O BİR VAZGEÇİLMEZ!

O tatil çantalarının en vazgeçilmez markası. Birbirinden başarılı güneş ürünleri güvenle sıcağın keyfini çıkarmaya, cilt tatlı bir renk alırken yaşlanma belirtileri ile savaşmaya yardımcılar, üstüne bir de hepsi çevre dostu, söyleyin tatile sizinle gelmeye ondan daha çok hak eden var mI?

EDİTÖR : GÖZDE ATAKOĞLU

İnsanın tatile çıkarken aslında en sevdiklerini, en ihtiyacı olanları alıyor yanına. Konu yaz tatili olunca da güneş ürünleri ayrı bir önem taşıyor. Dünyadaki milyonlarca kadın gibi benim de favori güneş ürünlerimin başında Nuxe Sun geliyor. Neden mi?

Öncelikle içerisinde bulunan pirinç, biberiye, E vitamini gibi doğal antioksidanlarla cildi güneş ışınlarının yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkilerine karşı korumaya yönelik çalışıyor. Ürünlerin içerisinde ayrıca nemlendirici ve yatıştırıcı özellikleri ile güneş altında ciltte konfor yaratan yüzde 100 Fransa’da üretilen Su sümbülü Oleao-aktif®️ ve Marqueas Adası’ndan Kau Pe çiçekleri bulunuyor. 

İster krem ister yağ formunda kullanın, dokuları cilt tarafından anında emilen, ağırlık yaratmayan özelliğe sahip.

Ve elbette koku…Dokuları kadar kokuları da bu ürünleri vazgeçilmez kılıyor , kışın kokladığınızda bile size yazı hatırlatan enfes bir koku. İlk olarak cildinizde turunç ve portakallar, bir kaç saniye sonra yerini Hindistan cevizi- Tahiti gardenyası ve en sonunda da vanilya ve misk gibi kışkırtıcı notalara bırakıyor. Sonuç mu? Buram buram yaz kokan sağlıkla ışıldayan bir tene sahipsiniz…

FAVORİLERİM;

GÜNEŞ KORUYUCU HAFİF DOKULU YÜZ KREMİ SPF 50:

Yüksek korumaya sahip, karma ve yağlı ciltler rahatlıkla kullanabilir. Pratik cep boyuyla her an her yerde yanınızda.  

50 ml 165 TL

GÜNEŞ KORUYUCU YÜZ VE VÜCUT SÜTÜ SPF 50:

Suya ve tere dayanıklı yeni formüle sahip. Hem yüze hem de vücuda kullanılıyor olması süper pratik, Ciltte beyazlık bırakmadığının altını çizmeliyim.

150 ml 210 TL

BRONZLAŞTIRICI YÜZ VE VÜCUT YAĞI SPF 30:

Cilt güneşe alıştıktan sonra güvenle renk almak için ideal. Bitkisel yağlara sahip, cildi koruyor aynı zamanda da tende pürüzsüz bir bitiş sağlıyor.

150 ml 175 TL 

NEMLENDİRİCİ KORUYUCU SAÇ YAĞI:

Suya dayanıklı formülüyle, saç yapısını ve rengini güneş ışınlarına, tuza, klorun yıpratıcı etkilerine karşı koruyor. Saçları ağırlaştırmadan nemlendiriyor.  Yaz dönemi balyajlarımın yeşermemesini kesinlikle ona borçluyum. 

100 ml 110 TL

GÜNEŞ SONRASI ŞAMPUAN:

Güneş sonrası krem ve yağların bıraktığı UV filtrelerini, tuzu, kloru ve kumu ciltten arındırmak cildin sağlığı için çok önem taşıyor. Hem saça hem de vücuda kullanılan bu şampuan tatil için hem pratik, hem etkili  hem de duşa keyif katıyor. 

200 ml 65 TL

VÜCUT SPREYİ: 

Benimle hem fikir pek çok kişi olduğuna eminim zira yazın bir kokusu olsa, bu olurdu dedirtecek kadar özel bir kokusu var bu spreyin.Tatlı portakal, hindistancevizi ve Tiare çiçeğinin birlikteliğine sahip.

  100 ml 200 TL

HER ANLAMDA DUYARLI…

Nuxe, cildimize olduğu kadar çevreye de duyarlı bir marka. Yüzde 100 vegan, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, sürdürülebilir kaynak kullanımını destekliyor,  çevreye zarar vermeyecek ambalajlar kullanıyor. Denizlerdeki ve sahillerdeki atık plastik sorununa karşı önlem alabilmek adına sivil toplum kuruluşu Oceanoplastic ile de birlikte çalışıyorlar. Özellikle plastik atık toplama kampanyalarına katılan marka, tüm projelerde bu ve benzeri birlikleri destekliyor, son olarak geçen sene ve bu senenin başında Fransız Batı Hint Adaları’nda plastik toplama kampanyasına katıldılar. 

İYİ Kİ…

Çok amaçlı kuru yağ kavramıyla onun sayesinde tanıştık, müdavimi olmak için bir kez kullanmamız yetti, kokusu yazı hatırlattı, her duş sonrası ona bulanmak ayrı bir keyif ve konfor verdi, şimdi 30 yaşını kutluyor, kimden mi bahsediyorum? Tabii ki Nuxe’ün kült ürünü Huile Prodigieuse’dan…

30 yıl önce Fransız girişimci Aliza Jabès tarafından kurulan Nuxe’ün en kült ve ilk ürünlerinden  Huile Prodigieuse , dünyanın her yerinde milyonlarca kadının bakım ritüelinin önemli bir parçası. 1991 yılında markanın kurucusu ve şimdiki Ceo’su Aliza Jabes’in yüze, saça ve vücuda kullanabileceği tek bir ürün hayal etmesiyle ortaya çıkmış. 

Bu fikirle birlikte botanik yağlarda öncü olan laboratuvar, benzersiz “kuru yağ” dokusunu ve koklamaya doyamadığımız kokusuyla Huile Prodigieuse®’ü geliştirmiş . iyi ki doğdun Huile Prodigieuse, iyi ki doğdun Nuxe, iyi ki varsın…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.