STROBİNG AKIMI NEDİR? NASIL YAPILIR?

Genç kalemimiz Zeynep Sürenkök, uygulamayı çok sevdiği ve tamamen parlak bir cilt yaratmayı hedefleyen Strobing Akımını anlatıyor.

Ambalajı yeni açılmış bir makyaj trendi: Strobing

Peki nedir bu strobing akımı?

Strobing, kontür yerine tamamen aydınlatıcıyla yüze boyut kazandırmaktır. Strobing tekniği tamamen ışıltılı ve ıslak bir görüntü yaratıyor bu yüzden yaz ayı için oldukça uygun bir makyaj tekniği.

strobing foto

Bu makyajda krem ve likit aydınlatıcıları kullanmak çok daha yoğun ve kalıcı bir etki sağlayacaktır. Makyaja başlarken ışıltılı bir baz kullanmak daha da canlı bir görüntü verecektir. Ten makyajında mat bitişli olmayan bir fondöten kullanmaya dikkat edin. Bunun için M.A.C ’in akıma adını veren ‘Strobe Cream’ini kullanmak ideal bir seçim olacaktır.

PhotoGrid_1438547244070
En kuru cildi bile ıslak, parlak, nemli göstermeyi başaran strobe cream genellikle fondöten öncesi baz olarak kullanılıyor

Strobing akımına uygun teni yaratırken, allık olarak krem allık kullanmak ekstra doğallık ve canlılık katacaktır. Elmacık kemiği, kaş kemiği, göz pınarları gibi aydınlatıcı uyguladığımız bölgelere ise önce likit aydınlatıcılarıyla bir baz oluşturup ardından toz aydınlatıcılarla bu etki daha da yoğunlaştırılabilir.

Gözlere ise ışıltılı krem farlar kullanılmalı. Bu parlak ve ıslak etkiyi kuvvetlendirecektir. Maybelline’in Color Tattoo’larından Pink Gold yada Eternal Gold çok uygun. Ayrıca gözlerde  lip gloss kullanmak da iyi ve akımı destekleyen bir fikir.

color-tattoo-eyeshadows-by-maybelline
Tendeki ıslak etkiyi gözlerde yumuşak dokulu krem farlarla tamamlayın. Tercihiniz dozunda bir parlaklığa sahip Maybelline Color Tattoo olabilir.

Kendi deneyimime gelecek olursam, yapması son derece kolay ve eğlenceli olan bu makyajı ben çok sevdim. Sonuçta ışıl ışıl olmayı kim sevmez. Fakat karma bi cildim olduğu için aydınlatıcıyı abartmayı çok tercih etmiyorum çünkü aşırıya kaçılmış aydınlatıcı cildimi normalde olduğundan daha yağlı gösterebiliyor.

Eğer sizin de karma veya yağlı cildiniz varsa alnınızın ortasına burnunuzun üstüne ve çenenize aydınlatıcı sürmekten kaçının, elmacık kemilerine ve göz pınarlarına yoğunlaşın.

Oldukça parlak olan bu akıma bence bir şans vermelisiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.