‘Sıfır Stres’ Odaklı Bir Tatil İsteyenlere…

CLUB MED PALMİYE ANTALYA

Geçtiğimiz haftalarda ilk defa Antalya’da bulunan Club Med Palmiye’ye gittim. Akdeniz kıyısında 900 mt’lik plaja sahip Club Med Palmiye, yıllar içerisinde iyice oturmuş peyzajı, her ritme ve tutkuya yanıt veren konseptleri, tatiliniz boyunca ikamet ettiğiniz sade ama şık bungalov evleri ile ayrıcalıklı bir tatil yaşamak isteyenler için gerçekten ideal bir adres. Her yaşa uygun aktiviteleri, gurme lezzetleri ve Sothys imzası taşıyan huzurlu spa’sı gibi tüm aile bireylerinin yaz tatilini unutulmaz kılacak da özelliklere sahip.

Sıfır strese odaklanan bir tatil anlayışına sahip Club Med Palmiye’de 7’den 70’e tüm aile bireylerinin keyfi ve zevki düşünülmüş. O yüzden ailenizle hiçbir şey düşünmeksizin bir tatil planı peşindeyseniz burası sizin için biçilmiş kaftan. Çocuklar için mini klüp eğlencesinden tutun spor ve sanat aktivitelerine, gençler için konseptli gece şovlarından su sporlarına, okçuluk, trapez gibi aktivitelere büyükler için de spa bakımlarından gurme lezzetli restoranlara uzanan bolca seçenek bulunuyor. Bu arada ‘all inclusive’ yani hepsi içinde bir ödeme sistemine sahip olması da gerçekten tatili sıfır stresle yaşamanızın başlıca nedenlerinden. Baştan itibaren ne verdiğinizi biliyor ve tatilin doyasıya tadını çıkarıyorsunuz.

Gelelim bu güzel tatil içerisinde beni aktiviteler ve yediğim içtiklerim kadar etkileyen Sothys imzalı spa bakımlarına; size baştada söylediğim gibi sıfır stres Club Med’lerin dna’sında bulunan bir özellik, zira spa’sında da tamamen rahatlamanız, dinlenmeniz ve cildinize tatil esnasında bir iyilik yapmanız için gereken her şey düşünülmüş.

Sothys ürünleri kullanılan spa bakımlarında uzakdoğulu terapistlerin tecrübeli ellerine emanetsiniz.

Çam ormanının içinde, denize nazır bir yerde konumlandırılmış olan Wellness Merkezi içerisinde yer alan spa, taş ve ahşaptan oluşan bir ortamda rahatlatıcı bir deneyim sunuyor. Kendinizi, esenlik hissi veren bu well-being atmosferine bırakmak ve rahatlama alanında tuzlu deniz havasını içinize çekerek bakımlar almak paha biçilmez oluyor.

Gelelim bakımlara;

Tatilde hamama girilir mi? Tabii ki de… Hatta güneş altında kalınlaşan ve ölen deri hücrelerinden kurtularak çok daha sağlıkla ve lekelenmeden bronzlaşmanıza olanak tanır…

Hamam, sauna, kuaför gibi bakımların yanı sıra spa içerisinde elbette anti-aging etkili cilt bakımları, rahatlatıcı veya enerji veren vücut masajları yaptırabilirsiniz. Bu arada tatil köyünde böyle spa hizmeti almak alacağınız keyif ve zevk bir yana cildiniz için de oldukça işe yarar bir durum zira güneşe çıkmadan önce yaptıracağınız peeling etkili bir cilt ve vücut bakımı tüm tatil boyunca lekelenmeden uzak ve çok daha uzun süren bir bronzluk kazanmanızı sağlayacaktır.

Hala tatil planı yapmamış olanlar, son dakikacılar, aklına yatan bir şey bulamayanlar, değişik bir deneyim yaşamak isteyenler Club Med Palmiye’nin ana sayfasından hem konaklama hakkında detaylı bilgilenebilir, hem de bu yazıda bahsetmeyi atladığım daha bir çok aktiviteyi keşfedebilirsiniz. Ne diyelim stressiz bir tatil hepimizin hakkı!

More from Gözde Atakoğlu
VAZGEÇİLMEZİN OLACAK!
Haftasonu Ricmond Nua Wellness Spa’nın davetlisi olarak Sapanca’daydım. Uzun zaman olmuş gitmeyeli....
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir