavaşlama ve daha kişisel bir baza doğru kaydırma olabilir, yani subjektif olma ihtimalimiz daha yüksek demektir. Bu süreçte kullandığımız dile, iletişim şeklimize, ifademize daha çok dikkat etmemiz gerekir. Merkür retrosu hangi alanda – hangi evimize- denk gelecekse haritamızda o alanlarda  yanlış anlaşılmalara ve ifadelere açık olabileceğimizi göz önünde bulduralım. Acele kararlar vermemeli, objektif olmaya çalışmalı, net olamadığımız konularla ilgili harekete geçmemeliyiz.

Mühim olan şunu bilerek hareket etmektir, zihinsel faaliyetler çok şahane ve akıcı değil bizler dahil  herkes hata yapmaya daha açık bunu kendimize hatırlatmalıyız. Bu sebeplede Merkür’ün yönettiği tüm faaliyetlerde ekstra dikkatli olmalıyız. İmza mı atmamız gerekli o sözleşmeyi 1 değil 5 kez okuyalım, avukata da okutalım gibi… 

Retro Merkür döneminde hallolabilecek birçok konu var, zihin yapımızın durumunun bilincinde olduğumuz sürece gayet faydalı bir dönem, zihin yavaşlamamız ve netleşememek bizi yorucu pozisyona geldiğinde sizlere tavsiyem, meditasyon yapmaya çalışmanız. Zihni dinlendirin, zihni bedeni iyi besleyin, B vitamini, protein ve huzurlu ortamlar iyi gelecektir.

Şimdi gelelim bir şehir efsanesine…

Merkür retrosu eski sevgilileri ve aşkları getirir ama onlar bir işe yaramaz efsanesi…

Öncelikle böyle bir şey yok arkadaşlar, Terazi burcu hangi evinizde retro yapıyorsa ona göre yaşayacağınız olaylar şekillenir. Gökyüzünde bir düğme yok retroya giren Merkür’de basılıp tüm “ex”ler herkesin üstüne salınmıyor! Ahkam kesmek için ünlü olmak için astroloji işine girenlerin söylemlerini kulak arkası edin. Hayal kırıklığı yaşamayın.

Ve son olarak….Size fikir vermesi açısından uzun zamandır yapmadığım birşeyi yapacağım. Yükselen konumuna göre Merkür retrosu ne gibi etkilerde bulunuyor anlatacağım. 

Unutmayalım yükselen derecesi çok önemlidir, yükselen derecesi burçların son derecelerinde olanlar bir sonraki evden etkilerini alırlar, bu yüzden her zaman kişisel danışmanlık almak en doğrusudur! Güneş burçlarını da ayıp olmasın diye yazdım aslında gerçek etkisini ancak haritanızda görebilirsiniz…

♈Yükselen Koçlar, Koçlar

Merkür Terazi retrosunu 7.evlerinden alıyorsunuz.  Evlilik, ortaklıklar açık düşmanlıklar ve alınan danışmanlıklar ile ilgili ev olan 7.evde olabilecek senaryolar içinde ilişkilerinde ve evliliklerinde iletişimsizlik, tartışmalar, ortaklıklarında rekabet unsurları, sözleşme ve davalarda sorunlar… Özellikle geçmişten gelen bazı sorunlar ve kişiler yeniden devreye girebilir, bu kişiler eskiden sorun yaşadığınız size açık düşmanlık eden kişilerde olabilir, eski eşinizde olabilir. Kısaca geçmişte imza atarak birliğe girdiğiniz insanlar size sorun yaşatabilirler.Ortaklıklara başlanacaksa mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kiminle ortaklığa girişiyorsanız iyi tanıyın geçmişten gelen tanıdığınız insanlarsa daha şanslısınız, yeni insanlarsa aman dikkat!

♉Yükselen Boğalar, Boğalar

Retroyu 6.evlerinden alıyorsunuz. Çalışma ortamı ve iş arkadaşları ile iletişimlerde yanlış anlaşılmalara açıksınız. Günlük rutininizde bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz.Geçmişte kaçırılan iş teklifleri gündeminize gelebilir. Sağlık konularında dikkatli olmanızı öneririm, özellikle kronik veya geçmişte bırakılan bazı sağlık sorunları hortlayabilir. Evcil hayvanı olan Boğalar evcil hayvanlarınızın sağlık problemleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

♊Yükselen İkizler, İkizler

5.evlerinden Merkür retrosunu alıyorsunuz. Geçmişte yarım kalan aşklar gelebilir, yarım bırakılan hobilere sanatsal faaliyetlere geri dönebilirsiniz. Evet geçmişten gelen aşk meseleleri bu retroda Yükselen İkizlerin başına gelebilir. Çocuklarınız varsa çocuklarla olan iletişimlerine dikkat etmenizi öneriririm, çocuklarla ilgili bazı sorunlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Spekülatif paralarla ilgisi olanlar bu dönemde ekstra dikkatli olsunlar, borsa kumar gibi paralarla ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Eskisi gibi eğlenmek, gezmek hayatın keyifli yanlarından faydalanmak isteyebilirsiniz. 

♋Yükselen Yengeçler, Yengeçler

  Merkür retrosu 4.evinizde gerçekleşiyor. Aile ve evle ile ilgili konular ön planda. Geçmişte kaldığını düşündüğünüz bazı ailevi sorunlar gündeme gelebilir, ev ile ilgili bazı konularda gündeme düşebilir, örneğin taşınma, tadilat, yeni ev alma gibi.. Ama bunlar sorunlu şekilde gerçekleşebilir, bazı aksiliklerle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz Aile ve aile karmasından gelen sorunlara çözüm getirilebilirsiniz.

♌Yükselen Aslanlar, Aslanlar

3.evde Merkür retrosu gerçekleşiyor. Yakın çevre, kardeş kuzen ilişkileri, kısa seyahatler, eğitimler, iletişim ve zihinsel faaliyetler konularıyla ilgili durumlar ön planda. Zihinsel faaliyetler ve iletişim alanından aldıkları için  Merkür retrosundan en çok etkilenecek olanlardan biri Yükselen Aslanlar. Yakın çevre iletişiminde yanlış anlaşılmalar ve aksaklıklar yaşayabilirsiniz, eski yarım kalan bir eğitime geri dönebilirsiniz. Sözleşmelere anlaşmalara da dikkat edin. Eskiden planladığınız, ertelediğiniz seyahatlere şimdi çıkma imkanı bulabilirsiniz, bu süreçte seyahat planlarsanız ekstra dikkatli olun bazı aksilikler çıkabilir.

♍Yükselen Başaklar, Başaklar

  Sizler 2.evinizden alıyorsunuz retro etkisini.  Yatırımlar, kazanılan paralar (maaş gibi) birikimler, harcamalar, mal mülk meseleleri ön planda. Bu dönemde borçlanmamanızı öneririm, yatırım konusunda da uyanık olun. Mal mülk satışı -alımı yapacaksanız dikkat edin. Eskiden borç verdiğiniz paralar size geri gelebilir, siz borçlarınızı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Eskiden yatırım yaptığınız ama değerlenmemiş ne varsa değeri artabilir. Güven, öz güven konuları da psikolojik olarak ön planda olacaktır. Kimsenin öz güveninizi yıkmasına izin vermeyin. Sağlam duruşunuzu ve bu konularla ilgili net iletişiminizi bozmayın.

♎Yükselen Teraziler ve Teraziler

  Merkür retro etkisini 1.evinizden alıyorsunuz. Kendinizle ilgili birçok meselede bir içe dönme ve değerlendirme süreci içinde olacaksınız.  Mizacınız, yaşam enerjiniz, dış görünüşünüz, sağlığınız, kendinizi dünyaya ifade etme şekliniz, yetenekleriniz, motivasyonunuz, hayatta ilerleme şeklinize kadar birçok konu ön planda! Bu konularda geçmişten kaynaklı çözülemeyen ne varsa çözebilirsiniz, bir içe dönüşle kendinizle ilgili birçok şeyi yeniden keşfedebilirsiniz. Bedensel sağlığınıza dikkat edin, bu dönemde estetik ve imaj değişikliğini sizlere önermem. Geçmişten gelecek ilişkilerinize de dikkat edin, bir anda eskilerin hortlayacağı burçlardan birisiniz! 

♏Yükselen Akrepler ve Akrepler

Merkür retrosunu zorlu bir ev olan 12.evden alıyorsunuz. Fakat bu aynı zamanda birçok konuda aydınlanma getirecek size. Şuur altı konularıyla ilgili konular ön planda.  Bazı sırlara vakıf olabilirsiniz veya sizinle ilgili bazı sırlar açığa çıkabilir. Geçmişte arkanızdan çevrilen işler, dedikodular, kurnazlıklar ortaya çıkabilir, siz yaptıysanız sizinkiler ifşa olabilir. Geçmiş eylemler ile ilgili aydınlanmalar bazen de hüzünlenmeler olabilir. Kabuğunuza çekilip retro perspektif yapmak zorunda kalabilirsiniz, karmik borçlarla ilgili hesaplaşmalar gündeme gelecektir. Günün sonunda güzel bir şuur altı ve karmik temizlenme sizi bekliyor.

♐Yükselen Yaylar ve Yaylar

Merkür retrosunu 11.evinizden alıyorsunuz. Sosyal çevre, arkadaşlıklar, idealleriniz, umutlarınız, beklentileriniz ön planda. Geçmişte kalmış dostlar kapınızı çalabilir, sizi üzmüş kırmış insanlar sizden özür dileyebilirler. Siz eğer bir dostunuzla yolları ayırdıysanız barışmak için harekete geçebilirsiniz. Geçmişte kurduğunuz hayaller ve beklentileriniz nasıl ne kadar oldu muhasebesini yapabilirsiniz. Umulmadık geçmişte kalan şanslar ve kazançlar hayatınıza gelebilir, geçmişte tanıdığınız insanlar parasal destekte bulunabilirler. Eski arkadaş gruplarınıza geri dönebilirsiniz iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medya ve genel anlamda yeni arkadaşlıklarla ilgili dikkatli olmakta fayda var.

♑Yükselen Oğlaklar, Oğlaklar

Merkür retrosunu önemli bir kardinal evden 10.evinizden alıyorsunuz.  Toplumsal statü, iş, kariyer, evlilik gibi konular ön planda. Otorite olan kişilerle ve ailenizle iletişime ve etkileşimlere dikkat etmelisiniz.Bu alanlarda yanlış anlaşılmalara açıksınız.  Toplum önündeki duruşunuzla ilgili muhasebeler yapabilirsiniz. Geçmişte kalan kariyer fırsatları, toplumsal statünüzü değiştirecek olay ve insanlar gündeminize tekrar gelebilir.

♒Yükselen Kovalar, Kovalar

Merkür retrosunu 9.evinizden alıyorsunuz. Hayata bakış açınız, felsefeniz, inancınız, akademik konular, uzun seyahatler, yabancılarla bağlantılar & işler, dış ticaret, hukuksal konular, mahkemeler, medya ve sosyal medya gibi konular ön planda. Geçmişten gelen bazı fırsatlar hayatınızda gündeme gelebilir, örneğin kapanmamış uzamış davalar bu dönemde çözülebilir, planladığınız uzun zamandır gidemediğiniz yurt dışına biryerlere gidebilirsiniz, yarım kalan yüksek öğretiminize geri dönme kararı alabilirsiniz. Yeni tüm başlangıçlar için temkinli olunmalı örneğin bu süreçte dava açmamaya çalışın, yeni tatil planları yaparsanız dikkatli olun, ticari anlamda olan tüm sözleşmelere de ekstra dikkat edilmesi gerekiyor.

♓Yükselen Balıklar, Balıklar

Merkür retrosunu sizlerde Akrep burçları gibi zorlu bir evde, 8.evde alıyorsunuz. Öncelikle geçmişte kalan veya geçmişte anlaşması yapılan kredi, borç, nafaka gibi konularda bazı aksilikler yaşamaya açıksınız. Finansal anlamda dikkatli olmanız gereken bir süre. Eş, eski eş, ortaklar veya eski ortaklardan yana finansal zorluklar karşınıza bir anda gelebilir. Bununla beraber geçmişte hak edilen parasal meselelere de çözüm gelebilir, örneğin alacak, miras, nafaka gibi size ulaşabilir. 8.ev aynı zamanda iktidar, güç, krizler, kazalar, ameliyatlar, yeniden doğuş ve cinsellik gibi konuları ifade ettiğinden öncelikle bedene iyi bakmakta fayda var, psikolojik olarak da bu dönemi daha rahat geçirmek için kendinize daha çok vakit ayırmanızı tavsiye ederim. Eski krizler bir anda hortlarsa endişe etmeyin çözüm odaklı olun. Balıklar çözülme enerjisine çabuk kapılırlar, beslenmenize ve yaşam düzeninize dikkat edin, yemeğe ve keyif verici şeylere yönelmeyin. Cinsel partnerlerinizi de doğru seçin.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.