BEBEKLE İLK TATİL

Bu yıl, yazı her zamankinden çok bekledim. Korku içinde ve maksimum asosyal geçen bir kışın ardından gelen yaz – ve aşı olma şansı – yüreğime su serpti. Görüyorum ki, hemen hemen tanıdığım herkes yaza aşık. Sahi, nedir bunun sebebi?

DAHA RENKLİ! Yazın en belirgin özelliği üzerimize geçirdiğimiz canlı renkler olabilir. Kıyafet, aksesuar ve makyaj; taşıdığımız renkler hem kendi hem de etrafımızdakilerin modunu doğrudan etkiliyor.  

DAHA ENERJİK:  Kışın, gündelik koşturmanın içinde saatler asla yetmiyormuş gibi gelir fakat yazın, günlerin uzaması ile birlikte enerjimiz de artıyor.

DAHA MUTLU! Tatil zamanıdır yaz. Hayat sadece sorumluluklardan ibaret olmadığı gibi, zihin ve beden dinlendiğinde ve algımız yer değiştirdiğinde, insan çok daha üretken ve verimli oluyor. Rahatla. Dönüşün muhteşem olacak bebeğim!

DAHA HAFİF!  Sıcak havalarda  ister istemez daha hafif besleniyoruz ayrıca daha çok terliyoruz ve bu her anlamda insana iyi geliyor. Hafifleyen beden hafifleyen ruh ve elbette hafifleyen dokular.  

DAHA SEKSİ! En beğendiğiniz fotoğraflar genelde yazın çekilmiştir. Neden mi? Bronz tenden… Gerekli koruma önlemlerini almayı asla unutmadan, güneşin cildimize yaptığı o seksi dokunuşu asla göz ardı edemeyiz. Bronz ten kendimize olan güvenimizi kesinlikle arttırıyor.

Bu yazı dört gözle beklememin bir diğer sebebi ise bebeğimle birlikte geçireceğim ilk yaz olması. Dersimi çok iyi çalıştım ve gerçekten işe yarayacak bir olmazsa olmaz listesi hazırladım.

1.

Güneşte veya gölgede olsun, bebeklerin ciltlerini mutlaka güneşten korumak gerekiyor. Koruma faktörlü krem de kullanıyorum ama yüzerken daha güvenli bir koruma için uzun kollu SPF korumalı mayo giydirmeyi tercih ediyorum.

 GAP mayo   299,95TL  www.gap.com.tr

2

Beni unutmadık tabii ki! Sürekli ten tene olduğumuz için kendime seçtiğim güneş koruyucusunun da ona uygun olması gerektiğini düşünüyorum. Bebeğime de rahatlıkla uygulayabileceğim, Bioderma’nın SPF 50 mineral filtreli yüksek koruyucu kremi favorim.

Bioderma Photoderm Mineral Sprey SPF 50 100gr   259,50 TL

3

Yazın en antipatik tarafı kesinlikle sivri sinekler. Neyse ki bebeğimi onlara karşı koruyabilmem için doğal çözümler var. Ben Incia’nın Okaliptüs ve Skualan içerikli %100 doğal koruyucu losyonunu kullanıyorum.

Incia Doğal Koruyucu Losyon 100 ml  86,90TLwww.incia.com 

4

Havuzda veya denizde yüzerken kötü bir sürprizle karşılaşmak kimse istemez.  Bez kullanmalı ama suyu emmeyen olmalı. Mayo bezler külot gibi giyiliyor, üzerinde hiç su tutmuyor dolayısıyla yüzerken ağırlık yapmıyor!    

Prima mayo bez 10’lu  33,90 TL

5

Her derde deva müslin örtüler yaz tatilinin de vazgeçilmezi.. Happy Folks’un çift katlı, yumuşacık müslin örtülerini tek geçiyorum.

Happy Folks organik müslin bez  119 TLwww.happyfolks.com.tr

6

Taşınabilir mama sandalyesi bu listenin başında yer almalıydı. 

Bumbo Floor Seat Bebek Koltuğu   1.460 TL 

7

Bebeğimin yemeğini sabahtan hazırlayıp termosa koyuyorum. Böylece yeniden ısıtma derdi olmadan sıcacık yiyebiliyor.

Laken Termos  529 TL www.keyifbebesi.com.tr 

8

Artık sürekli telefondan fotoğraf çeker olduk ama bu benim için asla gerçek fotoğrafın yerini tutmuyor.

Fujifilm Instax Mini 11  849 TL 

Bir ona bir bana…

Her geçen gün biraz daha doğal olana önem verir oldum. Sadece bebeğim için değil, kendim için de… Kullandığım ürünlerin doğal içeriklerden oluşmasını, doğaya saygılı prensiplere sahip olmasını çok önemsiyorum artık.

Bu anlamda son keşfim Incia; yüzde 100 geridönüşümlü ambalajları, cildin doğal florasına uyumlu olan, tamamen doğal içerikleri ile hem bana, hem bebeğime, hem de içinde yaşadığımız dünyaya zarar vermeyen bir marka. Düşünün ürünlerindeki enfes kokular bile kimyasallardan değil bitkilerin uçucu yağlarından geliyor.

Written By
More from Deniz Konuk
FİLTRELERLE DIŞIMIZ GÜZEL PEKİ YA İÇİMİZ!
EDİTÖR: DENİZ KONUK ALTINBAŞAK Aslında her şey çok masum bir şekilde başlamıştı....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir