“Mini Karın Germe” Rehberi

mini karın germe

Gebelik veya kilo verme sonrası karın bölgesinde oluşan deri gevşekliği ve sarkmaların düzeltildiği ve estetik cerrahinin alanına giren küçük bir operasyonlar “mini karın germe” olarak da adlandırılıyor. Güzellik Yayında olarak çok merak edilen “mini karın” germe operasyonu hakkında kendi gibi mini bir rehber hazırladık.

Mini Karın Germe Göbek Deliğinin Altındaki Bölgeyi Kapsıyor

Bildiğiniz gibi özellikle çok kilo veren kişilerde deri sarkması yoğun bir şekilde gözlemlenebiliyor. Yazımıza konu olan mini karın germe işlemi de sadece alt karın bölgesindeki fazla derinin çözümüne odaklanan bir karın germe seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Gebelik veya kilo verme sonrasında yaşanan deri gevşekliği, deri sarkması ve kas gevşekliği, sadece göbek deliğinin altını etkilemiş ise mini karın germe işlemi düşünülen ilk işlem olmalı. Bu işlem tam karın germe işlemine göre daha az bir bölgeyi kapsıyor ancak ihtiyacı görüyorsa da tam karın germe gibi bir operasyona nazaran çok daha küçük bir operasyonla fazlalıklardan kurtulmak mümkün!

Göbek Deliği Çevresinde İz Oluşmuyor

Mini karın germenin tam karın germeye göre en belirgin farkı daha az kesi gerektirmesi. Yaklaşık 15-20 cm’lik bir kesiyle bu işlem gerçekleştiriliyor. Mini karın germe esnasında daha az miktarda doku ve yağ atılırken, işlem sonrası sadece alt karın bölgesinde  değişiklik oluyor ve işlem üst karın bölgesini etkilemiyor. Ayrıca alt karın germe işlemi sonrası göbek deliği pozisyonu ve şekli de değişmiyor. Göbek deliği çevresinde kesi olmaması sebebiyle bu bölgede iz de oluşmuyor.

Kimler İçin Uygundur?

Mini karın germe işleminin tavsiye edildiği durumları üç ana başlıkta sıralayabiliriz:

  • Üst karnı düz gelip alt karın bölgesinde şişkin karın görüntüsü olanlar,
  • Zayıf olan ancak pubis bölgesinin üzerinde fazla deri ve yağlanması olanlar,
  • Alt karın kaslarının önünde yağ ve deri birikimi olanlar.

Daha Kısa İz ve İyileşme Süresi

Mini karın germe işlemi tam karın germeye göre daha kısa izler bırakır ve iyileşme dönemi oldukça kısadır.  Az invazif (zarar verici olan doku oluşumları) sayılan bir estetik cerrahi girişimdir ve göbek deliğini aşağı çekerek, o bölgede daha estetik bir görüntü sağlar. Ameliyat sonrası bir gece hastane yatışı yeterlidir. Aynı gün hasta yürüyebilir. İlk üç gün ağrı olasılığı olsa da hasta yaklaşık on gün sonra iş hayatına dönebilir.

More from Deniz Çakmakçı
Modayı Yaratan Kadın: Coco Chanel!
Girişimci olmak başlı başına bir cesaret, kararlılık ve yetenek işi. Bunlar aynı...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir